Księżycowa osobowość – sprawdź, co mówi o Tobie faza księżyca, w której się urodziłeś

osobowosc-ksiezycowa

Układ planet w momencie urodzenia każdego z nas jest unikalny. Możemy analizować jakie położenie miały konkretne planety oraz w jakim domu i znaku się znajdowały. W kosmogramie ważnym elementem jest także księżyc. Czy wiesz, że oprócz umiejscowienia w domach i znakach, można także zinterpretować to w jakiej fazie znajdował się księżyc? W tym artykule dowiesz się jaka jest Twoja księżycowa osobowość.

Trzy najważniejsze elementy w kosmogramie to znak słoneczny, znak księżycowy oraz znak wschodzący (ascendent). To one najwięcej mówią o naszym charakterze, potrzebach oraz mocnych i słabych stronach. Analiza kosmogramu często stanowi dużą podpowiedź dla naszego życia i kierunku, który będzie dla nas najlepszy. W tym artykule odkryjesz kolejny element, jakim jest Twoja księżycowa osobowość.

   

Jakie są fazy księżyca?

Zaczynając omawiać temat księżycowej osobowości, spójrzmy najpierw jakie są fazy księżyca. Wyróżnia się 8 faz księżyca, które liczone są poprzez różnicę długości ekliptycznych Słońca i Księżyca. Są one następujące:

  • 0 – 45 stopni: Nów (New Moon)
  • 45 – 90 stopni: Sierp Przybywający (Waxing Crescent Moon)
  • 90 -135 stopni: Pierwsza Kwadra (First Quarter Moon)
  • 135 -180 stopni: Przybywający Księżyc Garbaty (Waxing Gibbous Moon)
  • 180 – 225 stopni: Pełnia Księżyca (Full Moon)
  • 225 – 270 stopni: Ubywający Księżyc Garbaty (Waning Crescent Moon)
  • 270 – 315 stopni: Ostatnia Kwadra (Last Quarter Moon)
  • 315 – 360 stopni: Sierp Ubywający (Waning Gibbous Moon)

Jak sprawdzić w jakiej fazie księżyca się urodziłeś?

Aby dowiedzieć się, na którą fazę księżyca przypadły Twoje narodziny, najprościej jest skorzystać z darmowego narzędzia, które wygeneruje Twój horoskop urodzinowy. Należy podać w nich datę i godzinę urodzenia, aby uzyskać potrzebne informacje. Przykładowe strony to:

Jaka jest Twoja księżycowa osobowość?

Nów księżyca

Nów księżyca rozpoczyna się kiedy Słońce i Księżyc są w tym samym znaku zodiaku. Księżyc jest w tym czasie niewidoczny na niebie. Osoby, które urodziły się w czasie Nowiu mają najczęściej bardzo rozwiniętą intuicję. Umieją wsłuchać się w siebie i podejmować decyzje w oparciu o ten wewnętrzny instynkt, ponieważ na niebie nie było w tym czasie symbolicznego światła wyznaczającego kierunek i rozjaśniającego mrok. W związku z tym w dużej mierze polegają na sobie i czasem mogą być bardzo uparte. Nów księżyca reprezentuje nowy początek i rozpoczęcie podróży, dlatego osoby urodzone w tym czasie uwielbiają sięgać po to, co nieznane i cieszyć się z nowych doświadczeń. Szybko się uczą i wyciągają wnioski, dlatego rzadko popełniają te same błędy.

Przeczytaj także: Rytuały na Nów Księżyca – jak wykorzystać energię Nowiu do manifestowania?

Sierp przybywający

Po zasianiu intencji i rozpoczęciu podróży w trakcie Nowiu, przychodzi czas na uformowanie planu i podjęcie pierwszych kroków. Ten czas reprezentuje sierp przybywający. Osoby urodzone w tej fazie księżyca są z natury bardzo pozytywnie nastawione do życia i mają dużo wiary, nawet w trudnych czasach. Czują także niesamowitą inspirację i motywację, by stale coś robić i tworzyć. Mają mnóstwo energii i ciekawości w stosunku do otaczającego ich świata. Muszą jednak uważać na ograniczenia pojawiające się w ich własnej głowie i nauczyć się je przełamywać.

Pierwsza kwadra

Zasialiśmy nasiona i widzimy pierwsze pędy, więc co dalej? Ten czas symbolizuje moment oczekiwania. Osoby urodzone w trakcie pierwszej kwadry często czują dużą presję, by stać się kimś więcej i by więcej osiągnąć. Są indywidualistami i sprzeciwiają się normom społecznym. Działają w nieszablonowy sposób, buntują się i lubią żyć po swojemu, przez co mogą mieć problemy w relacjach międzyludzkich. Nierzadko czują się odepchnięte i spychane na margines ze względu na swoje oryginalne pomysły i sposób działania. Ważne jest dla nich, by nauczyć się reagować mniej emocjonalnie i nie przejmować się opinią otoczenia.

Przybywający księżyc garbaty

Księżyc garbaty przybywający na niebie to czas tuż przed Pełnią, kiedy intensyfikują się emocje. W związku z tym, osoby urodzone w tej fazie księżyca są bardzo emocjonalne i wrażliwe. Szczególnie intensywnie reagują w obliczu krzywdy i cierpienia innych. Chcą nieść pomoc, nierzadko zatracając przy tym siebie i na to muszą uważać. Z drugiej strony osobom tym łatwiej też zagłębić się w siebie i dokonać pozytywnych przemian. Mogą rozwijać się na wielu różnych polach, co przyniesie im satysfakcję i zainspiruje też innych do dobrych zmian.

   

Pełnia księżyca

Pełnia księżyca to moment kiedy księżyc świeci na niebie w pełni swej okazałości, a marzenia się manifestują. Osoby urodzone w trakcie Pełni naturalnie mają szczęście w życiu. Mówi się o nich, że są w czepku urodzone. Często już w młodości odkrywają swoje powołanie. Mogą się nauczyć najwięcej o sobie z relacji międzyludzkich – rodzinnych, platonicznych i romantycznych. Jednak w związku z tym, że Słońce i Księżyc znajdują się dokładnie na przeciwko siebie, osoby te będą musiały nauczyć się zachować równowagę pomiędzy dwoma skrajnymi obliczami swojej osobowości. Mimo wszystko, to czego doświadczają zawsze służy im jako lekcja i okazja do wzrostu, a rozwój jest ich nadrzędnym celem.

Przeczytaj także: Rytuały na Pełnię Księżyca – jak najlepiej pracować z energią Pełni?

Ubywający księżyc garbaty

Ubywający księżyc garbaty to czas, kiedy księżyc zaczyna tracić na jasności. Jest to też symboliczny czas mądrości i wyciągania wniosków z przebytych doświadczeń. Osoby urodzone w trakcie ubywającego księżyca garbatego, uwielbiają dzielić się lekcjami życiowymi i inspirować nimi innych. Są świetnymi nauczycielami i rodzicami. Często ich życie jest bardzo zróżnicowane, w związku z czym mogą dzielić się jeszcze większą ilością wiedzy. Muszą jednak uważać na to, aby nie narzucać innym swojego zdania i wystrzegać się arogancji.

Ostatnia kwadra

Ostatnia kwarda to czas kiedy Księżyc i Słońce znów tworzą kwadraturę, w związku z czym następują kolejne napięcia. Ta faza księżyca symbolizuje intensywne zmiany życiowe i obranie innego kierunku. Osoby urodzone w czasie ostatniej kwardy mogą w trakcie życia dostrzegalnie zmienić swój charakter i perspektywę na życie. Często życie prowadzi ich w taki sposób, że porzucają to, co kiedyś brali za pewnik i budują nowe przekonania, co może wprowadzić chaos w relacjach z bliskimi.

Sierp ubywający

Księżyc zbliża się znowu do Nowiu, więc na niebie już prawie go nie widać. Sierp ubywający to faza, która symbolizuje odosobnienie w celu nabrania sił i refleksji. Osoby urodzone w tej fazie często prowadzone są ku temu, by zamykać stare sprawy, leczyć rany i zaczynać na nowo. Mają bardzo silną intuicję, są niesamowicie odporne psychicznie i mają głęboką potrzebę transformacji i odpuszczenia. Dzięki doświadczeniom życiowym zyskują mądrość, rozwijają duchowość i czują głęboką więźć ze Wszechświatem.

Przeczytaj także:

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *