Manifestowanie rzeczywistości: co to jest i na czym polega?

podróż taksówką a mieście

Manifestowanie rzeczywistości (ang. „manifestation”) to proces kreowania życia poprzez myśli, uczucia, przekonania, wierzenia, zachowania i wypowiedzi. Tworzymy swoją rzeczywistość cały czas, nawet jeśli nie zdajemy sobie z tego sprawy. To, co myślimy, robimy i to, w co wierzymy, odzwierciedla się w naszym życiu. W zależności od tego, co sobie powtarzamy, tak wyglądają nasze finanse, zdrowie, relacje miłosne, praca, znajomi, wakacje, studia, czas, itd.  

Na czym dokładnie polega manifestowanie rzeczywistości?

Manifestowanie rzeczywistości polega na dokładnym określeniu tego, czego się pragnie i wizualizowaniu marzeń w umyśle jak najdokładniej, aby podświadomość przynosiła je do Twojego życia. Wiąże się to głęboko z prawem przyciągania. Najlepiej zapisać w notatniku wszystkie marzenia, które mamy na chwilę obecną i jak wyobrażamy najlepszą wersję siebie, a potem opisać konkretne sytuacje, w których marzenia się spełniają z uwzględnieniem tego, co w tym scenariuszu słyszymy, myślimy, czujemy, widzimy, dotykamy, jakie zapachy są dookoła, itd. – tak jak byśmy opisywali wspomnienie, nie plan na przyszłość. Wszystko trzeba zapisać w czasie teraźniejszym albo przeszłym. 

Dzięki takim czynnościom i niezachwianej wierze, w naszym życiu będą się działy cuda i rzeczy, których nie da się logicznie wytłumaczyć. W manifestowaniu rzeczywistości nie chodzi tylko o to, że chcesz kupić nowy samochód, wizualizujesz go sobie i go kupujesz. Chodzi o to, że zaczniesz przyciągać możliwości i okazje, które same będą Cię pchały w danym kierunku. Kiedy zasiejesz intencję, przyciągniesz okoliczności pozwalające na realizację tej intencji. Znajdziesz dokładnie takie mieszkanie, o jakim marzysz, trafisz na promocję kursu, na który zawsze chciałeś pójść, ktoś da Ci radę jakiej potrzebujesz, rozwiążesz dawny problem, poznasz kogoś, kto odmieni Twoje życie, itd. Na tym polega potęga podświadomości i moc, z jaką Wszechświat działa w naszym życiu. 

   

O tym, jak ważna jest manifestacja

Manifestowanie życia jest czymś niezwykłym. Uświadamia nam bowiem, że nie jesteśmy ofiarami zdarzeń, lecz mamy aktywny wpływ na to, co nas spotyka i jak na to reagujemy. Tak naprawdę współtworzymy życie z Siłą Wyższą, która chce dla nas szczęścia i miłości już teraz.

Mamy aktywny wpływ nie tylko na siebie i osoby, które nas otaczają, ale również na cały świat. W związku z tym, że wszystko jest energią i wszyscy razem ze Wszechświatem jesteśmy jednością, oznacza to, że kiedy jedna osoba zaczyna praktykować pozytywne nastawienie i wysyła ludziom myśli pełne miłości, leczy swoją dobrą energią świat. Tym bardziej zachęcam do rozwoju w tym kierunku, ponieważ zwiększamy ilość miłości i dobroci na całym świecie. 

Zacznijmy jednak od nas samych, aby potem móc lepiej pomagać innym. 

Przeczytaj także: Jak manifestować rzeczywistość: 6 kroków do spełniania marzeń

Jak dobrze manifestować rzeczywistość?

 1. Zdecyduj dokładnie czego chcesz – opisz dokładnie swoje idealne życie w notatniku i zapisz jaka jest najlepsza wersja Ciebie (jak wygląda, jak się czuje, jak się zachowuje, gdzie pracuje, gdzie mieszka, jak się relaksuje, jakie ma hobby, jakie osobą ją otaczają, itd.), a następnie wizualizuj te scenariusze tak, jakby już zostały Ci dane. Kiedy podejdziesz do tego z niezachwianą wiarą, stanie się to Twoją rzeczywistością.  
 2. Nie myśl o tym jak to się stanie – Twoim zadaniem jest tylko ustalić czego pragniesz i dlaczego. Resztą zajmie się Wszechświat. Pozwól mu działać na nieoczekiwane sposoby i czuj ekscytację na myśl o spełnieniu marzeń. Pamiętaj, że Siła Wyższa nie ocenia Twoich pragnień jako dobre lub złe – Ty jesteś twórcą, więc pozwól sobie rozwinąć skrzydła.
 3. Utrzymuj wysoką energię – pozostawaj w jak najlepszym humorze, patrz optymistycznie na świat, na siebie i na ludzi, bądź wdzięczny za wszystko, co masz, jedz świeże i zdrowe produkty, rób to, co daje Ci radość. Im wyższa energia, tym więcej dobrych rzeczy przyciągasz, bo one też mają wysoką energię. Kiedy masz zły dzień, przypomnij sobie, że niska energia nie sprzyja Twoim marzeniom i świadomie decydujesz, że chcesz odmienić swój dzień na lepsze. Skupiaj się na tym, co jest dobre, a nie na tym, co Ci nie pasuje. Dobra energia zawsze jest silniejsza od niskiej. 
 4. Wykonaj mały krok ku marzeniu – w ten sposób pokażesz, że chcesz iść w danym kierunku, a wtedy Wszechświat wykona 10 razy więcej kroków w Twoją stronę. 

Upewnijcie się też czy nie popełniacie żadnych błędów w manifestowaniu rzeczywistości.

Przeczytaj także: 5 sekretów dotyczących manifestowania rzeczywistości, które musisz znać już teraz

   

Najszybszy sposób na manifestowanie rzeczywistości

Wyobraź sobie, że jesteś najlepszą wersją siebie. Pieniądze nie stanowią już problemu, nie martwisz się o czas, wszystko przychodzi Ci z łatwością. Ogłaszasz, że masz jakieś marzenie i w mgnieniu oka możesz je spełnić. O czym byś wtedy marzył? Co byś wtedy realizował? W jaką stronę pokierowałbyś swoim życiem? Jak byś żył?

Zakładam, że z pełnym poczuciem szczęścia, spełnienia i zdrowia. Podejmowałbyś projekty, o których marzysz, a teraz wydają Ci się nierealne. Czułbyś się w pełni wolny.

Widzisz, sekretem osiągnięcia wolności, jest nauczenie się odczuwania wolności już teraz. Tak samo jest z każdym innym stanem czy marzeniem. Zachowując się tak, jakby nasze pragnienie już było spełnione, „skaczemy” w nową rzeczywistość, czyli tworzymy nową, lepszą wersję samych siebie. Stajemy się sobą z naszych marzeń już teraz, zamiast marzyć na wieczne nigdy. 

Przeczytaj także:

plannery-plan-with-justine
 

8 komentarzy

  1. Tak bardzo pomocny tekst dla tych co pierwszy raz slysza o manifestowaniu rzeczywistości. Pozdrawiam

   1. Dziękuję, cieszę się!

 1. To jest czysta prawda. Sam aktualnie testuje różne rzeczy i prawo przyciągania serio działa, dosłownie „odpuszczam” i rzeczy same składają się do kupy to jest tak piękne uczucie i zjawisko.

 2. A słyszeliście o mózgo-gąsienicach?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *