Jak manifestować rzeczywistość: 6 kroków do spełniania marzeń

dziewczyna-zachod-slonca-serce

Wszyscy mamy plany i marzenia, ale często na przeszkodzie do ich spełnienia stoją nasze ograniczające przekonania i brak działania. Zamiast skupiać swoją energię na tym, czego chcemy, zbyt często narzekamy, obwiniamy siebie lub innych i wytykamy błędy. Jak więc manifestować rzeczywistość? Co powinniśmy robić każdego dnia, by w pełni się realizować i widzieć rezultaty swoich działań? Co robić, żeby marzenia faktycznie się spełniały?

Cały ten proces polega na połączeniu pozytywnej energii (bez sceptycyzmu, narzekania i innych negatywnych emocji) z działaniem na rzecz naszych pragnień. Trzecim elementem jest natomiast prawdziwe kochanie swojego życia. Z tej mieszanki powstaje siła do działania i trwałe poczucie sensu życia. 

Jak mieć pewność, że w naszym życiu panuje jedność między tym, co myślimy i tym, co robimy? Jaka jest złota zasada, której należy się trzymać, żeby marzenia się spełniały? 

   

6 kroków do manifestowania rzeczywistości

 1. Po pierwsze wybierz jeden cel, na którym chcesz się skupić (z czasem można ich wybierać więcej, ale na początek dobrze jest skupić całą energię na jednym i nabrać praktyki).
 2. Zapytaj siebie: jakbyś się czuł, gdyby to marzenie już się spełniło? Gdyby Twoje życie już tak wyglądało? Możesz zrobić listę.
 3. Napełnij się tymi pozytywnymi emocjami, poczuj je całym sobą.
 4. Następnie zapytaj siebie co możesz zrobić, aby to marzenie stało się rzeczywistością? Zrób listę.
 5. Wybierz jedno z tych zadań do wykonania właśnie teraz. Na które masz najwięcej ochoty?
 6. Podejmij działanie i w jego trakcie napełnij się emocjami, które wypisałeś w punkcie 2. Czuj się tak, jakby to marzenie już się spełniło.

Wykorzystuj ten proces za każdym razem, kiedy chcesz spełnić jakieś marzenie. Wykorzystuj go nawet wiele razy do jednego marzenia, aby ciągle wzbudzać w sobie wszystkie te pozytywne emocje z nim związane i wdzięczność za możliwość realizacji swoich planów.

Sukces w manifestowaniu rzeczywistości opiera się na 3 filarach:

 • Przekonaniach/podejściu
 • Emocjach/energii
 • Podejmowaniu działania

Jeśli czujesz, że któryś z tych elementów w odniesieniu do Twojego marzenia czy ogólnie życia marzeń, nie jest tak silny jak powinien być – podejmij działanie, by to zmienić.

Przeczytaj o różnych technikach manifestowania rzeczywistości:

plannery-plan-with-justine
 

12 komentarzy

 1. Bardzo ciekawy artykuł ☺️

  1. Cieszę się, dziękuję 🙂

  2. Ale że jak, jak chcę np apokalipsę zombie to znaczy że więcej szans że się stanie czy co?

 2. Jako urodzony pesymista, odbieram Twoje wskazówki jako delikatne wdrożenie na drogę optymizmu. Sama bardzo często blokuje swoje działania, niemal pacyfikując ewentualne powodzenie już na samym starcie. Ale jak wskazujesz ten emocjonalny smak zwycięstwa, powinien nam towarzyszyć na drodze realizacji swoich zamiarów i marzeń. Spróbuje zastosować ten trik w przyszłości.
  Dzięki.
  Mam wrażenie, ze jednak może się udać 🙂

  1. Cieszę się bardzo i trzymam kciuki za powodzenie w każdym działaniu :* Przesyłam uściski

  2. Czy jak wypisuje te zadania aby dążyć to tego celu z tą całą energią, to czy mają być to randomowe zadania czy związane z tym tematem, np. Dajmy taki przykład chciałabym jechać na kolonie ale rodzice się nie zgadzają to czy mam napisać np. Przekonać rodziców/mieć świadectwo z paskiem/oszczędzać czy takie randomowe typu posprzątać cały dom/przebięgnąć 0,5km?

   1. Jeśli masz obrany cel, to zadania powinny konkretnie odpowiadać temu celowi, żeby móc się na nim w pełni skupić i realizować go krok po kroku 🙂

 3. Jak mam stworzyć zdanie żeby mieć zawsze dobre oceny?

  1. „Zawsze dostaję dobre oceny” albo dokładniej „Zawsze dostaję ocenę 4 lub wyższą”, itd. Trzeba powtarzać sobie te afirmacje, uwierzyć w nie, uczyć się przedmiotów i oczekiwać dobrych ocen 🙂 Powodzenia

 4. Chciałabym zamanifestować ciąże jak mam ułożyć zdanie?

  1. Najważniejsze jest, aby wybrane przez Ciebie afirmacje naprawdę do Ciebie przemawiały i wzbudzały w Tobie pozytywne emocje 🙂 Mogą to być następujące zdania:
   Jestem gotowa na zajście w ciążę.
   Z radością urzeczywistniam swoje marzenie o ciąży.
   Moje ciało jest w pełni zdrowe i płodne, dzięki czemu z łatwością zachodzę w ciążę.
   Im więcej się relaksuję, tym lepiej przygotowuję się do zdrowej ciąży.
   Dbam o moje ciało i umysł, aby przywitać szczęśliwe dziecko.
   Ciąża jest pięknym etapem, który rozpoczynam teraz w moim życiu.
   Mam wszystko czego potrzebuję, aby stworzyć idealne warunki do zdrowej ciąży.
   Skupiam się na radości przyszłego dziecka i radości bycia mamą.
   Możesz ułożyć też własne afirmacje, powtarzać je każdego dnia i napełniać się płynącą z nich radością.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *