Scripting, czyli jak manifestować rzeczywistość pisząc skrypty?

notatnik na łóżku scripting

Scripting, czyli pisanie skryptów, jest jedną z metod manifestowania rzeczywistości. Można traktować to zajęcie jako rytuał, który sprawia, że prawo przyciągania działa na naszą korzyść. Dowiedz się jak z korzystać z tworzenia skryptów dla wymarzonych efektów.

Twoja obecna rzeczywistość to tak naprawdę przeszłość. Jest to efekt Twoich przeszłych działań, uczuć i sposobu myślenia. W związku z tym w każdym momencie mamy możliwość stworzenia nowego jutra poprzez wybór lepszych myśli, lepszych przekonań, lepszych oczekiwań. Wymaga to praktyki, ale przynosi wspaniałe rezultaty i satysfakcję. Jedną z metod, które w tym pomagają jest scripting.

   

Czym jest scripting?

Scripting to opisywanie wymarzonych scenariuszy i przelewanie swoich marzeń na papier. Chodzi o skupienie się na konkretnym marzeniu, opisaniu w zeszycie sytuacji, w której ono już się spełniło i napełnianie się pozytywnymi emocjami z tym związanymi. Ważne jest wczuwanie się w zapisywane sytuacje i dodawanie do nich coraz więcej szczegółów

Scripting może być postrzegany jako rytuał, który przynosi nam to, o czym marzymy. Zajęcie to sprawia, że pozwalamy sobie marzyć i te marzenia spełniać.

Scripting krok po kroku

 1. Wybierz marzenie, które w tym momencie najbardziej Cię ekscytuje. Możesz opisać spotkanie idealnego partnera, zdobycie wymarzonej pracy, zakup nowego samochodu, zdobycie większej pewności siebie, dużą ilość sprzedaży swojego produktu, biegłe mówienie w obcym języku. Opisz cokolwiek Ci się marzy.
 2. Naszykuj długopis, zeszyt i uruchom swoją wyobraźnię.
 3. Zacznij opisywać sytuację, w której Twoje marzenie już się spełniło. Pisz w czasie teraźniejszym lub przeszłym. Możesz napisać to w formie listu do siebie, do przyjaciela lub jako podziękowanie do Siły Wyższej.
 4. Opisz co się wydarzyło i jak teraz wygląda Twoje życie. Zapisz jak się czujesz i wczuj się w te emocje.
 5. Dodawaj więcej szczegółów uruchamiając zmysły – co widzisz dookoła, czego dotykasz, jaki zapach unosi się w powietrzu.

Jak często i kiedy najlepiej pisać?

Najlepszy czas na scripting to poranek, aby pozytywnie nastroić się na rozpoczynający się dzień i zacząć go w ekscytujący i radosny sposób. W czasie takich sesji możesz także opisywać sytuacje, które mają się wydarzyć danego dnia i przedstawiać je w najlepszym świetle.

Rano umysł jest świeży i bardziej podatny na to, na czym się skupiasz. Jeśli skupisz się na swoich marzeniach, masz większe szanse na dostrzeżenie i rozpoznanie okazji w ciągu dnia, które będą wspierać Cię w ich spełnianiu.

Jeżeli poranki Ci nie odpowiadają, wybierz moment w ciągu dnia, kiedy masz najwięcej spokoju i czasu dla siebie, tak by całkowicie skupić się na ćwiczeniu.

Jeśli natomiast nie masz czasu na scripting każdego dnia, dobrym sposobem jest napisanie takiego listu w wolnej chwili, a następnie czytanie go każdego ranka i napełnianie się od nowa pozytywnymi emocjami.Scripting można też robić raz w tygodniu lub powtarzać co miesiąc w trakcie Nowiu Księżyca, kiedy to jest najlepszy czas na zasiewanie intencji. Wszystko zależy od ilości wolnego czasu i chęci.

Scripting – kilka praktycznych porad

 • Możesz prosić o cokolwiek zechcesz.
 • Im bardziej pozytywne emocje czujesz podczas pisania, tym lepsze efekty przyniesie ta metoda manifestowania. Podstawą każdej sesji pisania powinna być wdzięczność.
 • Nie musisz pisać w kółko o tym samym marzeniu. Jeśli opiszesz je raz, napełnisz się radością i je odpuścisz to wystarczy. Powtarzaj to marzenie tylko jeśli sprawia Ci to radość i przynosi jeszcze więcej uczucia podekscytowania.
 • Jeśli odczuwasz desperację lub opór, nie pisz na siłę przeciwko sobie. Pamiętaj, że nie chodzi o to, aby się zmuszać do tego ćwiczenia, ponieważ będzie nieefektywne. Wybierz na początek inne marzenie.
 • Czasem wydaje nam się, że skupiamy się na tym, czego pragniemy, ale tak naprawdę skupiamy się na tym, że jeszcze tego nie mamy. Podczas ćwiczenia praktykuj uczucia związane ze spełnieniem marzenia, praktykuj uczucie ulgi i ćwicz się w oczekiwaniu najlepszych rezultatów.
 • Po wykonaniu ćwiczenia pobądź jeszcze przez kilka minut w tych pozytywnych emocjach, zanim przejdziesz do kolejnych zajęć.
 • Zwróć uwagę na wszelkie inspirujące pomysły, które mogą przyjść do Ciebie w ciągu dnia.
   

Dlaczego scripting działa?

„Wszystko tworzysz dwa razy. Po raz pierwszy w twoim umyśle, a potem w świecie fizycznym”.

Scripting jest pewną formą wizualizacji. Nasz mózg tak naprawdę nie potrafi odróżnić prawdziwego wspomnienia od wymyślonego. To, co sobie wyobrażasz, według Twojego mózgu dzieje się naprawdę. A to z kolei wpływa na Twoje ciało, zachowanie, a także dostrzeganie i oczekiwanie konkretnych rezultatów.

W większości przypadków działasz w oparciu o to, co oczekujesz, że się wydarzy, a nie w oparciu o to, co chcesz, aby się wydarzyło. Ćwicząc swój mózg w tym przeorientowaniu, wzmacniasz nowe przekonania i zaczynasz oczekiwać i działać w sposób, który prowadzi do urzeczywistnienia tego, co chcesz osiągnąć.

W manifestowaniu tak naprawdę najważniejsze są uczucia. Scripting pomaga wywoływać pozytywne emocje i wczuwać się w nie przez dłuższy okres czasu. Co więcej, wizualizując marzenia w połączeniu z pozytywnymi emocjami praktykujemy przywalanie na ich spełnienie. Zwykle marzenia wydają się duże lub odległe, przez co praktykujemy opór. Natomiast scripting pozwala zobaczyć nasze życie po spełnieniu marzeń, dzięki czemu wydają się one być coraz bliższe i naturalne. Im lepiej się czujemy na myśl o marzeniu, tym szybciej się ono spełni.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej polecam poniższe nagranie, który tłumaczy wizualizację od strony naukowej:

 

2 komentarze

 1. Bardzo inspirujący tekst. Czegoś takiego właśnie potrzebowała. Dziękuję bardzo 🙂

 2. Zgadzam się z Sylwią.

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *