Rok osobisty – sprawdź, w którym roku numerologicznym się znajdujesz

kalendarz-2021-rok-osobisty

W numerologii każdy rok ma swój cel i temat przewodni. Wszystko dzieje się w cyklu numerologicznym 9 lat, gdzie rok pierwszy to nowe początki, a rok dziewiąty to podsumowania i zakończenie rozdziału. Każdy rok ma swoją własną energię, która obejmuje wszystkich, ale w zależności od daty urodzenia możemy mówić także o naszym roku osobistym. Jak obliczyć, w którym roku osobistym się obecnie znajdujesz? Skąd wiedzieć jaki jest jego cel? Wszystkiego dowiesz się poniżej.

   

Jak obliczyć rok numerologiczny?

Każdy rok w numerologii posiada swoją energię, która określana jest poprzez liczby od 1 do 9. To w jakiej energii znajdujemy się obecnie liczy się bardzo prosto. Wystarczy zsumować liczby tworzące dany rok, np.


2022 to 2+0+2+3 = 7

Warto pamiętać, że nowy rok astrologiczny zaczyna się zawsze we wrześniu, a nie w grudniu. Tak więc od września 2022 do września 2023 będziemy w energii liczby 7. W dalszej części artykułu opisuję poszczególne lata numerologiczne.

Jak obliczyć rok osobisty?

Powyższe obliczenia pokazują nam ogólną energię obejmującą całe społeczeństwo. Każdy z nas posiada także własny rok osobisty – może on pokrywać się z energią zbiorową, co powoduje jego intensyfikację, ale nie musi. Różnica polega na tym, że nasz rok osobisty trwa od jednych urodzin do drugich, a nie od września do września.

Aby obliczyć rok osobisty należy zsumować wszystkie liczby z dnia i miesiąca urodzenia, a następnie dodać do tego liczbę roku, w którym się obecnie znajdujemy, np.

Osoba urodzona 12.03 musi zsumować dzień i miesiąc urodzenia (1+2+3 = 6) oraz obecny rok (2+0+2+2 = 6), co daję liczbę 12. Tę liczbę sumujemy dalej i zostaje nam liczba 3.


Oznacza to, że osoba ta przeżywa obecnie swój rok osobisty numer 3 z wpływem zbiorowej energii liczby 6.

Jeśli już wiesz, w którym roku osobistym znajdujesz się obecnie, sprawdź poniżej jaki jest jego temat przewodni.

   

1 rok osobisty: niezależność i nowe początki

Tematem przewodnim roku osobistego 1 są nowe początki. W tym roku podejmujemy inicjatywę i siejemy ziarna na przyszłość, które będą kiełkować w trakcie następnych 9 lat. W rok 1 wkraczamy po zakończonym wcześniej dziewięcioletnim cyklu, dlatego ważne jest wejść w niego ze świeżą głową, nowymi pomysłami i zostawić za sobą to, co nie służy. To nasza czysta karta.

2 rok osobisty: miłość i cierpliwość

Rok osobisty numer 2 dotyczy cierpliwości, miłości i relacji międzyludzkich. To czas na zwolnienie tempa i zadbanie o swoje emocje. Lata 8, 9 i 1 są dosyć intensywne pod względem rozwoju i transformacji, dlatego rok numer 2 to czas na odpoczynek i poświęcenie się miłości.

3 rok osobisty: kreatywna ekspresja i samodoskonalenie

W roku osobistym numer 3 głównym motywem są kreatywność i samodoskonalenie. Wtedy zauważymy większą łatwość w komunikacji i zauważalny będzie także nasz zwiększony rozwój osobisty. Jeśli wcześniej mieliśmy trudność w komunikowaniu naszych potrzeb i emocji, ten rok będzie dawał dużo okazji, aby się tego nauczyć. Głównym motywem tego roku jest odnalezienie radości życia, kreatywna ekspresja i wyrażanie swojego prawdziwego ja.

4 rok osobisty: wyznaczanie celów długoterminowych i ciężka praca

Tematem roku osobistego 4 są cele długoterminowe, odpowiedzialność, rozwijanie umiejętności i ciężka praca. W tym roku warto rozebrać swoje marzenia na części pierwsze, rozpisać plan i działać. Poprzednie lata mogły dostarczyć nam dużej ilości pomysłów lub otwartych projektów, a w roku 4 chodzi o dobre zaplanowanie zadań i ruszenie naprzód z tymi pomysłami.

   

5 rok osobisty: wolność i zmiana

Rok osobisty numer 5 dotyczy zmian i wolności. W tym roku będzie dużo zabawy, ekscytacji, podróży, spontaniczności, ale także niepewności. Zmiany będą zachodzić znacznie szybciej niż w pozostałych latach cyklu numerologicznego. To rok na to, by odpowiedzieć sobie na pytanie co oznacza dla mnie wolność i podejmować kroki, by ją osiągnąć. Może się to wiązać z dużymi zmianami, jak rzucenie pracy czy przeprowadzka. To rok na to, by otworzyć się na nowe i nieznane, ale niekoniecznie podejmować długoterminowe zobowiązania.

6 rok osobisty: związki i odpowiedzialność

Rok osobisty numer 6 to odpowiedzialność i związki. Bardziej poświęcamy wtedy uwagę sprawom domowym i pielęgnowaniu naszej przestrzeni. Jest to czas na upiększanie otoczenia, budowanie rodziny i gniazda rodzinnego oraz wzmacnianie relacji w naszym życiu. Zagłębiamy się wtedy bardziej w nasze wnętrze i bardziej dbamy o siebie i naszych bliskich. Tematem roku szóstego jest miłość, więc jest to czas sprzyjający na przyciągnięcie partnera lub wejściu na kolejny etap w obecnym związku. Z drugiej strony, jeśli czujemy się źle w obecnej relacji, w tym roku może też najprawdopodobniej dojść do rozstania.

Przeczytaj także: Nowy rok numerologiczny – we wrześniu 2021 roku rozpoczął się 6 rok astrologiczny. Co to oznacza?

7 rok osobisty: introspekcja i duchowość

Tematem przewodnim roku osobistego 7 jest duchowość i rozwój osobisty. Jest to czas na głębokie kontemplacje, rozmyślania o życiu i połączenie się ze swoim wnętrzem. W tym roku odkrywamy zwykle nasz wyższy cel i spędzamy więcej czasu sami, odsuwając się bardziej od społeczeństwa.

8 rok osobisty: siła wewnętrzna, pomyślność i finanse

W roku osobistym numer 8 odkrywamy swoją siłę i doświadczamy pomyślności, szczególnie w sferze finansowej. W tym roku nabywamy wszelkich umiejętności, które sprawią, że będziemy świetnie zarządzali naszym życiem marzeń. Uczymy się pewności siebie i stania murem za swoimi pomysłami i swoją osobą.

9 rok osobisty: zakończenie cyklu i odpuszczenie

Rok osobisty numer 9 to ostatni rok cyklu, więc jego tematem przewodnim jest odpuszczanie, kończenie wszystkich otwartych spraw i zamykanie rozdziału. Tak naprawdę, ostatnie 3 lata cyklu numerologicznego to czas na przygotowanie się do kolejnego cyklu. W roku 9 zostawiamy za sobą wszystko, co nam nie służy, aby wejść w nowy cykl bez zbędnego bagażu. Jeśli jesteśmy gotowi odpuścić, nasze marzenia mogą się w tym roku zmanifestować prawie natychmiastowo. Jest to także czas na wszelkie podsumowania i zrobienie miejsca na nowe.

W tym artykule omówiłam temat roku osobistego, natomiast każdy z nas posiada także niezmienną liczbę numerologiczną, która określa jego cel i lekcje życiowe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym temacie, zajrzyj do artykułu Numerologia: którą liczbą jesteś i co mówi ona o Twoim przeznaczeniu?

Przeczytaj także: Nowy rok numerologiczny 2023 – we wrześniu rozpocznie się 7 rok astrologiczny

plannery-plan-with-justine
 

4 komentarze

  1. Mam dylemat, bo każda strona poświęcona numerologii pokazuje inny sposób obliczenia roku osobistego. Czasami do dnia i urodzin dolicza się też rok urodzenia. A w innych, chociażby tutaj, tylko dzień i miesiąc. To jak w końcu jest? Nie ma zgody wśród numerologów?!

    1. Nie wiem z czego wynika ta rozbieżność. Ja stosuję tę metodę liczenia.

    2. Też to zauważyłem, to przykre lecz stawiam że podobnie jak w innych dziedzinach mających realny wpływ na Duchowy rozwój świadomości człowieka – to celowa dezinformacja z rąk gadów i ich sług. @ To dla Nas jest wyzwanie aby medytować i słuchać własnego serca i własnej Duszy. Ja np. czuję w jaki rok numerologiczny teraz wszedłem i na podstawie tej świadomości wnioskuje który sposób liczenia jest dla mnie prawdziwy. Pozdr.

  2. Proszę czytać informacje ze zrozumieniem, wyróżniamy: liczbę urodzenia, rok osobisty i rok numerologiczny. Liczba urodzenia jest to suma naszej daty urodzenia; rok osobisty jest to nasz dzień i miesiąc urodzenia+obecny rok czyli 2022 a rok numerologiczny jest to liczba urodzenia+obecny rok czyli 2022 np. ktoś jest liczba urodzenia 5 + obecny rok 6 (2+0+2+2), 6+5=11 czyli jest w 2 roku numerologicznym. Podwójne liczby sprowadzamy do pojedynczej. Liczba urodzenia dotyczy naszej osoby tj. jaka mamy osobowość, predyspozycje itp. Rok osobisty dotyczy bardziej sfery wewnętrznej, duchowej, naszych myśli, zachowań natomiast rok numerologiczny dotyczy sfery zewnętrznej czyli dotyczy wydarzeń które mogą się zamanifestować w naszym życiu zgodnie z daną wibracją numerologiczną.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *