Lucky Girl Syndrome, czyli syndrom szczęściary. O co chodzi w tym trendzie?

dziewczyna-w-czerwonym-swetrze-stoi-na-drodze-z-widokiem-na-osniezone-gory

Lucky Girl Syndrome to nowy trend z TikToka, który stał się viralem. Z trendami różnie bywa, ale uważam, że ten zasługuje na więcej uwagi, ponieważ szerzy pozytywne podejście do życia i budowanie pewności siebie. Dowiedz się na czym dokładnie polega i jak wiąże się z manifestowaniem rzeczywistości.

Czym jest lucky girl syndrome?

Lucky Girl Syndrome pokazuje dokładnie, na czym polega prawo założenia, o którym mówił Neville Goddard. Poczuj się jak najszczęśliwsza osoba na świecie, której zawsze wszystko sprzyja, a stanie się to Twoją rzeczywistością. Brzmi jak magia, ale jest to tak naprawdę praca z podświadomością. W związku z tym, że kieruje ona w 95% tym, jak wygląda nasze życie, nauczenie się nowego przekonania wpłynie na to, czego doświadczamy na co dzień. Trzeba tylko być w tym regularnym i wytrwałym. Dodatkowym plusem jest to, że ta afirmacja nie dotyczy tylko jednej sfery naszego życia, ale obejmuje je wszystkie, ponieważ szęściara ma niesamowitą ilość szczęścia i powodzenia we wszystkim, co robi. Co więcej, stosowanie pozytywnych afirmacji zmienia sposób myślenia, wzmacnia pewność siebie, przywraca poczucie kontroli, poprawia nastrój, obniża poziom stresu oraz przywraca motywację.

Przeczytaj także: Manifestowanie rzeczywistości: co to jest i na czym polega?

Afirmacje dla lucky girl syndrome

Trend Lucky Girl Syndrome oferuje nam kolejną cudowną metodę manifestowania, którą może zastosować każdy. Chodzi o to, by wierzyć, że ma się w życiu szczęście. Tylko tyle i aż tyle. Oto kilka afirmacji, które pasują idealnie do tego trendu. Wybierz dla siebie te, które najbardziej z Tobą rezonują.

Zawsze mam szczęście w życiu.

Wszystko mi sprzyja.

Wszystko ułoży się w najlepszy sposób.

Wszechświat już działa na moją korzyść.

Zawsze dostaję to, czego potrzebuję.

Życie zawsze mnie wspiera.

Czegokolwiek potrzebuję, będzie mi dane.

Zawsze znajduję się w dobrym miejscu i czasie.

   

Korzyści płynące z wiary w swoje szczęście

Ludzie, którzy uważają się za szczęściarzy zwykle odznaczają się również następującymi cechami lub zachowaniami:

  • zauważają i korzystają z okazji, które prezentuje im los albo sami je tworzą – a to ze względu na to, iż ich system RAS jest tak zaprogramowany, aby łatwiej dostrzegać nowe możliwości. Co więcej, osoby te wierzą, że na nie zasługują i są w stanie się ich podjąć;
  • kierują się miłością zamiast strachem – mają odwagę podążać za głosem serca w przeciwieństwie do kierowania się strachem
  • oczekują, że przytrafią się im dobre rzeczy – i staje się to samospełniającą przepowiednią;
  • są bardziej odporni psychicznie – potrafią dostrzegać pozytywy, nawet w trudnych sytuacjach widzą szklankę do połowy pełną.*

Kontrowersje związane z trendem

Wraz z ogromnym pozytywnym odbiorem trendu, pojawiło się też bardzo dużo negatywnych opinii mówiących m.in. że może on prowadzić do poczucia uprzywilejowania, traktowania innych z góry, rozleniwienia i braku wdzięczności. Osobiście uważam, że traktując siebie jako osobę, która ma szczęście w życiu, w końcu przywracamy sobie poczucie mocy i wsparcia, i co najważniejsze – otwieramy się na dobro i poczucie, że wszystko będzie dobrze. Wychodzimy z roli ofiary i zaczynamy oczekiwać, że nasze życie przyniesie nam dobro i pozytywne doświadczenia. Wszystko zależy od naszej perspektywy.

Natomiast najważniejsze jest, aby wybierać to, co sprawia, że czujemy się dobrze i jest w zgodzie z nami. Dlatego jeśli ten trend do Ciebie przemawia, uzupełnij swoją listę o afirmacje szczęściary, a jeśli nie – poszukaj dla siebie podejścia, które będzie dla Ciebie bardziej wspierające.

*źródło: Richard Wiseman – The Luck Factor: The Scientific Study of the Lucky Mind

 

2 komentarze

  1. Cześć Justyna!
    Bardzo cieszę się, że trafiłam na Twojego bloga. Dziękuję za to co robisz 🙂

    1. Kochana, dziękuję Ci za komentarz. Cieszę się, że jesteś ❤️

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *