Znaczenie dni tygodnia – jaką energię ma każdy dzień i jak ją wykorzystać?

znaczenie dni tygodnia planner

Każdy dzień tygodnia ma swoją wyjątkową energię, z której warto korzystać w życiu prywatnym i nie tylko. Dni mogą się różnić od siebie w zależności od obecnego układu planet, naszej daty urodzenia i okoliczności życiowych, ale główny temat przewodni będzie dla każdego dnia stały. Poznaj znaczenie dni tygodnia i dowiedz się jak wykorzystać tę wiedzę w życiu.

Dawnej wierzono, że każdy dzień jest podporządkowany wpływowi konkretnej planety i w wielu językach nazwy dni tygodnia pochodzą właśnie od nazw planet. Oprócz tego dni tygodnia mają swoje odpowiedniki w liczbach, kolorach i kryształach. Ta wyjątkowa energia każdego dnia może pomóc nam zrozumieć dlaczego w niektóre dni czujemy się lepiej, a w inne gorzej i co powinniśmy wtedy zrobić.

Zamiast pozwalać, żeby emocje nami rządziły, możemy na bieżąco zagłębiać się w siebie, zadawać sobie pytania, by zrozumieć to, kim jesteśmy i kim chcemy być. Fantastycznym sposobem na to jest pisanie w dzienniku, joga i medytacja. A oprócz badania swojego wnętrza na własną rękę, możemy korzystać z astrologii, która podpowiada nam, co w konkretnym momencie wymaga przepracowania. Tak jak działanie zgodnie z fazami Księżyca pomaga realizować marzenia, tak samo znaczenie dni tygodnia wskaże nam odpowiedni kierunek działania, pomoże być bardziej produktywnym i wykorzystać lepiej każdy dzień.

Znaczenie i energia poniedziałku

Poniedziałek jest dniem, którym rządzi energia Księżyca. Oznacza to, że jest to dzień, podczas którego warto zagłębić się w siebie, swoje emocje i intuicję. Mimo, że jest to dzień rozpoczynający tydzień pracy, to nie służy on byciu najbardziej produktywnym. Jest to raczej moment, w którym należy zrozumieć nasze emocje i ustalić, co chcemy osiągnąć w nadchodzących dniach.

Księżyc jest związany z emocjami, dlatego tak wiele z nas w poniedziałek czuje się bardzo emocjonalnie. Jesteśmy zniechęceni, smutni albo wyjątkowo zmotywowani. Nasze emocje są w tym dniu zintensyfikowane, dlatego wiele osób uważa ten dzień za trudny. Jeśli w każdy poniedziałek nawracają negatywne emocje, to sugeruje to, że w Twoim życiu jest coś do przepracowania lub zmiany, np. praca, która powoduje za duży stres i napięcia w ciele.

Poniedziałek może też przynieść falę motywacji i pozytywnej energii. Jeśli czujemy się szczęśliwi, poniedziałek może pomóc nam ruszyć do przodu i utrzymać się na tej pozytywnej fali cały tydzień. Aby przygotować się na energię poniedziałku, zadbaj o dobry sen, odpocznij poprzedniego wieczoru i pij dużo wody.

 • Żywioł poniedziałku: woda
 • Kryształ/kamień: kamień księżycowy
 • Kolor: srebrny, kremowy, biały, niebieski
 • Liczba: dwa

Znaczenie i energia wtorku

Wtorek to dzień Marsa, czyli czas na działanie i załatwianie spraw. W poniedziałek obieramy kierunek słuchając intuicji, a we wtorek wprowadzamy nasze plany w czyn.

Wtorek to idealny dzień na rozpoczęcie projektów i podejmowanie decyzji, zwłaszcza jeśli chodzi o karierę. Energia tego dnia pomoże nam robić postępy we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie w przypadku naszych pasji. Aby jak najlepiej wykorzystać energię wtorku, ustal, czego chcesz, a następnie zacznij działać.

We wtorki możemy czuć się bardziej impulsywni, namiętni, żądni przygód, produktywni, energiczni i odważni. Energia Marsa daje nam motywację i pasję do realizowania naszych celów, marzeń i pragnień. Możemy również lepiej zrozumieć, dlaczego tu jesteśmy i co jeszcze musimy osiągnąć.

 • Żywioł wtorku: ogień
 • Kryształ/kamień: czerwony jaspis i bursztyn
 • Kolor: czerwony, pomarańczowy i czarny
 • Liczba: dziewięć

Znaczenie i energia środy

W środę rządzi planeta komunikacji i ekspresji, czyli Merkury. To sprawia, że ​​środa to doskonały dzień na to, aby jasno określić, czego chcesz i dokąd zmierzasz. Środa to także idealny czas na umawianie spotkań, organizowanie eventów i wszelkich ważnych rozmów telefonicznych. Warto wtedy wyrazić uczucia ukochanej osobie i nadrobić zaległości w korespondencji albo udać się w podróż.

Środa sprzyja burzy mózgów i rozkwitaniu nowych pomysłów. Jest to również idealny czas, aby podjąć wszelkie trudne decyzje życiowe. Aby jak najlepiej wykorzystać energię środy, skorzystaj z okazji, aby wyrazić siebie i zastanów się, czy energia, którą wysyłasz do Wszechświata, jest zgodna z tym, czego chcesz dla siebie.

Powinniśmy jednak być świadomi, że Merkury może pobudzać nasze emocje i mogą się w nas pojawić mieszane uczucia, szczególnie jeśli planeta ta znajduje się w retrogradacji.

 • Żywioł środy: ziemia
 • Kryształ/kamień: szmaragd
 • Kolor: fioletowy, niebieski i zielony
 • Liczba: pięć

Znaczenie i energia czwartku

Czwartek to dzień Jowisza, planety optymizmu, ekspansji i uzdrawiającej energii, co czyni go idealnym czasem na naukę nowych rzeczy i poszerzenie swojej świadomości. Czwartek pomaga nam być produktywnym i dokończyć zadania, które nagromadziły się w ostanich dniach. Jest to również idealny dzień na pielęgnowanie wdzięczności i dziękowanie za całe nasze życie i wszystko, czego się nauczyliśmy i co osiągnęliśmy.

Energia czwartku wspiera również rozwój duchowy i mentalny. Jest to najlepszy dzień na rozpoczęcie nowej praktyki duchowej lub nowego hobby. To także dobry moment na zajęcie się sprawami finansowymi, podjęcie decyzji związanych z pieniędzmi i manifestowanie większej ilości pieniędzy.

Aby efektywnie wykorzystać energię czwartku, postaraj się odczuwać wdzięczność od momentu przebudzenia, ponieważ pomoże ci to robić postępy w ciągu dnia.

 • Żywioł czwartku: ogień
 • Kryształ/kamień: ametyst
 • Kolor: fiolet, liliowy i niebieski
 • Liczba: trzy

Znaczenie i energia piątku

Piątek to dzień Wenus, planety miłości, blasku, piękna i kreatywności, co sprawia, że ​​jest to idealny dzień na kontakt z innymi i relaks. Romantyczna energia Wenus wprowadza nas w towarzyski nastrój i skłania do myślenia o tych, których kochamy, dlatego jest to najlepszy dzień na randkę.

Energia piątku wnosi także nową inspirację i kreatywność do projektów, nad którymi obecnie pracujemy, ale nie jest to dzień na zaczynanie nowych zadań. Wszystkie nowe pomysły warto spisać i odłożyć na inny dzień.

Aby efektywnie wykorzystać energię piątku, zaplanuj czas z najbliższymi i kontynuuj pracę nad dowolnym kreatywnym projektem. Staraj się nie planować niczego zbyt forsownego w piątek, ponieważ jest to dzień relaksu i zabawy. Dobrze jest przygotować sobie domowe SPA lub wybrać się na jakiś zabieg pielęgnacyjny, ponieważ w ten dzień przyniesie on najlepsze efekty.

 • Żywioł piątku: powietrze
 • Kryształ/kamień: różowy kwarc (otwiera czakrę serca)
 • Kolor: różowy, niebieski i morski
 • Liczba: sześć

Znaczenie i energia soboty

Sobota to dzień Saturna, czyli czas na branie odpowiedzialności i organizację życia. Często w sobotę spędzamy czas na nadrabianiu zaległości w pracy domowej, obowiązach domowych i innych sprawach, a to może być spowodowane tym, że Saturn pomaga nam wprowadzić równowagę do życia.

Co ciekawe, sobota to idealny dzień na zorganizowanie się na nadchodzący tydzień i podsumowanie tygodnia, który właśnie minął. Energia soboty dostarcza nam motywacji, by nadrobić zaległości i robić postępy, a także naprawić wszystko to, co nie działa, czy to w domu czy w naszym życiu osobistym. A to dlatego, że Saturn wiąże się z oczyszczeniem i uwalanianem od negatywności.

Aby efektywnie wykorzystać energię soboty, zajmij się dużymi projektami, które wymagają wykonania i poświęć trochę czasu na zorganizowanie nadchodzącego tygodnia. Sobota to najlepszy dzień w tygodniu na sprzątanie lub nadrabianie niewykonanych zadań.

 • Żywioł soboty: ziemia
 • Kryształ/kamień: turkus, hematyt
 • Kolor: czarny, brązowy, zielony i fioletowy
 • Liczba: osiem, trzy

Znaczenie i energia niedzieli

Niedziela to dzień Słońca – idealny dzień na relaks, odpoczynek i połączenie ze swoim wnętrzem. W niedzielę powinniśmy korzystać z naszego wewnętrznego słońca i blasku. Energia dnia wspiera autorefleksję, rozwój duchowy i danie sobie czasu, którego potrzebujesz, aby zaopiekować się swoją duszą.

Niedziela niesie ze sobą piękną atmosferę do odprężenia się i skupienia na sprawach dotyczących zdrowia i dobrego samopoczucia. Spotkania towarzyskie mogą być w ten dzień bardziej harmonijne, a emocje często będą łagodniejsze. Jest to idealny dzień, aby korzystać z ciepłej i promiennej energii, spędzając czas w otoczeniu rodziny i przyjaciół oraz gotując pożywne jedzenie, jednocześnie regenerując siły i relaksując się.

Aby efektywnie wykorzystać energię niedzieli, spraw, aby był to dzień odpoczynku i relaksu. Staraj się nie planować niczego zbyt wymagającego lub zbyt energicznego na niedzielę, a zamiast tego poświęć czas na połączenie się ze swoim wnętrzem.

 • Żywioł niedzieli: ogień
 • Kryształ/kamień: rubin
 • Kolor: złoty, pomarańczowy i żółty
 • Liczba: jeden

Znaczenie astrologiczne dni tygodnia – w pigułce

Każdy dzień posiada swoją unikalną wibrację, a kiedy dostroisz się do tej energii, zaczniesz zauważać, jak płynnie zaczyna układać się Twój tydzień.

Poniedziałek – dzień Księżyca, na pierwszy plan wychodzą emocje, ustalamy intencję na nadchodzący tydzień

Wtorek – dzień Marsa, czas na działanie, podejmujemy pierwsze kroki dla wybranego poprzedniego dnia celu

Środa – dzień Merkurego, najlepszy czas na spotkania i wyrażanie siebie, dobry czas na burze mózgów i komunikowanie pomysłów

Czwartek – dzień Jowisza, najlepszy dzień na naukę nowych rzeczy, pielęgnowanie wdzięczności i sprawy finansowe

Piątek – dzień Wenus, rządzi energia miłości i piękna, dobry czas na spotkania z bliskimi i randki, kreatywne zajęcia i zabiegi pielęgnacyjne, jest to dzień na relaks

Sobota – dzień Saturna, czas na nadrabianie zaległości, sprzątanie i organizację życiową

Niedziela – dzień Słońca, idealny czas na odpoczynek, zagłębienie się w swoje wnętrze i odnalezienie wewnętrznego blasku

Przeczytaj także: Numerologia: którą liczbą jesteś i co mówi ona o Twoim przeznaczeniu?

plannery-plan-with-justine

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *