Prawo przyciągania – na czym polega i jak dobrze z niego korzystać?

świeczka i kryształ prawo przyciągania

Prawo przyciągania to jedno z 12 praw Wszechświata, jednak jest zdecydowanie najpopularniejszym z nich. Ujmując je w prostych słowach – podobne energie się do siebie przyciągają. Oznacza to ni mniej ni więcej, że myśląc i czując się pozytywnie możemy przyciągnąć więcej pozytywnych zdarzeń i na odwrót. Czy prawo przyciągania działa, co jeszcze kryje się pod tym pojęciem i jak skutecznie z tego sposobu korzystać?

Jak działa prawo przyciągania?

Podstawą prawa przyciągania jest myśl, że to co wysyłamy od siebie światu do nas wraca. Zasada ta działa w trzech aspektach:

Podobne energie się przyciągają

Wydaje się proste, ale wcale takie być nie musi. Manifestowanie rzeczywistości wymaga bowiem dużo cierpliwości, czystej intencji i regularności. Musi stać się naszym stylem życia. W zależności od tego czy wysyłamy energię pozytywną czy negatywną, taka do nas wraca. Na przykład uporczywe trzymanie się danego pragnienia wytwarza napięcie i oczekiwanie okupione stresem, dlatego rezultatem będzie przyciągnięcie do siebie jeszcze więcej tego uczucia i jeszcze więcej czekania. Prawo przyciągania działa na poziomie energetycznym, czyli wyraża się poprzez nasze uczucia, myśli i działanie. Sami stanowimy zwierciadło dla tego, co jest w naszym wnętrzu i coraz więcej przyciągamy tego do siebie.

   

Trzeba zrobić miejsce dla dobra

Ważne jest, aby zrobić miejsce na pozytywną zmianę w swoim życiu poprzez usunięcie z niego tego, co negatywne. Tak jak porządkujemy mieszkanie, tak samo umysł musi zostać uporządkowany, aby powstało miejsce na przyciąganie nowych i pozytywnych rzeczy, które lepiej będą nam służyć.

Teraźniejszość zawsze jest idealna

W naszym życiu zawsze będą rzeczy, przez które możemy sie smucić jeśli stale będziemy ich szukać i się na nich skupiać. Dlatego zamiast rozwodzić się nad rzeczami, które idą źle, znalezienie sposobów na poprawę sytuacji ma fundamentalne znaczenie dla zmiany rzeczywistości na taką, której pragniesz.

Nie chodzi o to, żeby odrzucać negatywne emocje i udawać, że wszystko jest w porządku, bo to nie zadziała. Chodzi o to, by nauczyć się pracować z uczuciami i nauczyć się nie wpadać w negatywne spirale. Ważne jest, by zaakceptować sytuację, zrobić to, co w danej chwili jest możliwe, żeby ją poprawić, a resztę oddać w ręce Siły Wyższej.

Uważaj na swoje myśli, stają się słowami. Uważaj na swoje słowa, stają się czynami. Uważaj na swoje czyny, stają się nawykami. Uważaj na swoje nawyki, stają się charakterem. Uważaj na swój charakter, staje się twoim przeznaczeniem.

– Lao Tze

Prawo przyciągania w praktyce, czyli jak z niego korzystać?

Oto kilka sposobów na to, jak zacząć świadomie korzystać z prawa przyciągania już teraz:

 1. Korzystaj z wizualizacji: wizualizacja to potężne narzędzie do zamieniania marzeń w rzeczywistość. Polega ona na uspokojeniu umysłu, np. podczas medytacji, i wyobrażanie sobie przyszłości, której pragniemy. Warto włączyć do tego wszystkie zmysły, czyli wyobrazić sobie co w danym momencie widzimy, słyszymy, czujemy, czy czegoś dotykamy, itd. Wizualizacja musi być powtarzana regularnie i konieczne jest, by wywoływała radość, zamiast napięcia czy uczucia „muszę to mieć koniecznie, bo inaczej nie będę szczęśliwy”.
 2. Stwórz tablicę marzeń i inspiruj się nią codziennie. Będzie ona działała podobnie jak wizualizacja.
 3. Prowadź dziennik wdzięczności: biorąc pod uwagę, że podobne przyciąga podobne, celowe skupienie się na rzeczach, za które jesteś wdzięczny, może zaprosić do twojego życia więcej obfitości.
 4. Wypowiadaj swoje marzenia na głos zaraz po przebudzeniu lub chwilę przed zaśnięciem.
 5. Zwracaj uwagę na zbiegi okoliczności: jeśli coś nagle pojawia się w Twoim życiu, co przybliża Cię do spełnienia marzenia to znak, że jesteś na dobrej drodze.
 6. Zmień sposób myślenia: kiedy pragniemy czegoś, czego jeszcze nie mamy, wysyłamy energię braku, a skupianie się na braku miłości, braku pieniędzy, braku szczęścia itp. tylko wzmacnia ten brak. Pamiętaj, aby czuć się tak, jakby Twoje marzenia już się spełniły. Bądź najlepszą wersją siebie już teraz.
 7. Zwróć uwagę na powtarzające się schematy: jeśli podobne sytuacje często Ci się przytrafiają, spróbuj znaleźć przyczynę dlaczego je przyciągasz i jaką lekcję musisz przepracować.

Przeczytaj także: Cytaty o prawie przyciągania – 20 najbardziej inspirujących myśli

   

Książki i filmy o prawie przyciągania

Jeśli chcecie zagłębić się bardziej w temat prawa przyciągania poprzez lekturę książki lub obejrzenie filmu, to o tym zagadnieniu traktują:

Filmy

Książki

 • Możesz uzdrowić swoje życie – Louise Hay
 • Proś a będzie Ci dane – Esther i Jerry Hicks
 • Potęga podświadomości – Joseph Murphy
 • Pełnia życia – Agnieszka Maciąg
 • Słowa mocy – Agnieszka Maciąg
 • Nieskrępowana dusza -Michael A Singer
 • The Big Leap: Conquer Your Hidden Fear and Take Life to the Next Level – Gay Hendricks
 • Sekret – Rhonda Byrne
 • Bogaty ojciec, biedny ojciec – Robert Kiyosaki, Sharon L. Lechter
 • Uwierz i zwycieżaj – Norman Vincent Peale
 • Możesz jeśli myślisz, że możesz – Norman Vincent Peale
 • Moc pozytywnego myślenia – Norman Vincent Peale
 • Jak przestać się martwić i zacząć żyć – Dale Carnegie
 • Jak działa życie – Andrew Matthews
 • Bądź szczęśliwy – Andrew Matthews
   

Wyzwanie prawa przyciągania

Istnieje wiele wyzwań związanych z prawem przyciągania, w tym to 7-dniowe, które zamieszczam poniżej.

Dzień 1: Wybierz, co chcesz zmanifestować. Podejmij jasną decyzję, czego w tym momencie pragniesz. Niech to będzie jedna rzecz, żeby łatwiej było się na niej skupić. Może to być pierwszy mały krok ku budowaniu życia marzeń. Warto zaczynać od małych rzeczy, ponieważ je zwykle łatwiej jest przyciągnąć – nie mamy wokół nich tak dużo ograniczających przekonań i posiadamy większą wiarę, że się spełnią.

Dzień 2: Wizualizacja. Aby ułatwić sobie wizualizację, możesz rozpisać sobie 3 przykładowe scenariusze i odtwarzać je oczami wyobraźni. Możesz również przygotować tablicę marzeń w oparciu o swoje marzenie. To pomoże Ci się skupić na celu. Żyj tak, jakby Twoje marzenie już się spełniło.

Dzień 3: Afirmacje. Stwórz listę afirmacji dotyczących Twojego marzenia – wypisz je w notatniku i powtarzaj przez cały dzień w myśli. Dodatkowo zrób listę wdzięczności.

Dzień 4: Podejmij działanie. Pomyśl jakie kroki możesz podjąć w kierunku swojego marzenia i zacznij działać. Jest to niezbędne, aby prawo przyciągania zadziałało.

Dzień 5: Pomóż komuś innemu. To, co dajesz od siebie, wraca. Pomaganie innym z czystą intencją podnosi nasze wibracje i przyciąga dobre zdarzenia.

Dzień 6: Bądź dobrej myśli. Negatywne myśli lub krytyka innych mogą nas wytrącić z równowagi. Ufaj, że wszystko się dzieje dla Twojego dobra, że marzenia się właśnie spełniają i powtarzaj afirmacje w wiarą. Napełniaj się radością.

Dzień 7: Bądź otwarty na znaki. Jeśli masz niezachwianą wiarę, w okolicach 7 dnia powinny się pojawiać znaki, że Twoje marzenia już są w drodze.

Warto pamiętać, że prawo przyciągania samo w sobie nie sprawi, że z dnia na dzień będziemy żyli życiem naszych marzeń. Potrzebne jest także działanie, stosowanie się do pozostałych praw Wszechświata i stała praca nad sobą. Najważniejsze to żyć w zgodzie z własnymi wartościami i sprawienie, by nasz styl życia odzwierciedlał to kim chcemy być i co chcemy osiągnąć. To wraz z pozytywnym nastawieniem, wiarą i działaniem krok po kroku sprawia, że dzieje się magia. Bądźmy otwarci na cuda.

Przeczytaj także:

plannery-plan-with-justine
 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *