Jak podnieść wibracje, czyli jak poczuć się lepiej, by przyciągać lepsze rzeczy

rosliny-na-tle-zachodzacego-słonca

Podniesienie swojej energii czy wibracji oznacza po prostu przejście do odczuwania lepszych, wyższych emocji. Zawsze będziesz przyciągał do siebie to, co rezonuje z Tobą na poziomie energetycznym. Jeśli chcesz przyciągać lepsze okoliczności, zdarzenia i ludzi, musisz zatroszczyć się o swoje wnętrze. Dowiedz się jak podnieść swoje wibracje, by poprawić jakość swojego życia.

Wszystko we Wszechświecie pozostaje w ciągłym ruchu, ponieważ składa się z cząsteczek, które wibrują w różnych częstotliwościach. Im szybsza częstotliwość wibracji, tym jesteśmy szczęśliwsi i bardziej pogodni. Z kolei niskie wibracje to ciężkie emocje i poczucie zagubienia. O tej energii możemy mówić w kontekście każdego człowieka, zwierzęcia, rzeczy i innych składowych świata, ale także w kontekście wypowiadanych słów czy pojawiających się w głowie myśli.

   

Czym są wibracje?

Poziom wibracji to stan energetyczny danej osoby, miejsca, myśli, rzeczy i wszystkiego innego, z czego składa się Wszechświat. Jeśli widzisz przygnębiającą i brutalną wiadomość, pojawia się w Tobie uczucie ciężkości. Kiedy patrzysz na słodkie zwierzę, czujesz wewnętrzne ciepło. Każda rzecz ma swój poziom wibracji, który na Ciebie oddziałuje i może poprawić jakość Twojego punktu przyciągania, albo go pogorszyć.

W zależności od tego jaki jest poziom naszych wibracji, takie rzeczy, ludzi i sytuacje będziemy do siebie przyciągać. Im wyższe wibracje, tym lepsze rzeczy będą nas spotykać. Zawsze będziesz przyciągał do siebie to, co rezonuje z Tobą na poziomie energetycznym.

Większość ludzi pozostaje dzień po dniu w niskich wibracjach (poniżej 200) – plotkując, narzekając, oceniając innych, krytykując siebie, a także bojąc się, chowając się przed życiem, użalając się nad sobą i stawiając się w pozycji ofiary. Wibracje można podzielić ogólnie na:

  • niskie – poniżej 200 (STRACH)
  • wysokie – powyżej 200 (MIŁOŚĆ)

Spójrzcie poniżej jak wygląda dokładna skala wibracji.

Skala wibracji według Davida Hawkinsa

Niskie wibracje:

30 – poczucie winy, wstyd, nienawiść
50 – apatia, depresja
80 – żal, smutek, użalanie się nad sobą
100 – lęk, obawa, poczucie niższości
120 – pragnienie, potrzeba, obsesja
160 – złość, dominacja, agresja
180 – niezadowolenie, krytyka, narzekanie
190 – duma i poczucie wyższości

Średnie wibracje:

200 – odwaga
275 – odpoczynek, zabawa
320 – chęć, zapał
400 – akceptacja, zainteresowanie, skupienie
450 – inteligencja, wiedza, poczucie sensu

Wysokie wibracje:

475 – radość, kreatywność
505 – poczucie piękna
510 – siła, inicjatywa
530 – intuicja, docenianie
540 – szczęście
550 – bezwarunkowa miłość
570 – ekscytacja
600 – błogość, spokój wewnętrzny, uczucie lekkości

   

Sposoby na podniesienie wibracji

A jak Ty się najczęściej czujesz? Czy są to wysokie czy niskie wibracje? Przez całe życie będziemy się znajdować w różnych punktach powyższej skali, ale mamy moc pracy nad sobą, by nasz domyślny punkt przyciągania był coraz wyższy i by każdego dnia uczyć się myśleć, mówić i czuć się coraz lepiej. Poniżej znajdziesz 20 sposobów na to, jak podnieść swoje wibracje.

1. Pomyśl o rzeczach, za które jesteś wdzięczny

Zatrzymaj się na chwilę w ciągu dnia i wymień rzeczy, które napełniają Twoje serce wdzięcznością. Jest to jeden z najlepszych sposobów na zmianę perspektywy.

2. Zadbaj o swoje ciało

Przygotuj dla siebie domowe spa albo wybierz się na masaż. Jest to wspaniały sposób na zrelaksowanie ciała i umysłu, na odpuszczenie napięcia i odzyskanie poczucia lekkości i piękna.

3. Medytuj i głęboko oddychaj

Medytowanie uspokaja układ nerwowy, poprawia nastrój i przynosi większe poczucie spokoju – wszystko to, co świadczy o wysokiej wibracji. Ta duchowa praktyka pomaga szybko podnieść poziom wibracji.

4. Śmiej się

Obejrzyj śmieszny film. Wygłupiaj się. Otaczaj się ludźmi, którzy wnoszą radość do Twojego życia.

5. Poćwicz jogę albo potańcz

Pozycje w jodze zachęcają do pracy zarówno nad ciałem, jak i umysłem. Pomagają zajrzeć głębiej do swojego wnętrza i uwolnić zastałą energię, tym samym podnosząc wibracje. Dodatkowo, im więcej się ruszasz, tym szybciej wibruje Twoja energia. Dlatego taniec, czy jakakolwiek inna forma ćwiczeń jest wspaniała na podnoszenie pozytywnej energii.

6. Spędź czas w naturze

Zrób przerwę od ciągłego szumu elektryczności i technologii, i ponownie połącz się z Matką Naturą. Nawet kilka minut spędzonych w skupieniu na świeżym powietrzu może całkowicie zmienić Twój nastrój.

7. Odpuść i poszukaj lekkości

Weź głęboki oddech i odpuść myśli nad tym, nad czym nie masz kontroli, a co utrzymuje w Tobie niepokój. Pomyśl sobie, że wszystko samo się ułoży i idź się zrelaksować. Powtarzaj to tyle razy, ile będzie konieczne.

8. Czy nie byłoby miło, gdyby…

Ludzie mają w zwyczaju przewidywać negatywne wydarzenia. Spróbuj odwrócić to myślenie i zapytać siebie „Czy nie byłoby miło, gdyby dziś był wspaniały dzień / gdyby wszyscy traktowali mnie dziś z dobrocią / gdyby to właśnie dziś spełniło się któreś z moich marzeń / itd.?”

9. Posprzątaj

Zmniejsz bałagan wokół siebie, by zyskać klarowność umysłu. Twoje otoczenie ma duży wpływ na to, jak czujesz się w środku. Przeczytaj o tym więcej w artykule o decluttering.

10. Wybacz

Obwinianie i chowanie urazy jest bardzo niską energią. Pozostawanie w bardzo niskich wibracjach przez długi czas może poważnie pogorszyć stan zdrowia. Jeśli potrafisz pracować nad przebaczeniem, uwolnisz się od tej ciężkiej energii.

11. Śpiewaj mantry

Śpiewanie mantr jest prostą praktyką, która pomaga podnieść wibracje w ciągu kilku minut. Kiedy intonujesz mantry, aktywujesz czakry, uwalniając w ten sposób zastałą energię i blokady emocjonalne. Jest to potężny sposób na połączenie z Boskością i podniesienie częstotliwości swoich wibracji.

12. Otaczaj się pięknem

Upewnij się, że Twój dom i środowisko pracy odzwierciedlają piękno, pasję i entuzjazm do życia. Powieś sztukę, która Cię inspiruje. Używaj kolorów, które cię uspokajają i dodają witalności.

13. Zjedz pełnowartościowy posiłek

Jeśli jesz dużo przetworzonej żywności, obniżasz swoje wibracje. Jedząc produkty bogate w składniki odżywcze, Twoje ciało ma z czego czerpać energię. Żywność o wysokich wibracjach podnosi wibracje człowieka.

14. Zredukuj ilość używek

Alkohol, chociaż chwilowo może dawać poczucie ulgi, obniża nasze wibracje. Zamiast szukać sposobów na odcięcie się od świata i problemów, poszukaj bardziej holistycznego i korzystniejszego dla zdrowia sposobu na redukcję stresu. Wyeliminowanie jak największej ilości toksyn z organizmu, wpływa pozytywnie na naszą energię.

15. Zrób coś kreatywnego

Poświęć czas na kreatywne zajęcia dla zabawy. Nie nastawiaj się na efekt. Poczuj się jak dziecko, kiedy rysujesz, kolorujesz, malujesz, dekorujesz, pieczesz czy grasz na instrumencie. Spróbuj czegoś nowego, mieszaj kolory i eksperymentuj w kuchni.

16. Przeczytaj albo posłuchaj czegoś pozytywnego

Karmimy się nie tylko jedzeniem, ale też tym, co dociera do naszych oczu i uszu. Zapewnij sobie spokojną głowę wypełnioną szczęściem i marzeniami, dzięki sięgnięciu po radosną książkę lub film.

17. Powiedz komuś coś miłego

Dzieląc się miłością i miłym słowem, nie tylko posyłamy więcej miłości w świat, ale mamy też satysfakcję, że być może dzięki nam ktoś ma lepszy dzień, miesiąc, rok.

18. Przytul się do kogoś radosnego

Jeśli ktoś jest szczęśliwy, kochający i dobry oznacza, że przebywa on na wysokich wibracjach, a przytulenie się do takiej osoby w rezultacie podniesie też Twoje wibracje.

19. Skup się na tym, czego pragniesz (a nie na tym, czego ci brak)

Myśli mają określone wibracje. Skupianie się na braku i desperacja to niskie wibracje. Aby je podnieść zacznij patrzeć na to, co już masz. Ciesz się na sam fakt, że masz marzenia i że tak wiele dobra już otrzymałeś od życia.

20. Każdego dnia wykonuj małe działanie w kierunku swoich marzeń

Jeśli nie realizujemy siebie to możemy popaść w apatię i stracić poczucie sensu. Wykonując codziennie przynajmniej jeden mały krok w kierunku wybranego celu sprawia, że pojawia się w nas spełnienie i nadzieja.

Przeczytaj także:

 

2 komentarze

  1. Dziękuję, jak zwykle tekst inspirujący 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *