Znaczenie planet: co układ planet mówi o życiu?

niebo nocą

Wszystko jest ze sobą połączone i wszystko jest odbiciem czegoś innego. Układ planet także jest dla nas źródłem informacji o życiu i ludzkiej świadomości. Każda planeta symbolizuje konkretną sferę życia, konkretne emocje i procesy, a ich kolejność nie jest przypadkowa. Czego uczą nas o życiu planety?

Układ planet: co symbolizuje?

Planety pokazują nam jak wygląda proces myślowy i droga umysłu przy manifestowaniu rzeczywistości. Ich kolejność jest dla nas cennym źródłem informacji. 

Słońce

Wszystko zaczyna się od Słońca, które jako gwiazda w centrum Układu Słonecznego warunkuje wszystkie pozostałe elementy. Słońce jest symbolem odwagi, samoekspresji i śmiałości. Słońce jest także źródłem energii. 

Merkury

Najbliżej Słońca jest Merkury, który symbolizuje umysł, komunikację, myślenie. Wszystko co zostaje stworzone pojawia się najpierw w czyimś umyśle – to jest pierwszy etap. Słońce jest więc źródłem – oświeca umysł, dzięki czemu powstają pomysły. 

Wenus

Następną planetą jest Wenus oznaczająca kreatywność oraz emocje i przeżywanie. Za każdym razem w procesie manifestacji powstaje myśl, która następnie wywołuje określone uczucia. W zależności od charakteru tej myśli, pojawiające się emocje mogą być pozytywne lub negatywne. W przypadku dobrych i inspirujących myśli uruchamia się także proces kreatywnego myślenia. 

Ziemia

Po Wenus przychodzi Ziemia, która jest symbolem ciała i fizycznej rzeczywistości. Myśl, która powstała w umyśle wywołuje konkretne uczucia i stymuluje kreatywność. Następnie określamy jak ta myśl ma się do naszego życia. Oceniamy czy to, o czym myślimy może faktycznie się urzeczywistnić i w jaki sposób pasuje do naszego świata. 

Mars

Mars to symbol działania. Po przeanalizowaniu rzeczywistości wokół nas i tego, jak dana myśl wpasowuje się w nasze życie, przychodzi czas na podjęcie działania. Jest to etap, w którym decydujemy, co zrobić z naszym pomysłem. Jeśli podoba nam się konkretna myśl, podejmujemy kroki, aby ją urzeczywistnić. 

Jupiter

Po Marsie znajduje się Jupiter, czyli symbol obfitości, apetytu na życie, optymizmu. Tutaj przychodzi czas na refleksje – dokąd zmierzam? Co urzeczywistnienie pomysłu może zmienić w moim życiu? Gdzie to działanie mnie zaprowadzi? Nagle widzimy więcej potencjału i dostrzegamy, jak dużo dobrego jeszcze przed nami.

Saturn

Kolejną planetą jest Saturn – czas na trudności. Kiedy rozwijamy się pełną parą, nagle zaczynamy dostrzegać ograniczenia i przeszkody. Pojawiają się wątpliwości lub zdajemy sobie sprawę, że nasza rzeczywistość i marzenia mają fizyczne limity. Przestajemy chodzić z głową w chmurach i zderzamy się z życiem. Saturn dotyczy głównie ograniczeń, które wynikają z norm społecznych.

Uran

Na szczęście, po Saturnie przychodzi Uran, który symbolizuje nagłe i nieoczekiwane pomysły i pozytywne zdarzenia. Uran to innowacyjność i oryginalność. W końcu w jaki sposób pokonujemy ograniczenia? Właśnie myśląc kreatywnie i poza schematami. W ten sposób wyrywamy się ograniczeniom fizycznego świata i otwieramy się na nowe i nieznane. 

Neptun

Kolejny jest Neptun, czyli planeta marzycieli. Symbolizuje on sen na jawie, uciekanie do marzeń i świata wyobraźni, a także korzystanie z umiejętności nadanych nam przez Boga, które wykraczają poza sferę fizyczną. Uran i Neptun to planety związane ze sferą transcendentalną. Wskazują one na moment, w którym nasze myślenie zaczyna wykraczać poza to, co jest ogólnie przyjęte. To jest także ten moment, w którym wysiłek związany z Saturnem zostaje przyćmiony przez marzenia i wielkie wizje. 

Pluton

Ostatnią planetą Układu Słonecznego jest Pluton – symbol tego, co ukryte. W ostatniej fazie stajemy się detektywami. Odkrywamy to, co dla przeciętnych ludzi jest zakryte. To, co jest niewidoczne dla tych, którzy nie szukają. Możemy też zacząć dostrzegać głębsze bariery do pokonania, zupełnie inne niż na etapie Saturna – takie sięgające do naszego wnętrza i sfery pozazmysłowej. W tej fazie, po przejściu całego procesu, rodzimy się na nowo, stając się światłem, od którego wychodziliśmy. I znowu tworzymy nowy pomysł i ruszamy dalej w drogę. 

Analizowanie układu planet

Jest to tylko jeden ze sposobów, w jaki możemy analizować znaczenie układu planet. Myślę, że pięknie ilustruje on drogę jaką pokonuje człowiek w drodze do urzeczywistnienia marzeń. Przypomina on bowiem, że zawsze na tej ścieżce pojawiają się przeszkody i ograniczenia, które można pokonać wykraczając swoim myśleniem poza schematy, a ostatecznie jesteśmy w stanie odkryć świat głębszy niż tylko to, co nas otacza. 

Przeczytaj także: Kosmogram – jaką wiedzę oferuje i jak go czytać? [CZĘŚĆ 1]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *