Rytuały na Nów Księżyca – jak wykorzystać energię Nowiu do manifestowania?

rytualy-na-now-ksiezyca

Nów to dla nas czysta karta, a rytuały na Nów Księżyca pozwalają zwrócić się ku sobie, zdecydować, co chcemy odpuścić, a co chcemy zaprosić do naszego życia. To idealny moment na oczyszczenie przestrzeni i na zasianie intencji na przyszłość. Dowiedz się jakie znaczenie ma Nów Księżyca i jak stworzyć swój własny rytuał na ten czas.

   

Znaczenie Nowiu

Jak sama nazwa wskazuje, Księżyc w Nowiu rozpoczyna nowy cykl księżycowy. Jest to czas, kiedy Księżyc jest całkowicie niewidoczny. Każdego następnego dnia przyrasta go na niebie, aż w końcu osiąga on najjaśniejszy punkt cyklu, czyli Pełnię, po czym znów zanika na niebie.

Co miesiąc otrzymujemy ten magiczny czas Nowiu, kiedy to łatwiej jest nam zakomunikować nasze intencje i pragnienia Wszechświatowi. To moment, w którym nasze słowa, myśli i intencje płyną z mniejszym oporem i łatwiej jest nam manifestować to, czego pragniemy. Nów możemy traktować jako czystą kartę, nowy początek. Nie jest to czas na działanie, ale na pracę ze swoim wnętrzem.

W związku z tym, że jest to czas ciemności (księżyc jest zupełnie niewidoczny), daje nam to okazję do zagłębienia się w siebie i skorzystania z lepszej komunikacji ze swoim wewnętrznym Ja. To także najlepszy moment na zadbanie o siebie od wewnątrz i od zewnątrz, ponieważ działania te przyniosą najlepsze efekty – pisanie w dzienniku, medytacja, joga, relaksująca kąpiel, zabiegi kosmetyczne, itp.

W czasie Nowiu masz okazję, by zasiać nasiona na przyszłość, które wykiełkują i zmanifestują się jako lepsza rzeczywistość.

   

7 rytuałów na Nów Księżyca

Choć Nów Księżyca co miesiąc ma miejsce w innym znaku zodiaku, to istnieją rytuały uniwersalne dla tego czasu. Aby zbudować swój rytuał wybierz z poniższych propozycji te, które odpowiadają ci najbardziej.

1. Uporządkuj i oczyść przestrzeń

Nów to dobry moment na uprzątnięcie przestrzeni, tak by móc zrobić miejsce na nowe. Wystarczą drobne porządki, które przyniosą poczucie oczyszczenia, np. zmiana pościeli, starcie kurzy czy wyrzucenie paru niepotrzebnych rzeczy. Jeśli czujesz inspirację, by zrobić generalne porządki, również możesz to zrobić.

2. Poćwicz jogę lub porozciągaj się

Joga na Nów Księżyca to najczęściej spokojna praktyka, która wycisza, relaksuje i uwalnia napięcie. Zadbaj o swoje ciało poprzez delikatne ćwiczenia i okaż mu mnóstwo miłości. Możesz również wykonać zabiegi kosmetyczne i masaże.

3. Weź rytualną kąpiel

Kąpiel symbolizuje zmycie tego, co już nam nie służy i rozpoczęcie z czystą kartą. Przygotuj dla siebie wyjątkową i relaksującą kąpiel. Możesz użyć olejków eterycznych, soli do kąpieli, ziół lub kwiatów. Zapal także świece. Niech to będzie chwila tylko dla Ciebie. Wykorzystaj ten czas, by odpowiedzieć sobie na pytanie, co chcesz odpuścić, a co chcesz zaprosić do swojego życia. Możesz mieć pod ręką notatnik, żeby zapisać swoje odpowiedzi.

4. Medytuj

Wyciszenie umysłu podczas medytacji daje okazję, by lepiej wsłuchać się w siebie, w swoje potrzeby i pragnienia. Skoncentruj się na tym, jak czuje się twoje ciało. Zauważ jaki jest twój oddech. Postaraj się, żeby stał się głęboki i spokojny. Poczuj, czego potrzebujesz. Medytacja przynosi ulgę od chaosu myśli, zatrzymuje negatywną spiralę i pomaga pozbyć się napięcia. Możesz wykonać własną medytację lub skorzystać z prowadzonych medytacji dostępnych np. na YouTube.

Przeczytaj także: Medytacja: podstawy. Jak medytowanie zmienia życie?

5. Pisz w dzienniku

W czasie Nowiu dziennik jest twoim najlepszym przyjacielem. Oprócz zapisywania w nim intencji, możesz odpowiadać na zadawane sobie pytania, zapisywać afirmacje, uwalniać stres lub korzystać z wielu dostępnych zagadnień, tzw. journal prompts, by lepiej poznać siebie. Podczas Nowiu zadaj sobie następujące pytania:

  • Co powstrzymuje mnie przed wyrażeniem pełni mojego potencjału?
  • Co muszę odpuścić?
  • Jak się czuję w tej chwili?
  • Jakie doświadczenia chciałbym mieć w przyszłym miesiącu?
  • Za co jestem wdzięczny?

6. Zasiej intencje

Kolejnym rytuałem na Nów Księżyca jest zasianie intencji. Mogą to być intencje krótkoterminowe, które będą się manifestować w ciągu następnych 2 tygodni prowadzących do Pełni Księżyca. Mogą to być także intencje długoterminowe, które będą pielęgnowane przez kolejne 6 miesięcy, do czasu nadejścia Pełni w tym samym znaku, w którym jest obecny Nów.

7. Wizualizuj swoje pragnienia

W związku z tym, że Nów Księżyca ułatwia manifestowanie, skorzystaj w tym czasie z praktyki wizualizacji. Po wyciszeniu umysłu podczas medytacji i stworzeniu dobrego samopoczucia, wyobrażaj sobie upragnione marzenia tak, jakby już się spełniły i ciesz się nimi. Możesz wizualizować to, czego pragniesz dla siebie, jak i to, czego pragniesz dla bliskich i dla świata, aby wzmacniać dobrą energię. Otwórz się na przyjęcie tych błogosławieństw. Wizualizację możesz wykonać sam lub skorzystać z prowadzonych wizualizacji na YouTube. Inną formą wizualizacji jest także stworzenie tablicy marzeń.

Przeczytaj także:

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *