25 prostych sposobów na dobry dzień

sniadanie-w-restauracji-sposoby-na-udany-dzien

Sposobów na udany dzień jest wiele. Każdy ma swoje ulubione zajęcia i metody relaksu. Podzielę się jednak z Wami 25 pomysłami, które poprawiają nastrój każdego dnia. A im lepszy nastrój, tym lepsze życie, bowiem przyciągamy do siebie więcej tego, co ma taką samą energię, jaką wysyłamy do świata. Te 25 prostych sposobów wprowadzi pozytywne zmiany do Waszego życia, poprawi produktywność, poczucie własnej wartości i poziom satysfakcji życiowej

   

Lista 25 sposobów na poprawę humoru

 1. Włącz pozytywną i energiczną piosenkę, i zatańcz w jej rytm, aby pozbyć się blokad i stresu. Rozluźnij się. Nie przejmuj się tym, jak wyglądasz. Po prostu poczuj pozytywną energię i tańcz. 
 2. Obejrzyj śmieszny film ze zwierzętami. Takie proste zajęcie, a pozwala się skupić na czymś innym, przez co możemy się zrelaksować i pośmiać zarazem.
 3. Posprzątaj pokój, mieszkanie, wyczyść portfel czy kieszenie kurtki. Wprowadź do życia porządek i harmonię, i zrób tym samym miejsce na nowe, pozbywając się starego bałaganu. 
 4. Ucz się nowej umiejętności lub zapisz się na kurs, aby poszerzyć swoją wiedzę. Poczucie rozwoju zapewni Ci pewność siebie i radość z nauki czegoś nowego.
 5. Ćwicz w domu albo zapisz się na siłownię lub fitness. Chociaż jestem ogromną zwolenniczką jogi, to kocham też ćwiczenia siłowe i cardio. Intensywny trening daje poczucie satysfakcji, a kiedy z każdym ćwiczeniem ciało staje się silniejsze, sami czujemy się silniejsi psychicznie. 
 6. Powiedz komplement nowej osobie. Wspaniały jest moment, kiedy mówisz drugiej osobie coś miłego i widzisz uśmiech na jej twarzy. Wiesz wtedy, że poprawiłeś komuś dzień i być może ta osoba przekaże to dobro i radość dalej. 
 7. Wykonaj dowolny uczynek dobrej woli. Nieważne czy mały, czy duży. Przytrzymaj komuś drzwi, postaw komuś kawę albo przekaż datek na cel charytatywny. Bądź kolejną osobą, która czyni świat lepszym, bo każdy dobry uczynek ma znaczenie. 
 8. Od razu po przebudzeniu wypowiedz lub pomyśl pozytywne afirmacje. Jest to czas, kiedy podświadomość jest najbardziej podatna na sugestie. Powtarzaj wtedy, że to jest dobry dzień, że dzisiaj spełniają się Twoje marzenia, że jesteś zdrowy, silny, wartościowy i ważny. Mów, że siebie kochasz i masz wspaniałe życie. Pomyśl o wszystkim, co przynosi Ci radość. Afirmacje nastroją Cię pozytywnie z samego rana.
 9. Zapisz 3 rzeczy, za które jesteś wdzięczny. Tworzenie takiej listy sprawia, że przestajesz skupiać się na tym, czego Ci brakuje i zaczynasz doceniać ile już masz.
 10. Przeczytaj 15-30 stron inspirującej książki. Taka dzienna dawka motywacji i inspiracji zapewnia pozytywne podejście do życia, a optymizm to klucz do sukcesu. 
 11. Wsłuchaj się w siebie. Przeanalizuj swoje dotychczasowe schematy myślowe, swoje przekonania i to, w co wierzysz. Upewnij się, że nie pielęgnujesz konfliktów z innymi ani z samym sobą. Podejmij decyzję o zmianie i od razu zacznij wprowadzać ją w życie. Jeśli nie wiesz jak, sięgnij po pomoc – do książek, podcastów czy coachów. 
 12. Usuń toksyczną osobę ze swojego życia. Może być to znajomy, który zawsze wprowadza Cię w zły nastrój albo osoba, którą obserwujesz w mediach społecznościowych, której posty Cię irytują. Usuń takie osoby z kont i z myśli. 
 13. Medytuj przez 10 minut lub dłużej. Odsunięcie od siebie wszystkich spraw i skupianie się przez 10 minut na oddechu obniża poziom stresu i przywraca klarowność umysłu.
 14. Wprowadź do diety więcej świeżych składników bogatych w wartości odżywcze. Zdrowe jedzenie ma wpływ na stan naszego ciała, ale również umysłu. 
 15. Wyobraź sobie idealny dzień i idealne życie. Wizualizacja jest niezastąpionym narzędziem w przyciąganiu do siebie tego, czego pragniemy. Regularna wizualizacja rozwija kreatywność i sprawia, że podświadomość zaczyna pracować nad zapewnieniem Ci tego idealnego życia. Wyobrażając sobie idealny dzień, skup się na szczegółach – obrazie, kolorach, zapachu, dotyku, smaku, słuchu, wypowiedzianych słowach, itd. 
 16. Wypisz swoje przemyślenia. Sięgnij po notatnik i zapisz cokolwiek masz na myśli. Wynotuj wszystkie zmartwienia, frustracji, obawy. A potem zapisz historię na nowo – w jasnych barwach. Oczyść swoją zapracowaną głowę.
 17. Usuń „nie potrafię” i „to niemożliwe” ze swojego słownika. Powtarzanie tego typu wyrażeń sprawia, że sami się sabotujemy. Podejmując działanie, podświadomość blokuje nas przed sukcesem, bo ciągle powtarzamy, że nie damy rady albo że coś jest niemożliwe. Ułatw sobie życie poprzez zmianę przekonań. 
 18. Po prostu odpuść. Wiem, że to nie takie proste, jednak czasem nakręcamy się niepotrzebnie. Mając zły dzień nie wmawiaj sobie coraz więcej złych przekonań, tylko wbrew nim, skup się na powtarzaniu dobrych stwierdzeń. Pomyśl o tym, co można zmienić i działaj, a resztę odpuść. 
 19. Zaufaj swojej intuicji. Jeśli czujesz w swoim sercu, że powinieneś coś zrobić i czujesz, że to jest dobre, choć nie wiesz dlaczego, zrób to. Jeśli coś wypada, ale nie chcesz tego robić – nie rób tego. Zaufaj swojemu wewnętrznemu głosowi. 
 20. Śmiej się więcej. Śmiech wyzwala hormony szczęścia, które dają więcej zdrowia i satysfakcji z życia. Obejrzyj komedię, poczytaj dowcipy, pośmiej się z przyjacielem lub zrób cokolwiek lubisz, co daje Ci mnóstwo śmiechu. 
 21. Wypisz 3 cele, które chcesz osiągnąć do końca roku. Zapisz je w czasie przeszłym tak, jakby już zostały wykonane i zacznij nam nimi pracować. 
 22. Zrób aktualizację jednej rzeczy. Może to być wyrzucenie starej bluzki i kupienie nowej, wyrzucenie starego fotela i kupienie nowego albo nawet małych rzeczy. Dajemy przez to wyraz, że zależy nam na zmianie na lepsze. 
 23. Zmierz się z długami albo zacznij oszczędzać. Nie mów, że Cię nie stać albo że nie potrafisz oszczędzać. Oceń realistycznie swoje zarobki, wydatki i ustal kwotę, choćby najmniejszą, którą każdego miesiąca będziesz odkładać. Jeśli masz długi, rozpisz plan działania i pozbądź się ich jak najszybciej. 
 24. Powiedz komuś jak bardzo go kochasz. Albo powiedz to sobie. Miłość jest sensem życia, a wyznanie miłości czymś niezwykle silnym i wartościowym. Podziel się tym uczuciem z kimś bliskim. 
 25. Przygotuj sobie swój ulubiony posiłek lub zamów coś na domową ucztę. Jedzenie to szczęście 🙂

Przeczytaj także: Życiowy reset, czyli jak poczuć się odświeżonym w swoim życiu?

   

Jak poprawić sobie dzień?

Zacznijcie od tych sposobów, które podobają się Wam najbardziej. 1-3 takie czynności dziennie znacząco poprawią Wasz humor, szczególnie te, które robicie z przyjemnością. Postarajcie się jednak wypróbować wiele z nich, by mieć dużo różnych sposobów w zanadrzu. Znalezienie czasu na takie drobne radości jest niezwykle ważne, bo kiedy cieszymy się życiem to dajemy więcej radości, pomocy i zrozumienia innym, jesteśmy bardziej produktywni, uśmiechamy się częściej, kochamy mocniej i stajemy się lepszą wersją samych siebie.

Przeczytaj także: Alignment, czyli bycie w jedności z Wszechświatem – kiedy życie staje się proste

plannery-plan-with-justine
 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *