Znak księżycowy – jak go sprawdzić i co oznacza w horoskopie urodzeniowym?

kobieta-trzyma-podswietlony-ksiezyc

Znak księżycowy to jeden z trzech najważniejszych punktów horoskopu. Dwa pozostałe to znak słoneczny oraz ascendent. Znak księżycowy mówi nam o pozycji Księżyca w chwili naszych narodzin i symbolizuje on nasze wnętrze i emocje oraz wskazuje na elementy, które ukrywamy przed światem zewnętrznym. Dowiedz się co oznacza Księżyc w konkretnych znakach zodiaku.

Czym jest znak księżycowy?

W astrologii uważa się, że pozycje Słońca, Księżyca i planet w momencie narodzin człowieka mają wpływ na jego osobowość i lekcje życiowe. Znak księżycowy to znak zodiaku, w którym znajdował się Księżyc w momencie Twoich narodzin. Księżyc pozostaje w każdym znaku przez około 2-3 dni. Reprezentuje on świat wewnętrzny, emocje, wrażliwość i ukryte części duszy – wszystko to, co znasz jedynie Ty i Twoi najbliżsi, ale ukrywasz przed światem zewnętrznym. Znajomość Twojego znaku księżycowego może pomóc Ci zrozumieć Twoje najgłębsze pragnienia i potrzeby.

Przeczytaj także: Księżycowa osobowość – sprawdź, co mówi o Tobie faza księżyca, w której się urodziłeś

Jak sprawdzić swój znak księżycowy?

Aby obliczyć znak księżycowy, wystarczy skorzystać z dowolnego kalkulatora online, w którym należy podać datę, godzinę i miejsce urodzenia. Przykładową stroną jest https://www.astromagia.pl/astro-plus/horoskop-urodzeniowy.

Znaczenie Księżyca w znakach zodiaku

Jeśli wiesz już jaki jest Twój znak księżycowy, sprawdź poniższe znaczenia:

Księżyc w Baranie

Osoba z Księżycem w Baranie jest samowystarczalna, ale jednocześnie emocjonalna. Ma tendencję do impulsywnego działania pod wpływem emocji i ciężko może być jej nad tymi emocjami panować. Z drugiej strony takie osoby są często asertywne i entuzjastyczne. Wolą kierować się własnym zdaniem, zamiast pozwalać innym wpływać na nie. Często są postrzegane jako pewne siebie i mogą mieć skłonność do rywalizowania w związkach. Kluczową cechą jest też duża potrzeba ochrony tych, na których im zależy.

Księżyc w Byku

Osobę z Księżycem w Byku cechuje stabilność emocjonalna, niezawodność i poszukiwanie bezpieczeństwa. Zwykle jest spokojna i cierpliwa, dlatego ciężko ją zdenerwować. Ceni stabilność i wygodę w swoich związkach, ale może być zaborcza wobec tych, na których jej zależy. Osoby te są również zmysłowe i uwielbiają rozkoszować się przyjemnościami życia. Mogą być bardziej powściągliwe w wyrażaniu swoich emocji i potrzebować więcej czasu, aby je przetworzyć, zanim się otworzą. Charakteryzuje je również upartość i wytrwałość, jeśli chodzi o pragnienia i potrzeby emocjonalne.

Księżyc w Bliźniętach

Osoby z Księżycem w Bliźniętach są zwykle ciekawe świata, elastyczne i komunikatywne. Mają tendencję do przetwarzania swoich emocji poprzez komunikację, a trudność mogą sprawiać im długotrwałe, silne emocje. Często są postrzegane jako osoby dowcipne, towarzyskie i lubiące stymulację intelektualną. Z drugiej strony często zmieniają się ich nastroje i opinie. Mogą mieć trudność z utrzymaniem skupienia przez dłuższy czas oraz mogą potrzebować różnorodności i zmian w swoich związkach. Czasem trudno im nawiązać głęboką relację z drugim człowiekiem. Lubią próbować nowych rzeczy i doświadczać życia.

Księżyc w Raku

Osoby z Księżycem w Raku są zwykle wrażliwe, opiekuńcze i bardzo wyczulone na emocje innych. Mogą odczuwać silną potrzebę opiekowania się i chronienia tych, na których im zależy. Zwykle są bardzo przywiązane do domu i rodziny. Mają również tendencję do przejmowania nastrojów innych, ponieważ są bardzo wrażliwe na otaczające je środowisko. Ciężko im zapomnieć czy odpuścić trudne wspomnienia, które są silnie naładowane emocjonalne. Może też minąć sporo czasu nim otworzą swoje serce.

Księżyc w Lwie

Osoby z Księżycem w Lwie są zwykle dumne, ekspresyjne i serdeczne. Są otwarte na innych ludzi i lubią być w centrum uwagi. Mogą przez to potrzebować podziwu i uznania ze strony innych, ale zwykle cechuje je również silne poczucie własnej wartości. Często są postrzegane jako pewne siebie i hojne. Cechuje je także wysoka lojaność i potrzeba ochrony tych, którzy są dla nich ważni. Mogą mieć jednak trudność z proszeniem o pomoc i wsparcie innych.

Księżyc w Pannie

Osoby z Księżycem w Pannie są analityczne i praktyczne oraz często popadają w perfekcjonizm. Mają tendencję do przetwarzania swoich emocji za pomocą logiki, co może powodować trudności w rozumieniu i wyrażaniu uczuć. Często są postrzegane jako osoby rzetelne i pracowite, choć niekiedy nadmiernie krytyczne wobec siebie i innych. Czasami może być im trudno się zrelaksować, ponieważ nie lubią tracić kontroli i zostawiać spraw losowi. W związku z tym, zamiast równowagi emocjonalnej, priorytetyzują dążenie do doskonałości. Zwykle są bardzo pomocne i mogą mieć silne pragnienie pomagania innym, ale powinny też nauczyć się lepiej dbać o siebie.

Księżyc w Wadze

Osoby z Księżycem w Wadze są harmonijne, zrównoważone i towarzyskie. Zwykle cenią spokój, dyplomację i harmonię w swoich związkach. Mogą mieć silne pragnienie zadowolenia innych, co często prowadzi do trudności w odmawianiu lub wyznaczaniu granic. Są znane z tego, że są czarujące i łatwo dogadują się z innymi. Natomiast ciężko przychodzą im konfrontacje i konflikty. Unikają ich za wszelką cenę. Wagi są też romantyczne oraz doceniają piękno sztuki i przyrody.

Księżyc w Skorpionie

Osoby z Księżycem w Skorpionie mają w sobie zwykle dużo intensywnych emocji, namiętności i pasji, ale są to także osoby bardzo tajemnicze, które cenią swoją prywatność. Zwykle ciężko im wybaczyć lub pozbyć się urazy, ponieważ przeżywają wszystko bardzo intensywnie. Są również niesamowicie spostrzegawcze i polegają na swojej silnej intuicji. W związkach mogą być zazdrosne i zaborcze, ale cechuje je także niezwykła lojaność i potrzeba ochrony swoich bliskich. W związku z tym, że są bardzo prywatnymi osobami, mogą mieć trudności z budowaniem zaufania. W przypadku pracy nad swoimi celami są bardzo zaradne i zdeterminowane.

Księżyc w Strzelcu

Osoby z Księżycem w Strzelcu są optymistyczne, żądne przygód i kochają wolność. Zwykle widzą w ludziach to, co najlepsze, i mogą mieć trudność ze zrozumieniem lub zaakceptowaniem trudnych emocji. Cenią sobie wolność i niezależność w swoich związkach, przez co czasem ciężko im się zaangażować. Uwielbiają filozoficzne rozważania i cieszy ich odkrywanie sensu życia. Lubią poznawać nowe idee, miejsca i kultury, dlatego ciężko może im być przebywać w jednym miejscu zbyt długo. Do tego są skłonne podejmować impulsywne decyzje bez myślenia o konsekwencjach, a to nie zawsze działa na ich korzyść.

Księżyc w Koziorożcu

Osoby z Księżycem w Koziorożcu często są powściągliwe, ambitne i cenią tradycje. Znane są ze swojej dyscypliny, pracowitości i silnego pragnienia realizacji celów. Cenią stabilność, odpowiedzialność i stałość w swoich związkach, dlatego niepokój związany ze zmianami nie jest ich ulubionym doświadczeniem. Mogą mieć także trudności z wyrażaniem swoich emocji. Często są postrzegane jako osoby poważne i ciężko jest im podejmować swobodne i beztroskie interakcje. To z kolei może przełożyć się na poczucie odizolowania. Lekcją dla Koziorożców jest nauka połączenia dążenia do osiągnięcia sukcecu z dbaniem o swoje dobre samopoczucie.

Księżyc w Wodniku

Osoby z Księżycem w Wodniku są samodzielne i niekonwencjonalne. Zwykle są niezależnymi myślicielami i mogą mieć trudności z zaakceptowaniem autorytetów i tradycji. Są postępowe, otwarte i innowacyjne, a także bardzo empatyczne. Cenią wolność i indywidualność w swoich związkach, przez co emocjonalna bliskość i zaangażowanie mogą przysparzać im trudności. Często postrzegane są jako ekscentryczne i ciężko może być im dostosować się do norm społecznych. To z kolei może prowadzić do trudności w budowaniu relacji, a także powodować uczucie wyobcowania lub niedopasowania do otoczenia. Wodniki powinny zaakceptować swoje unikalne talenty i nie bać się być sobą. To one najczęściej zmieniają świat.

Księżyc w Rybach

Osoby z Księżycem w Rybach są wrażliwe i mają nieograniczoną wyobraźnię. Zwykle są bardzo empatyczne i współodczuwają ból innych osób. Ryby to kreatywni marzyciele o silnej intuicji. Są też niezwykle wrażliwi, a trudność może im sprawić oddzielenie fantazji od rzeczywistości. Kiedy nadchodzą trudności, łatwiej jest im uciec do swojego świata wyobraźni niż zmierzyć się z rzeczywistością. W przypadku relacji, mogą mieć problem ze stawianiem jasnych granic. Często stawiają potrzeby innych na pierwszym miejscu, a powinny bardziej troszczyć się także o swoje dobro.

Aby dowiedzieć się więcej o horoskopie urodzeniowym, sprawdź jak czytać kosmogram.

Przeczytaj także:

 

2 komentarze

  1. Ojej mam ciekawą osobowość 🙂

  2. Dziękuję :)))

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *