Jak prowadzić dziennik manifestacji i do czego on służy?

notatnik, kawa, iphone i długopis na białym kocu

Dziennik manifestacji (ang. manifestation journal) to rodzaj plannera, który służy do śledzenia i dokumentowania podróży w kierunku realizacji celów, marzeń i pragnień. Jest swego rodzaju osobistym motywatorem, który zawiera wszystko to, co sprawia, że chce nam się działać w upragnionym kierunku. Dzięki dziennikowi manifestacji jesteśmy bardziej skłonni osiągnąć cel i zachować optymizm, nawet w obliczu wyzwań.

Dziennik manifestacji opiera się na idei manifestowania rzeczywistości, czyli przekonaniu, że każda osoba może urzeczywistnić to, czego pragnie w swoim życiu poprzez pozytywne myślenie, zainspirowane działanie i prawo przyciągania.

Możesz myśleć o dzienniku manifestacji jako zapisie tego, co chcesz przyciągnąć, w taki sam sposób, w jaki tablica marzeń jest wizualną reprezentacją tych rzeczy. Energia podąża za uwagą, więc skupiając się na swoich marzeniach podczas prowadzenia dziennika, napędzasz cały proces realizacji pragnień.

   

Czym jest dziennik manifestacji?

Dziennik manifestacji ma pomagać w realizacji naszych celów, marzeń i pragnień. W takim dzienniku można zapisać swoje cele i intencje, które pragniemy zmanifestować w swoim życiu. Może on również zawierać afirmacje, ćwiczenia wizualizacyjne i inne techniki pomagające skoncentrować myśli i energię na pożądanych rezultatach.

Niektórzy ludzie używają swojego dziennika manifestacji jako dziennego lub tygodniowego plannera, poświęcając codziennie czas na przegląd swoich celów i intencji oraz śledzenie postępów. Inni traktują go jako sposób udokumentowania swojej podróży ku marzeniom oraz jako źródło motywacji, które pomaga przywrócić ich na wytyczoną ścieżkę, kiedy co jakiś czas poczują się zagubieni.

Źródło: Pinterest
Źródło: Pinterest

Zalety prowadzenia dziennika manifestacji

Korzystanie z takiego dziennika może być skutecznym sposobem, by skupić się na swoich intencjach, kultywować pozytywne nastawienie i podejmować działania w celu osiągnięcia swoich celów. Może również służyć jako pamiętnik zawierający cenne i radosne wspomnienia, które podnoszą wibracje lub jako źródło inspiracji, które pomaga wzbudzić codzienną motywację i zaangażowanie, by podążać własną ścieżką.

   

Oprócz tego, korzyści płynące z prowadzenia takiego dziennika to:

  1. Klarowne cele i intencje – zapisywanie swoich celów i pragnień w dzienniku manifestacji może pomóc Ci zrozumieć, czego naprawdę chcesz w życiu. To z kolei ułatwia sprecyzowanie celu, stworzenie planu i podejmowanie działań zmierzających do jego osiągnięcia.
  2. Kultywowanie pozytywnego nastawienia – zaglądając codziennie do pozytywnego dziennika, ułatwi Ci to przestawienie się na pozytywne myślenie i koncentrację na marzeniach. To przekłada się na motywację i optymizm, nawet w obliczu wyzwań.
  3. Zwiększenie motywacji i zaangażowania – regularne przeglądanie swoich celów pomaga zachować koncentrację i pozostać wytrwałym na swojej ścieżce ku zmianie i rozwoju.
  4. Śledzenie postępów i świętowanie sukcesów – korzystanie z dziennika manifestacji pozwala śledzić postępy w osiąganiu celów. Co więcej, dzięki dokumentowaniu swojej podróży, zobaczysz, jak daleko zaszedłeś i będziesz mógł regularnie świętować swoje sukcesy.
  5. Zmniejszenie stresu i niepewności – niezależnie od obecnej sytuacji, posiadając nakreślony plan, zapisane ulubione afirmacje i zebrane elementy, które Cię inspirują, łatwiej będzie Ci patrzeć z optymizmem w przyszłość.
Źródło: Pinterest

Jak prowadzić dziennik manifestowania rzeczywistości?

Przejdźmy teraz do części praktycznej, czyli odpowiedzmy na pytanie jak prowadzić dziennik manifestowania. Jest to bardzo kreatywne zajęcie, ponieważ poprzez dziennik wyrażamy siebie. Możemy go prowadzić na dowolny sposób i ozdobić tak, by stanowił dla nas nieustanne źródło inspiracji.

Na początek podróży z dziennikiem manifestacji proponuję opieranie się na następujących stronach:

  1. Strona okładkowa – dekoracyjny wstęp do dziennika.
  2. List do siebie – dziennik dobrze jest rozpocząć wiadomością do siebie, w której ogłaszamy sobie samym, że rozpoczynamy podróż ku realizacji naszych marzeń. Jeśli przyjdzie moment rezygnacji, będziemy mogli zajrzeć z powrotem do tej wiadomości, by dotrzymać danemu sobie słowa.
  3. Przypominajka o prawie przyciągania – czasem czujemy, że wszystko jest na naszych barkach, więc taki krótki wpis o działaniu prawa przyciągania przypomni nam za każdym razem o tym, że tak naprawdę współtworzymy nasze życie razem z Wszechświatem i zawsze mamy do dyspozycji ogromne wsparcie. Wystarczy o nie poprosić.
  4. Prawdy życiowe, które chcemy przyjąć – lista przekonań, które chcemy w sobie rozwinąć.
  5. Opis jaką osobą chcemy być – opisanie najlepszej wersji siebie, do której dążymy.
  6. Zapisanie swoich celów i marzeń – lista wszystkiego, co chcemy zrobić.
  7. Lista intencji – oprócz celów warto zapisać też intencje, czyli np. jak chcemy się czuć w życiu, co chcemy dawać od siebie światu, jakimi wartościami chcemy się kierować.
  8. Lista afirmacji – może to być ogólna lista albo taka podzielona na każdy obszar życiowy.
  9. Lista cytatów – zbiór cytatów, który nas motywuje do działania i przywraca pozytywne myślenie.
  10. Zbiór rzeczy, które nas uszczęśliwiają – lista rzeczy, za które jesteśmy wdzięczni i cieszymy się, że istnieją lub wydarzyły się w przeszłości.
  11. Pomysły na gorsze dni – zbiór zajęć, które poprawiają nastrój, po które możemy sięgnąć, kiedy spada nam motywacja.
   

O czym jeszcze pisać w dzienniku manifestacji?

Pomysłami na dodatkowe strony mogą być:

Jak korzystać z dziennika manifestacji?

Do przygotowywania dziennika zabierz się w dzień, kiedy będziesz czuć dużo inspiracji i pozytywnej energii. Wcześniej możesz też pracować nad wyklarowaniem wizji swojego idealnego życia, by łatwiej móc przygotować listę swoich marzeń. Przygotuj też listę stron, które chcesz stworzyć i zacznij pracę nad swoim wyjątkowym dziennikiem, kiedy będziesz mieć więcej wolnego czasu i przestrzeni na rozmyślania.

Pamiętaj, aby jak najczęściej zaglądać do swojego dziennika manifestacji, najlepiej codziennie rano i wieczorem oraz kiedy tylko poczujesz zwątpienie. Postaraj się, aby dziennik ten był wypełniony mnóstwem pozytywnej energii, inspirujących grafik, słów i zdjęć. Niech prowadzi Cię ku Twoim marzeniom.

Przykładowe strony w dzienniku manifestacji

Źródło: Pinterest
Źródło: Pinterest
Źródło: Pinterest
Źródło: Pinterest
Źródło: Pinterest
Źródło: Pinterest
Źródło: Pinterest
Źródło: Pinterest
Źródło: Pinterest
Źródło: Pinterest
 

4 komentarze

  1. Cudowny pomysł, z chęcią stworzę taki dziennik na nowy rok!

  2. Gdzie można kupić taki dziennik ?

    1. Dziennik jest do własnoręcznego stworzenia. Wystarczy dowolny zeszyt i można działać. Chodzi o to, że dla każdego będzie unikalny, więc nie ma gotowego do kupienia 🙂

  3. Można prosić o link gdzie można kupić dziennik ?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *