Technika rewizji – jak wykorzystać nożyce korekcyjne Goddarda do manifestowania?

kobieta-w-bialej-sukience-stoi-tylem-do-aparatu-i-patrzy-na-zielony-krajobraz

Być może tytuł brzmi dosyć skomplikowanie, jeśli nigdy wcześniej nie słyszałeś o technice rewizji Neville’a Goddarda. Natomiast jest to bardzo ciekawy sposób manifestowania rzeczywistości poprzez zmianę postrzegania naszej przeszłości. Zobacz, jak wykorzystać wyobraźnię do zmiany przeszłości, co z kolei pozwala zmienić teraźniejszość.

Czym jest technika rewizji?

Rewizja to technika manifestacji, która pozwala cofnąć się w myślach w czasie i zmienić swoją przeszłość, wyobrażając sobie, jak rozwija się w przyjemniejszy sposób.

Wspomnienia nigdy nie są obiektywne. Dwie osoby mogą postrzegać i odczuwać jedno zdarzenie na dwa bardzo różne sposoby. Dodatkowo, wspomnienia ewoluują z czasem. Oczywiście, doświadczenie doświadczeniu nie równe, ale istnieje tutaj bardzo duże pole do manewru za sprawą naszej wyobraźni.

Rewidując przeszłość w swojej wyobraźni, Neville Goddard wierzył, że możesz wpłynąć w ten sposób na swoje obecne okoliczności i przyszłe doświadczenia.

Należy pamiętać, że rewizja jest przede wszystkim procesem wewnętrznym i koncentruje się na zmianie własnego postrzegania i reakcji na wydarzenia z przeszłości. Nie obejmuje fizycznej zmiany wydarzeń ani manipulowania innymi.

   

Jak działa technika rewizji?

Celem techniki rewizji jest pomoc w zmianie głęboko zakorzenionych przekonań, które ukształtowały się w wyniku przeszłych doświadczeń. Bardzo często to, czego doświadczyłeś do tej pory sprawia, że postrzegasz siebie w pewien określony sposób, np. jako osobę nieśmiałą. Można pracować nad zmianą z punktu teraźniejszości, ale kolejnym sposobem jest zmiana postrzegania naszej przeszłości, co automatycznie zmienia nasz obecny self-concept.

Dla przykładu, chodzi o przejście od:

Nie mam szczęścia w miłości, ale teraz chcę to zmienić i pracuję nad zmianą.

do

Zawsze miałem szczęście w miłości, więc to naturalne, że jestem w cudownym związku.

Zamiast zmieniania siebie pomimo swojej przeszłości, przekonujesz siebie, że coś zawsze było dla Ciebie naturalne.

Kiedy używać rewizji?

Technika rewizji jest szczególnie przydatna, gdy masz trudności ze zmianą swoich przekonań w wyniku sytuacji z przeszłości. Niektórym osobom łatwiej jest przekonać siebie, że zawsze było się bogatym, więc także obecnie jest to dla nich naturalny stan, niż pamiętać o tym, że było się biednym i starać się teraz poczuć osobą bogatą.

W tym pierwszym przypadku odchodzi napięcie, ponieważ zakładamy, że coś jest dla nas oczywiste. Natomiast wszystko zależy od Twojego podejścia i co jest dla Ciebie łatwiejsze. Jeśli to właśnie przy technice rewizji będziesz odczuwać większy opór, wybierz dla siebie inną metodę manifestowania.

   

Jak stosować nożyce korekcyjne Goddarda?

Proces rewizji jest także inaczej nazywany nożycami korekcyjnymi Goddarda. Zazwyczaj obejmuje następujące kroki:

  1. Zidentyfikuj wydarzenie – wybierz konkretne wydarzenie z przeszłości, które chcesz zmienić. Może to być coś, co nie poszło zgodnie z oczekiwaniami lub sytuacja, którą chcesz ponownie zinterpretować w bardziej pozytywnym świetle.
  2. Wejdź w stan relaksu – znajdź ciche i wygodne miejsce, w którym możesz się zrelaksować i wejść w stan głębokiego relaksu lub medytacji. Pomaga to wyciszyć umysł i zwiększyć twoją otwartość na proces. Możesz wykonywać to ćwiczenie także kładąc się spać.
  3. Zmień scenę – po mentalnym powrocie do wydarzenia wprowadź zmiany, które są zgodne z pożądanym rezultatem. Wyobraź sobie, że wydarzenie rozwija się w korzystniejszy sposób, a pożądany wynik rozgrywa się tak, jak sobie tego życzysz.
  4. Zaakceptuj nową wersję jako prawdę – trzymaj w wyobraźni poprawioną wersję wydarzenia, zanurz się w emocjach i uczuciach związanych z tą nową rzeczywistością. Poczuj satysfakcję, radość lub ulgę, które towarzyszą ulepszonym wynikom.
 

Żadna rzecz na świecie nie może być wyrzucona, bo jest wieczna, ale może ona być przycinana i dopasowana do idealnego obrazu. Weźcie mnie dziś za słowo, to nic Was nie kosztuje i nic nie będziecie mi winni. Po prostu poświęćcie czas i spróbujcie zacząć już dziś przycinać swój dzień przez swoje cudowne wyobrażanie. Powinieneś korzystać z Nożyc Korekcyjnych, po prostu nanosisz korekty. W ciągu dwóch tygodni wykwitną nowe rzeczy w Twoim świecie, które wyniknęły z przycinania Twojego drzewa. To drzewo to Twoje wyobrażanie.

Neville Goddard

O czym warto pamiętać?

Przeszłość już nie istnieje, więc nasze wspomnienia są tylko częścią naszej wyobraźni. Możemy je kształtować w dowolny sposób. Zmieniając swoje myśli o przeszłości, przestajemy być spętani tym, co się wydarzyło.

Neville Goddard zalecał, aby każdego dnia kładąc się spać cofać się w myślach przez wydarzenia mijającego dnia i dokonywać w nim poprawek. To ćwiczenie wzmacnia także naszą umiejętność koncentracji i korzystania z wyobraźni w zdyscyplinowany sposób, a te dwa elementy są niezwykle ważne przy manifestowaniu.

Dzięki powtarzaniu tego ćwiczenia codziennie na bieżąco poprawiamy nasze odczucia i zapisujemy przyjemniejsze wspomnienia. Nie utrwalają się przez to urazy, poczucie krzywdy czy nowe ograniczające przekonania.

Jeśli pracujesz z wyjątkowo uporczywym wspomnieniem odgrywaj w głowie jego nową wersję tuż przed snem przez dłuższy okres czasu, np. przez miesiąc. To pozwoli tej nowej wersji ugruntować się w Twojej podświadomości.

Pamiętaj, aby korzystać z tego ćwiczenia tylko, jeśli sprawi, że będziesz się czuł dzięki niemu lepiej i będzie Ci ono sprawiać przyjemność.

Przeczytaj także:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *