Metoda 5×55 – czym jest ta technika manifestowania rzeczywistości?

notatnik-i-zolta-poduszka

Metoda 5×55 to technika manifestowania rzeczywistości, która pomaga utrzymać pozytywne skupienie na naszym pragnieniu. Z odpowiednim nastawieniem wszystko jest możliwe, a takie narzędzia ułatwiają pracę z prawem przyciągania. Chociaż każdy z nas ma inną definicję sukcesu, to wszyscy pragniemy żyć szczęśliwie i osiągnąć spełnienie. Skorzystaj z metody 5×55, aby szybciej osiągnąć swój cel.

Nasze myśli, wizje i działania tworzą naszą rzeczywistość. Manifestowanie jest więc czymś, co robimy przez całe życie, a stałe ulepszanie naszych okoliczności nigdy się nie skończy. Zawsze będziemy chcieli stworzyć coś więcej i rozwinąć się w jakiś nowy sposób. Taka jest nasza natura.

Jeśli wiemy jak korzystać z prawa przyciągania, wtedy tworzenie będzie nam przychodzić z łatwością. Trzeba jednak pamiętać, że w każdym z nas zostały zasiane różne ograniczające przekonania, które utrzymują nas w pewnym sytuacjach. Dopiero kiedy wybierzemy nową perspektywę i zasiejemy intencję zmiany, otworzymy się na to, co nowe. Różne metody manifestowania mają w tym pomagać.

   

Czym jest metoda 5×55?

Metoda 5×55 (inaczej metoda 555 lub 55×5) polega na zapisywaniu wybranej afirmacji 55 razy przez 5 dni. Istnieje też alternatywna wersja tej metody, czyli zapisywanie afirmacji 5 razy przez 55 dni. Każda metoda jest dobra, ponieważ obie promują uważność i pracę z afirmacją. Należy wybrać tą, która jest dla nas łatwiej wykonalna.

Poświęcając czas każdego dnia na skupienie się wyłącznie na tym, czego chcesz od życia, masz większe szanse na przyciągnięcie swojego marzenia. Metoda manifestacji 5×55 to dobry sposób na spędzanie czasu każdego dnia, aby zastanowić się i medytować nad swoją intencją.

Bardzo ważne jest pamiętać, że nie chodzi tutaj po prostu o przepisywanie zdań, podczas kiedy nasze myśli błądzą gdzieś daleko. Ma to być bardzo świadoma praktyka. Każde zapisywane zdanie ma wyzwalać w nas pozytywne emocje i każdego dnia mamy coraz bardziej wierzyć, że to, co piszemy jest prawdą.

Do skorzystania z tej metody potrzebujesz:

 • długopisu
 • zeszytu
 • około godziny wolnego czasu w ciągu dnia przez najbliższe 5 dni
 • pozytywnego nastawienia i wiary w tę technikę
 • cokolwiek innego, co pomoże Ci stworzyć odpowiedni nastrój podczas pisania, np. świec lub relaksującej muzyki

W jaki sposób działa metoda 5×55?

 • Technika ta pomaga lepiej skoncentrować się na naszych intencjach i pragnieniach.
 • Metoda ta łączy w sobie kilka różnych narzędzi, m.in. afirmacje, wizualizację i zaufanie do Wszechświata.
 • Powtarzanie intencji pozwala jej zakorzenić się w naszej podświadomości.
 • Codzienne zaangażowanie pokazuje Wszechświatu, że jesteśmy gotowi i otwarci na otrzymanie przedmiotu naszej prośby.
 • Pracujemy z numerologicznym znaczeniem liczby 5.

Znaczenie liczby 5

Korzystając z metody 5×55 pracujemy z energetyką liczby 5. Sama liczba 5 oznacza duchowy wzrost i pewność siebie, a liczba 555 jest liczbą anielską i symbolizuje zmianę i transformację. Liczba 555 jest znakiem, że zmierzamy we właściwym kierunku i że mamy w sobie rozwiązania swoich problemów. W związku z tym metoda 5×55 jest techniką celowego manifestowania i działania w zgodzie ze zmianą, której pragniemy.

   

Jak korzystać z metody 5×55?

Dla największych korzyści płynących ze stosowania metody 5×55 postępuj zgodnie z pięcioma poniższymi krokami:

1. Ustal swoją intencję

Pierwszym krokiem każdej metody manifestacji jest ustalenie intencji. Określ, co najbardziej chciałbyś osiągnąć w najbliższym czasie i opisz to doświadczenie najlepiej jak potrafisz. Pamiętaj jednak, że dobrze jest nie nakładać na swoje marzenie konkretnych ram czasowych ani zastanawiać się jak pojawi się ono w Twoim życiu, ponieważ tworzy to opór.

2. Wybierz afirmację

Afirmacje to pozytywne stwierdzenia zapisane w czasie teraźniejszym. Wybierz afirmację, które najlepiej odpowiada Twojemu marzeniu. To z tym zdaniem będziesz pracować przez najbliższe 5 dni, np.:

 • Jestem bardzo wdzięczna za bratnią duszę w moim życiu.
 • Jestem wdzięczna za dodatkowe pieniądze, które wpłynęły do mojego życia.
 • Moje ciało jest silne i zdrowe.
 • Jestem dumna z miłości, którą nauczyłam się dawać sobie.
 • Jestem wdzięczna, że ​​osoba moich marzeń zaprosiła mnie na randkę.

3. Poczuj się tak, jak gdyby Twoje marzenie się spełniło

Podczas pisania wejdź w sposób myślenia, w którym odczuwasz pozytywne emocje. Poczuj się jak osoba, która już ma to, czego pragniesz.

Kiedy wątpisz w to, czy metoda zadziała, wychodzisz z miejsca braku. Tym samym obniżasz swoją wibrację do miejsca, w którym to, czego chcesz, nie może do Ciebie przyjść. Musisz w pełni otworzyć się na nieskończone możliwości.

4. Zapisz swoją afirmację na papierze 55 razy dziennie przez 5 dni z rzędu

Wybierz zeszyt i długopis, które Ci się podobają, a następnie usiądź w spokojnym miejscu, aby zapisać swoją afirmację. Staraj się, aby umysł pozostał skupiony podczas pisania. Jeśli w koncentracji pomoże Ci relaksująca melodia albo zapalenie świecy, nie wahaj się z tego skorzystać. Kontynuuj pisanie 55 afirmacji przez 5 dni z rzędu.

5. Odpuść

Kiedy 5 dni minie, nadszedł czas, aby odpuścić i zaufać, że Twoja manifestacja jest już w drodze. Uwierz, że jest to już pewne, podziękuj Wszechświatowi za to, że tak jest i zapomnij o tym. Wracanie do tego myślami i zastanawianie się kiedy marzenie się spełni, ciągle trzyma Cię w miejscu, w którym tego marzenia nie ma. Naucz się więc sztuki odpuszczania.

Przeczytaj także:

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *