Uczucia: jak z nimi pracować, by przyciągnąć swoje pragnienia?

Za każdym naszym pragnieniem stoi konkretne uczucie. Wierzymy, że kupienie domu, wymarzony partner/partnerka, wydanie książki, osiągnięcie docelowej wagi, zajście w ciążę, nowa garderoba i inne marzenia zapewnią nam określony stan emocjonalny, którego teraz nam brakuje. Na przykład pieniądze często są utożsamiane z wolnością, dlatego ludzi pragną zdobyć ich dużą ilość, aby w końcu poczuć się wolnymi. Z kolei bycie w związku z idealnym partnerem czy partnerką jest kojarzone z uczuciem bycia kochanym.  

To samo wiąże się z sytuacjami, których się boimy. Strach wynika z wizji stanu emocjonalnego, w którym nie chcemy się znaleźć. Nie chcemy czuć się upokorzeni, bezsilni, zapomnieni, samotni, odrzuceni, nie chcemy ponieść porażki lub w jakikolwiek inny sposób czuć, że coś utraciliśmy. Możemy to na przykład zaobserwować, kiedy chcemy zrealizować jakiś duży projekt lub podjąć ryzyko – z jednej strony gonimy z uczuciami, które da nam spełnienie tego marzenia, a z drugiej biomy się porażki, dlatego nie działamy.  

Czy skupiając się na negatywnych uczuciach przyciągamy negatywne zdarzenia?

Zgodnie z prawem przyciągania, to o czym myślimy staje się naszą rzeczywistością. Im więcej pozytywnych emocji, tym więcej pozytywnych doświadczeń i na odwrót. Dlatego czy emocje o niskich wibracjach przyciągają takie zdarzenia? Tylko jeśli opieramy się odczuwaniu i przepracowaniu tych uczuć. Jeśli walczymy z naszymi uczuciami, jeśli się im opieramy, one trwają przy nas mocno, a często nawet rosną w siłę. Dopiero, kiedy pozwolimy sobie ich doświadczyć i je zaakceptować, mogą przeminąć.   

Dobrym sposobem jest siedzenie przez 15 minut w spokoju i trwanie w tym uczuciu. Pozwoli nam to na pełne odczuwanie upokorzenia, niepokoju, złości i innych emocji, zaakceptowanie tego uczucia i jego osłabnięcie. Czasem wystarczy 15 minut, czasem godzina, czasem cały dzień lub dłużej, ale w tym czasie nie blokujmy siebie i nie starajmy się na siłę być szczęśliwymi i udawać, że wszystko jest dobrze.  

Dlaczego uczucia są takie ważne?

Oprócz tego, że uczucia mają określone wibracje i wpływają na nasze manifestowanie rzeczywistości na poziomie energetycznym, to kierują też często naszymi działaniami. Myśli tworzą uczucia, uczucia tworzą działanie, a działanie tworzy rezultaty. Dotyczy to zarówno pozytywnych, jak i negatywnych emocji.  

Ludzie często mają problem z kultywowaniem pozytywnych uczuć, a tych negatywnych chcą się jak najszybciej pozbyć. Sztuka polega na nauczeniu się jak podtrzymywać pozytywne emocje i przepracowywać te negatywne.  

Jak pracować z emocjami?

  1. Obserwuj swoje emocje – sprawdzaj jakie myśli tworzą twoje uczucia, a następnie dokonuj świadomej zmiany myśli na pozytywne. Pozytywne myśli przyniosą pozytywne uczucia, a one z kolei dadzą dobre działania i rezultaty.  
  2. Kultywuj dobre emocje – nasze uczucia mają ładunek energetyczny i komunikujemy nimi Wszechświatu to, czego pragniemy i to, czego się boimy. Im więcej pozytywnych emocji, tym bardziej pozytywne doświadczenia przyciągniemy.  
  3. Dowiedz się, o których uczuciach świadczą twoje pragnienia – jeśli pragniemy pieniędzy dla poczucia wolności, ćwiczmy trwanie w tym stanie emocjonalnym już teraz. Wtedy łatwiej i szybciej przyciągniemy to, czego pragniemy. Dlaczego pragniesz tego, czego pragniesz? Jak myślisz, że będziesz się wtedy czuł?  
  4. Przepracowuj negatywne emocje na bieżąco – zaakceptuj je, doświadcz ich i pozwól im odpłynąć. Nie opieraj się im i nie karz siebie za to, że się pojawiły. Kiedy odpłyną zdecyduj jak chcesz się teraz czuć i podejmij świadome działanie.  

Co możesz zrobić dla siebie w tym momencie?

Wypisz na kartce 4-5 uczuć, które chcesz kultywować, a następnie rozpisz sposoby, rzeczy i scenariusze, które te uczucia ci zapewniają.  

Praktykuj wizualizację – wyobrażaj sobie, że twoje marzenia już się spełniły. W każdej chwili staraj się napełniać tymi uczuciami poprzez odpowiednie myśli i obrazy. Możesz też przywoływać stare zdarzenia, które wywołują w tobie te uczucia. 

Jeśli przyjdą negatywne emocje, przepracuj je i działaj dalej. Żyj tak, jakby już wszystkie marzenia się spełniły.  

plannery-plan-with-justine

4 komentarze

  1. Przeczytałam z ogromnym zaciekawieniem, bardzo dobrze napisane ☺️

    1. Dziękuję, cieszę się, że zaciekawiło 🙂

  2. Cudowna i wartościowa treść. Dziękuję Ci za to co robisz❤

    1. Dziękuję Ci bardzo za tak miłą wiadomość ❤ Miłego dnia 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *