Rytuały na Pełnię Księżyca – jak najlepiej pracować z energią Pełni?

rytualy-na-pelnie-ksiezyca

W czasie Pełni Księżyca intensyfikują się nasze emocje – chciane i niechciane, a często także nasze problemy i potrzeby. W zależności od znaku zodiaku, w którym jest Pełnia, reprezentowany przez niego obszar zostaje uwydatniony. Daje nam to możliwość, by naprawić i uleczyć właśnie te elementy naszego życia. Poznaj rytuały na Pełnię Księżyca, które pomogą Ci w najlepszy sposób wykorzystać tę energię.

Rytuały polegają na wykonywaniu codziennych czynności z intencją i troską. Te praktyki są niezbędne do tego, by żyć świadomie. Można je wprowadzić do każdego obszaru życia, a dzięki cykliczności natury możemy regularnie do nich wracać, by zadbać o siebie i swoje wnętrze. Taką możliwość dają nam również rytuały księżycowe.

   

Znaczenie Pełni Księżyca

Pełnia Księżyca, czyli moment kiedy na niebie widzimy Księżyc w pełni swojego blasku, jest czasem bardzo intensywnym. Ta faza Księżyca daje nam okazję do refleksji, podsumowań, świętowania i ewentualnie wprowadzenia poprawek do naszego życia, jeśli poczujemy się do nich wezwani.

Dla porównania czas Nowiu jest czasem zasiewania intencji, a czas Pełni – zbierania plonów. Więcej o znaczeniu faz księżyca piszę w artykule: Fazy księżyca – jak planować i realizować cele zgodnie z energią faz księżyca.

Różne będzie nasze doświadczenie w trakcie Pełni w zależności od tego, czy wcześniej działaliśmy zgodnie ze sobą i czy płyniemy z prądem życia. Jeśli wcześniej nie dawaliśmy sobie odpowiedniej ilości opieki i miłości i nie podążaliśmy za naszymi pragnieniami, w czasie Pełni do głosu mogą dojść wszystkie te emocje wynikające z niezaopiekowania się sobą.

Najważniejsze, o czym należy pamiętać odnośnie Pełni Księżyca to:

  • Pełnia Księżyca reprezentuje zakończenie, płodność, obfitość i transformację.
  • Jest to czas, kiedy intencje zasiane w czasie Nowiu zaczynają się manifestować, co stanowi okazję do świętowania małych i dużych sukcesów.
  • W tym czasie Księżyc znajduje się dokładnie na przeciwko Słońca, w związku z czym faza ta może być czasem spięć, nerwowości, sprzecznych uczuć i nadwrażliwości emocjonalnej.
  • Wszystko, co intensyfikuje się podczas Pełni Księżyca daje nam okazję, by szczerze przyjrzeć się danemu aspektowi naszego życia. Możemy wtedy ocenić, co już jest dobre, a co wymaga poprawy.
  • Podczas Pełni nasza intuicja jest wzmożona, dlatego rozmawiaj ze sobą i odpuść to, co już Ci nie służy.

Zanim zaczniesz rytuały księżycowe

Zanim przejdziesz do rytuałów, pamiętaj, aby wykonywać je ze spokojnym umysłem i otwartym sercem. Jeśli czujesz, że pojawiają się negatywne myśli lub opór, wybierz rytuał, który powoduje w Tobie lepsze uczucia lub poświęć chwilę na głębokie oddechy, aby skupić się na teraźniejszości i oczyścić umysł ze zmartwień. Zawsze działaj w zgodzie ze sobą.

Rytuały na Pełnię Księżyca można wykonywać w sam dzień Pełni, jak również jeden dzień przed lub po.

   

6 rytuałów na Pełnię Księżyca

1. Medytacja

Rytuały księżycowe warto rozpocząć od medytacji i głębokich oddechów. Pozwala to na uspokojnenie umysłu, ugruntowanie w tu i teraz oraz na zaakceptowanie obecnej sytuacji. Pełnia Księżyca to dobry czas na to, aby dostrzec, gdzie się teraz znajdujemy i jakie są nasze marzenia, a także poczuć wdzięczność za to, co już mamy i za to, co jeszcze się nie urzeczywistniło.

2. Czas na podsumowania

Zawsze jest dobry czas na pisanie w dzienniku jako forma rozmowy ze sobą, ale w czasie Pełni i Nowiu jest to szczególnie ważne. Pełnia Księżyca to najlepszy czas na zrobienie podsumowań i zrobienie listy wdzięczności. Co wydarzyło się w ciągu ostatnich tygodni? Co świętujesz, a co chcesz poprawić? Za co czujesz wdzięczność?

3. Oczyszczenie z lęku

Na osobnej kartce zapisz rzeczy, których się boisz oraz wypisz swoje ograniczające przekonania, których chcesz się pozbyć. Jeśli nie czujesz się kochany, dość dobry czy akceptowany, zapisz to wszystko, a następnie spal kartkę czując jak uwalniasz się od tego niepotrzebnego ciężaru.

4. List do osoby, której potrzebujesz wybaczyć

W czasie Pełni Księżyca dobrze jest uwolnić się od nienawiści i urazy. W tym celu możesz napisać list do osoby, której chcesz wybaczyć, aby uwolnić nagromadzone emocje. Możesz nawet napisać kilka takich listów, a następnie zwizualizować sobie wybaczasz ich adresatom. To odpuszczenie ma działać na Twoją korzyść i uwolnić Ciebie od bagażu emocjonalnego noszonego przez lata. Te listy również możesz spalić jako symbol oczyszczenia.

5. Rytualna kąpiel

Kąpiele są kluczowym elementem w czasie Nowiu i Pełni, ponieważ są symbolem oczyszczenia i uwolnienia się od oporu i tego, co już nam nie służy. Zadbaj o to, aby kąpiel była relaksująca i była czasem tylko dla Ciebie. Możesz użyć olejków eterycznych, soli do kąpieli, ziół lub kwiatów. Trzymaj też pod ręką notatnik. Być może pojawią się jakieś przemyślenia lub pomysły, które będziesz chciał zapisać.

6. Karty wyroczni

Jeśli posiadasz talię kart wyroczni, wylosuj jedną z kart w trakcie Pełni Księżyca. Zapoznaj się z jej wyjaśnieniem i pozwól, aby posłużyła Ci jako wskazówkę, co do dalszych kroków.

Czego nie robić w czasie Pełni?

  • nie rozpoczynaj nowych projektów – Pełnia to czas podsumowań, refleksji i zakończeń
  • nie wdawaj się w dyskusje – jest to czas intensywnych emocji, więc dyskusje mogą być trudniejsze niż zwykle
  • nie korzystaj z używek – w tym czasie ważne jest słuchanie swojej intuicji, dlatego nie staraj się jej zagłuszyć
  • zrezygnuj z operacji i innych zabiegów w tym czasie
  • nie planuj za dużo – to ma być czas dla Ciebie na refleksję i odpoczynek

Przeczytaj także: Rytuały na Nów Księżyca – jak wykorzystać energię Nowiu do manifestowania?

 

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *