Metoda 369 – na czym polega manifestowanie tym sposobem?

kobieta-trzyma-zimne-ognie-w-nocy

Metoda 369 to jedna z technik manifestacji rzeczywistości, która ma pomóc w skupieniu się na naszych pragnieniach, zamiast na ich braku, i doprowadzeniu do ich urzeczywistnienia. Dowiedz się na czym polega i wypróbuj ją sam.

Istnieje mnóstwo sposobów pomagających w manifestowaniu rzeczywistości – od tworzenia tablicy marzeń, przez pozytywne afirmacje, po wszelkie metody polegające na świadomym współpracowaniu z prawem przyciągania. Służą one skupieniu się na naszych pragnieniach, ponieważ to na czym się skupiamy, to przyciągamy. Nasze życie wygląda tak, jak to, o czym najczęściej myślimy i jak się czujemy.

   

Czym jest metoda 369?

Metodę 369 stworzyła Karin Yee poprzez połączenie filozofii Tesli z naukami Abrahama Hicksa. Tesla podkreślał moc liczb 3, 6 i 9, które mają stanowić klucz do Wszechświata. Z kolei w naukach Abrahama Hicksa wielokrotnie pojawia się informacja, że energia aktywowana jest, kiedy skupimy się na danym zagadnieniu przez minimum 17 sekund. Tyle czasu jest konieczne, aby aktywować wibracje zgodne z obiektem naszej uwagi. Im dłużej koncentrujemy się na tym, czego pragniemy i im bardziej pozytywne odczuwamy emocje z tym związane, tym silniej to przyciągamy.

Ludzie często mają problem z utrzymaniem skupienia na tym czego pragną, ponieważ rozpraszają ich codzienne zdarzenia. W związku z tym skupiają się częściej na braku upragnionych doświadczeń i na tym co jest teraz, a nie na tym, co może być. Sposoby manifestowania, takie jak metoda 369, mają pomóc nam w utrzymaniu odpowiedniej koncentracji.

Znaczenie liczb 3, 6, 9

W numerologii każdej liczbie przypisywane jest konkretne znaczenie. Dla tych konkretnych liczb brzmi ono tak:

 • 3 – reprezentuje nasze połączenie z Wszechświatem i symbolizuje naszą kreatywną ekspresję
 • 6 – reprezentuje siłę wewnętrzną i harmonię
 • 9 – reprezentuje wewnętrzne odrodzenie, czyli odpuszczenie tego, co nam nie służy i zmianę na lepsze, wejście w nowy rozdział
   

Jak korzystać z metody 369?

Metoda 369 polega na zapisywaniu w notesie tego, co chcemy zmanifestować 3 razy rano, 6 razy po południu i 9 razy wieczorem przez 33 dni.

Krokiem pierwszym jest określenie czego pragniemy i na czym chcemy się skupić przez następny miesiąc. Później należy stworzyć odpowiednią afirmację. Należy pamiętać, że pragnienie musi być zapisane w czasie teraźniejszym albo przeszłym.

O czym należy pamiętać?

 • Jeśli chcesz schudnąć, Twoją afirmacją może być na przykład „Mam szybki metabolizm, który zapewnia mi szczupłe ciało.” albo po prostu „Mam naturalnie piękne i szczupłe ciało.” Do swoich afirmacji możesz wprowadzić także fragment mówiący o uczuciach, np. „Jestem taka wdzięczna za moje szczupłe i zdrowe ciało, o jakim zawsze marzyłam”. Najlepiej jest wybrać stwierdzenie, które powoduje w nas najwięcej radości i brak oporu.
 • Podczas codziennego zapisywania afirmacji musimy się czuć tak, jakby już się spełniło i odczuwać radość na myśl o nim. Jeśli pojawia się w Tobie opór i brak wiary w dane marzenie, spróbuj zacząć od czegoś mniejszego, w czego spełnienie wierzysz albo zastosuj bardziej ogólne zdanie.
 • Kiedy zapisujesz słowa na papierze, poczuj ekscytację i radość na myśl o spełnieniu tego marzenia. A kiedy skończysz pisać, odpuść ten temat i przejdź do kolejnego segmentu dnia. Obsesyjne myślenie o marzeniu może prowadzić o frustracji i desperacji, a to z kolei przyciąga więcej frustracji. Ufaj, że Twoje marzenie spełni się we właściwym czasie.
 • Zapisywanie afirmacji 3 razy dziennie powoduje, że koncentrujemy się na tym, czego pragniemy przez dłuższy okres czasu, co pozwala osiągnąć odpowiednie wibracje. Łatwiej jest się skupić przez dłuższy czas, kiedy zapisujemy afirmacje wielokrotnie, niż kiedy powtarzamy je w myślach.
 • Pamiętaj również, że współtworzysz swoją rzeczywistość z Wszechświatem. To znaczy, że część pracy zostanie wykonana za Ciebie i będą Ci dostarczone wszystkie potrzebne elementy, ale część pracy musisz wykonać Ty sam. Oprócz zapisywania afirmacji i zadbania o swoje nastawienie, Twoim zadaniem jest także wykonanie działania pod wpływem inspiracji. Na przykład, aby schudnąć, połącz afirmacje razem z ćwiczeniami, które są dla Ciebie najprzyjemniejsze albo innym działaniem, do którego czujesz się zainspirowany.

Jeśli stosowaliście tę metodę podzielcie się swoimi doświadczeniami w komentarzach.

Przeczytaj także o innych metodach manifestowania:

 

12 komentarzy

 1. Bardzo przydatny artykuł. Fajny blog i cieszę się że na pytanie metoda 369 trafiłam do Ciebie 🥰

 2. Ciesze sie że trafiłam na ten artykuł, przymierzam sie do skorzystania z tej metody.

 3. Dziękuję ♥️💝

 4. mam pytanie, dziś trafiłam na ten blog, Czy jeśli moja intencja, jest pisana dłużej niż 17 sek to będzie kłopot, chodzi, o to że dziękuję za mężczyznę, który jest dobry, kochany i dba o mnie i ma zawsze dla mnie czas, Czy to za dużo?

  1. Oczywiście, że nie 🙂 W tekście jest napisane, że na intencji należy się skupić przez minimum 17 sekund, więc im dłużej myślimy o tym, czego pragniemy odczuwając przy tym radość tym lepiej. To ćwiczenie ma nam pomóc właśnie w takiej regularnej koncentracji na spełnionym marzeniu kilka razy w ciągu dnia, więc proszę się nie martwić czasem pisania 🙂 Pozdrawiam

 5. Mam prośbę , proszę skorygować to co napiszę, bo bardzo to dla mnie ważne i chciałabym najlepiej jak się da. Ponieważ u taty mojego znaleziono prawdopodobnie raka, który jest nie widoczny w badaniach, szukamy sposobu by odnaleść żródło tego i zacząć go leczyć. Czy wystarczy napisać Dziękuję z całego serca, że mój tato pokonał stan zapalny i raka w organiżmie i znowu cieszy się pełnią zdrowia, dziękuję za pomoc wszystkim przyjaciołom i całemu wszechświatowi. Czyli dla mnie Bogu

  1. Dzień dobry, bardzo mi przykro z powodu Pani wiadomości, ale pozostaję dobrej myśli. Jeśli chodzi o afirmację to przerobiłabym ją tak, aby nie padały w niej słowa stan zapalny i rak, bo ciągle skupiamy się wtedy na chorobie. Mogłoby być na przykład: Dziękuję z całego serca, że mój tato cieszy się pełnią zdrowia i wypełnia go pozytywna energia, miłość i witalność. Dziękuję za pomoc wszystkim przyjaciołom i Bogu. albo Dziękuję z całego serca, że mój tato przeszedł pozytywną przemianę i teraz cieszy się pełnią zdrowia.
   Ważne, żeby afirmacja wywoływała u Pani pozytywne uczucia i ułatwiała wizualizowanie taty zdrowego.
   Pani afirmowanie może bardzo pomóc tacie, natomiast to nastawienie taty jest kluczowe. Akceptacja, przebaczenie, wdzięczność, miłość, wizualizacja zdrowia, wiara w zdrowie i najlepiej medytacja mogą według mnie zdziałać najwięcej. Proszę nie skupiać się na walce z chorobą, ale na przyjmowaniu zdrowia. Ślę dużo dobrego dla taty i Pani. Pozdrawiam serdecznie

 6. NIKI
  5 maja 2023 at 20:03
  ODPOWIEDZ
  Hej. Na zagranicznym yt znalazlam te metodę, mam jeszcze parę wątpliwości. Jeśli pracuję w nocy, to w jakich porach powinnam afirmować/manifestować? W pracy („popołudniem”) nie mam możliwości na relaks i ciszę w samotności. Czy nie wystarczy wypowiadać słów na głos, tylko trzeba je zapisywać? Tamten poprzedni komentarz nie powinien się pojawić jako odpowiedz. Bardzo przepraszam za pomyłkę. Pozdrawiam

  1. Cześć, kochana ❤️ Wszelkie metody manifestowania opierają się po prostu na tym, aby jak najczęściej wczuwać się w spełnienie swojego marzenia i zaprogramować na tę nową prawdę swoją podświadomość. Tak naprawdę warto powtarzać afirmacje i wczuwać się w to „nowe ja” cały dzień, ale często właśnie ze względu na pracę czy inne zobowiązania o tym zapominamy. Ta metoda ma w tym pomagać poprzez zapisywanie afirmacji 3 razy dziennie (pisanie pozwala dłużej skupić się na naszym celu, powtarzanie w myślach zwykle trwa krócej). Jeśli chcesz stosować tę metodę to możesz dostosować ją do swojego planu dnia trzymając się tego 3x dziennie, ale w wybranych przez Ciebie porach. Możesz powtarzać afirmacje, ale wtedy staraj się je powtarzać jak najczęściej w myślach, a kiedy możesz to na głos przed lustrem. Myślę, że najlepiej jest połączyć pisanie fizycznie długopisem na papierze z myśleniem w pozytywny sposób. Nawet jak przeoczysz jakąś porę, nie przejmuj się i po prostu kontynuuj. Najważniejsza jest pewność, że Twoje marzenie się spełni i życie z takim przeświadczeniem. Życzę Ci wszystkiego co najlepsze 🙂

 7. Dzień dobry chciałam się zapytać czy taka manifestacja jest dobra bo nie wiem czy dobrze piszę.Jestem bardzo wdzięczna Wszeswiatowi za to że wygrałam główna wygrana w ekstra pensji 5000 tys złotych co miesiąc przez 20 lat.Dzieki temu otrzymałam wolność finansową i przeznaczę te środki na wzniesieniu radości do mojego życia

  1. Jak najbardziej, afirmacja jest bardzo dobra. Będziesz wiedzieć, że afirmacja jest dobra dla Ciebie, kiedy pisząc ją będziesz się czuła szczęśliwa. Ważne jeszcze, żeby w trakcie pisania napełniać się tą energią i radością tego spełnionego marzenia. Pozdrawiam ❤️

 8. Bardzo dziękuję ❤️

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *