12 praw Wszechświata, czyli odpowiedź na to, jak działa życie

osoba na moście nad jeziorem

Dzisiaj zgłębimy temat 12 praw Wszechświata, które tłumaczą jak działa życie. Działają one na każdą osobę, czy zdaje sobie ona z tego sprawę, czy nie. Przenikają się one wzajemnie i wynikają z siebie nawzajem. Znajomość tych zasad zdecydowanie ułatwi Wam życie, bo będziecie wiedzieli, co robić, aby sprawy szły pomyślnie i działały na Waszą korzyść. Te zasady tłumaczą także skąd biorą się trudności życiowe. A kto nie chciałby tego wszystkiego wiedzieć?

1. prawo Wszechświata: Prawo Jedności

Prawo jedności głosi, że wszyscy jesteśmy jednością ze Wszechświatem i ze wszystkim, co na Ziemi.

W związku z tym, cokolwiek życzymy innym, życzymy sobie. Cokolwiek myślimy o innych, myślimy o sobie. Jeśli ktoś inny doświadcza tego, czego Ty chciałbyś doświadczyć, to jest to piękny znak – pokazuje on, że to jest możliwe do zrealizowania. Poprzez bycie smutnym lub zazdrosnym, blokujemy samych siebie przed spełnianiem marzeń, ponieważ smutek i zazdrość na myśl o tym, co ktoś ma oznaczają, że nie wierzymy, że sami też możemy to mieć. Za to kiedy jesteśmy podekscytowani, otwieramy temu drogę do naszego życia. I co ważne, kiedy coś mówimy lub myślimy, nawet jeśli komentujemy film, to nasza podświadomość bierze wszystko osobiście. Dlatego nie należy krytykować i obgadywać, bo podświadomość uzna, że mówimy źle o sobie, przyjmie to za prawdę i zrealizuje w naszym życiu. Podświadomość nie rozróżnia między dobrem a złem. Daje tylko plony. Od Ciebie zależy czy wyrosną zdrowe rośliny czy chwasty.

2. prawo Wszechświata: Prawo Wibracji

Prawo Wibracji mówi, że wszystko w świecie jest energią i ma określoną częstotliwość wibracji.

Mówiąc wszystko mam także na myśli każde słowo, myśl czy uczucie. Istnieją wysokie wibracje (wdzięczność, miłość, radość) i niskie wibracje (smutek, frustracja, nienawiść, zazdrość). To jak się czujemy wobec pewnej sprawy determinuje to, czy ją przyciągniemy. Czyli będąc smutnym przyciągniemy więcej smutnych doświadczeń, bo mają takie same wibracje. I na odwrót – będąc szczęśliwymi, przyciągniemy jeszcze więcej szczęścia. 

   

3. prawo Wszechświata: Prawo Odzwierciedlenia

Prawo Odzwierciedlenia pokazuje, że nasz świat fizyczny jest odbiciem świata mentalnego.

Dobre nawyki karmią nasz umysł i są kluczowe dla ochrony naszego świata wewnętrznego. Zaliczają się do nich między innymi mantry, medytacja, afirmacje i joga. Czynności te mają stale przywracać równowagę i harmonię, a także redukować negatywne emocje. Pozwalają one naprawdę zagłębić się w siebie i zmienić swoje życie. W ciszy, podczas medytacji, można naprawdę usłyszeć głos swojej duszy i odnaleźć szczęście niezależne od niczego ziemskiego. Jest się wtedy szczęśliwym tylko dlatego, że się jest – w tym momencie i dokładnie takim, jakim się jest. Pielęgnując swój świat wewnętrzny, swoje myśli i dobre emocje, zmieniamy na lepsze swoje życie i wszystko, co nas otacza. 

4. prawo Wszechświata: Prawo Przyczyny i Skutku

Prawo Przyczyny i Skutku to nic innego jak karma. To, co siejemy, to zbierzemy.

Dlatego skupiaj się na myślach jasnych, pełnych radości i wdzięczności, a takie dary będziesz zbierać. Zawsze dostajemy to, co sami wysyłamy w świat. Może to być w zmienionej formie i nie od razu, ale zawsze do nas wraca i to zwielokrotnione. To dlatego tak ważne jest pilnowanie swoich myśli i działań. Dawajmy od siebie to, co sami chcielibyśmy otrzymać. Dobrze jest patrzeć na swoje życie pod kątem takich pytań:

 • jak mogę się przysłużyć innym ludziom?
 • jak mogę pomóc światu?
 • jak mogę pomóc chociaż jednej osobie?
 • jak mogę się rozwijać?
 • jak mogę wpływać na życie innych?

Co więcej, jeśli robimy coś dobrego, nie oczekujmy natychmiastowej gratyfikacji. Dobro wróci do nas w boskim czasie i w boskiej formie. To Siła Wyższa decyduje, kiedy jest pora na zbiory i kiedy jesteśmy na coś naprawdę gotowi. 

5. prawo Wszechświata: Prawo Przyciągania

Jak sama nazwa wskazuje, przyciągamy do siebie sytuacje i zdarzenia na podstawie tego, co czujemy i co wysyłamy w świat.

Dla przykładu, będąc wdzięcznym przyciągamy więcej rzeczy, za które możemy być wdzięczni, a bojąc się przyciągamy więcej sytuacji, które wywołują strach. 

Przeczytaj pełen artykuł o prawie przyciągania – Prawo przyciągania – na czym polega i jak je wykorzystać [+wyzwanie]

Ważne! Dlatego na przykład nie można bać się choroby, bo ją do siebie przyciągamy. Trzeba wierzyć, że jesteśmy zdrowi i właśnie na zdrowiu się skupiać. Niezachwiana wiara działa cuda, bo naszym ciałem rządzi podświadomość. Stale coś czując lub powtarzając, dajemy jej znak, że to prawda i ona działa według naszych przekonań. Kiedy zmienimy przekonania, zmienimy podświadomość i zmienimy naszą rzeczywistość. Najlepiej przed snem lub od razu po obudzeniu powtarzać sobie nowe wersje rzeczywistości, bo podświadomość jest wtedy najbardziej podatna na naukę. Można wtedy mówić, że jesteśmy w pełni zdrowi i każda komórka, tkanka i organ naszego ciała się w tym momencie regenerują. Możemy też w ciągu dnia życzyć innym zdrowia, nawet w myślach. To, co siejemy, to zbieramy.

   

6. prawo Wszechświata: Prawo Działania

Prawo Działania głosi, że to, czego pragniemy przyjdzie do nas pod warunkiem, że wykonamy działanie w kierunku naszego marzenia.

Liczą się działania na poziomie myśli i emocji (ekscytacja na myśl o marzeniu, niezachwiana wiara w jego spełnienie, nieuzależnianie swojego szczęścia od marzenia, itd.), ale także fizyczne działania, które są naturalne, niewymuszone i występują pod wpływem inspiracji. 

Powiedzmy, że chcesz wyjechać na wakacje do Hiszpanii, ale na razie nie masz pieniędzy. Nie skupiaj się więc na braku funduszy i braku możliwości. Wyobraź sobie, że to marzenie już się spełniło, ciesz się z niego, czuj ekscytację i w ramach działania zacznij przeglądać oferty wyjazdów (ciągle myśląc, że to możliwe i że to już jest spełnione, pewne, podarowane Tobie). Możesz też zacząć planować wyjazd, obmyślać stroje, robić cokolwiek, co wydaje się naturalnym krokiem w przygotowaniach do wyjazdu. Takie podejście sprawia, że w naszym umyśle tworzą się obrazy wywołujące pozytywne emocje, które podświadomość będzie chciała urzeczywistnić. Zaczną się wtedy pojawiać w życiu okazje do zarobienia większej ilości pieniędzy, prezenty czy zniżki na wyjazd, które umożliwią spełnienie marzenia. Nie blokujmy urzeczywistniania marzeń przez brak wiary i skupianie się na braku możliwości. Możliwe jest dla nas wszystko.

7. prawo Wszechświata: Prawo Kompensacji

Prawo Kompensacji dotyczy materialnych błogosławieństw, jak i innych darów. Jeśli chcesz mieć więcej pieniędzy, dawaj innym więcej pieniędzy bez oczekiwań. Tak samo z miłością – jeśli chcesz więcej miłości, dawaj więcej miłości za darmo.

Jeśli dajesz bez oczekiwań i bez skąpstwa, zawsze otrzymasz dary z powrotem.

Najbardziej błogosławieni są Ci, którzy prowadzą innych w stronę lepszego życia, wiedzy i rozwoju duchowego. Ci, którzy pomagają innym stanąć na nogi i stać się lepszą wersją siebie. 

Możesz mieć wszystko, co chcesz w życiu, jeśli pomożesz wystarczającej liczbie osób. Dawaj więcej miłości, przebaczenia, pasji, pieniędzy i błogosławieństw, a otrzymasz z powrotem dziesięciokrotną wartość tego, co dałeś.

8. prawo Wszechświata: Prawo Wiecznej Przemiany Energii

Najprościej rzecz ujmując, według Prawa Wiecznej Przemiany Energii wszystko jest energią, a energia krystalizuje się w rzeczywistości.

Każda osoba ma w sobie moc, aby zmienić swoje życie. To, czemu poświęca uwagę, pojawia się w jej życiu. Aby pojawiały się dobre sytuacje, trzeba się skupiać na dobrych myślach i emocjach, na dobrej energii. Może to być na początku trudne, bo konieczne jest stałe monitorowanie myśli i zamienianie wszystkiego, co negatywne na pozytywne. Ale wierzcie mi, to jest najlepsza praca jaką można dla siebie wykonać, bo to praca w kierunku lepszego jutra. Skorzystasz na tym Tym, Twoi bliscy i cały świat, bo według Prawa Jedności, wszyscy jesteśmy połączeni. Także będąc w otoczeniu kogoś, kto narzeka czy obgaduje, nie pozwalaj ściągać się w dół, bo spada Twoja energia. Zmień tor rozmowy, aby dobra energia pochłonęła złą albo odejdź od tej osoby. Chroń swój świat wewnętrzny. 

Prawo Wiecznej Przemiany Energii daje nadzieję na zmianę. Zmiana jest jedyną pewną rzeczą. Dlatego jeśli teraz nie podoba Ci się Twoje życie, to nie znaczy, że utknąłeś w tej sytuacji na zawsze. Wszystko możesz zmienić, a źródłem zmiany są Twoje myśli i emocje. Energia podąża za uwagą. 

Prawo to głosi także, że coś może powstać z niczego tylko za sprawą Twoich myśli. Istnieje więc magia – nadając energii intencję i kierunek, sprawiamy, że krystalizuje się ona w naszej rzeczywistości. 

   

9. prawo Wszechświata: Prawo Względności

Według Prawa Względności, każda osoba doświadcza trudności i jest to nieuniknione, ale postrzeganie danego problemu jest względne.

Na problem należy patrzeć nie jak na problem, ale lekcję życiową. Życie dzieje się DLA nas, nie jesteśmy jego ofiarami. Trudności można zredukować pozostając w obrębie wysokiej energii (czyli będąc jak najczęściej pozytywnie nastawionym i wdzięcznym za wszystko). Pomocne będzie zrobienie listy wszystkich sposobów w jakie dana sytuacja uczy nas czegoś nowego i jak jej rozwiązanie wzbogaci nasze życie. 

Trudności nie oznaczają, że coś robimy źle. Nawet bogaci i spełnieni ludzie mają wyzwania. Jeśli otrzymujemy ten sam „problem” w kółko, to znaczy, że nadal nie przerobiliśmy wynikającej z niego lekcji. Co więcej, trudności na drodze do spełnienia naszego marzenia nie oznaczają, że idziemy w złym kierunku i mamy się poddać. One testują czy naprawdę tego chcemy. Jeśli tak i dalej będziemy brnąć naprzód, otrzymamy nagrodę za wytrwałość i wiarę w sukces. 

10. prawo Wszechświata: Prawo Biegunowości

Prawo Biegunowości mówi, że istnieją w świecie skrajne odmiany jednej rzeczy: miłość i nienawiść, wojna i pokój, wiara i zwątpienie.

Dostajemy czasem to, czego nie chcemy, żeby zdać sobie sprawę, że to nam nie służy i na tej podstawie dokonać zmiany. Doświadczamy smutku, żeby szukać szczęścia w innych miejscach, doświadczamy złych związków, aby zdać sobie sprawę z osobą o jakim charakterze faktycznie chcemy być, itd. Te trudności mają rozjaśnić naszą idealną wizję życia i pomóc nam się zmienić. Nie są karą. Są punktem wyjścia. 

11. prawo Wszechświata: Prawo Cykliczności

Według Prawa Cykliczności w naturze jest czas na wszystko.

Natura nigdzie się nie spieszy. Jest czas na zasiew, na czekanie, na zbieranie plonów i na regenerację. Zastoje w biznesie, niski nastrój i inne pozorne problemy są naturalne. Trzeba nauczyć się doceniać cykliczność życia. Kiedy czujemy, że potrzebujemy odpocząć, nie pracujmy na siłę, tylko odpocznijmy albo wykonujmy obowiązki wolniej. Jeśli czujemy werwę do pracy, pracujmy. Nie siłujmy się z porami roku w naszym życiu. Pozwólmy życiu płynąć. 

12. prawo Wszechświata: Prawo Harmonii

W świecie istnieje energia żeńska i męska. Prawo Harmonii głosi, że należy utrzymać między nimi równowagę.

Każdy człowiek ma oba te pierwiastki. Energia żeńska to miłość, spokój, kreatywność, cierpliwość, otrzymywanie, a męska to praca, zaangażowanie, determinacja, podejmowanie działania, odwaga. Życie jest spełnione wtedy, kiedy zachowujemy balans między tymi dwoma obliczami. 

A skąd wiedzieć kiedy jest czas na co? Każdego dnia powinniśmy dawać sobie czas na pracę i na odpoczynek w równej mierze, ale jest to zmienne. Najprościej obserwować siebie, bo tak naprawdę każdy z nas czuje w sobie czy ma motywację do działania czy woli iść na spacer i pozachwycać się słońcem, kwiatami i śpiewem ptaków. Wiemy kiedy z zaangażowaniem iść do przodu, a kiedy potrzebujemy odpuścić. 

Zasady Wszechświata – o czym pamiętać?

 1. Do osiągnięcia sukcesu w życiu trzeba wykorzystać wszystkie prawa Wszechświata. Nie da się ich wyłączyć. 
 2. Szczera intencja w połączeniu z działaniem sprawia cuda.
 3. Życie dzieje się dla Ciebie, nie jesteś jego ofiarą. 
 4. Kontroluj swoje myśli i to, co wysyłasz do świata. 
 5. Wykorzystaj prawa dobrze, żeby nie działały na Twoją niekorzyść.
 6. Pamiętaj, że te prawa pokazują, że posiadasz unikalne dary i masz wpływ na swoje życie.

Przeczytaj także: Jak manifestować rzeczywistość: 6 kroków do spełniania marzeń

 

8 komentarzy

 1. Tego powinni uczyć w szkole.

  1. To prawda, może kiedyś tak się stanie 🙂

  2. Zaproponuj własną odpowiedz na pytanie: Co jest zasadą wszechświata uzasadnij swoją koncepcje

 2. Te wszystkie prawa są kreowane przez wszechswiat, troche mnie w tym tekscie razi czytanie ze bóg umozliwi nam to i tamto…
  A wlasnie w tych zasadach chodzi o to, ze każdy je moze odbierac na swoj sposob i nie trzeba tego za innych nazywać…

  1. Dziękuję za to spostrzeżenie. Staram się stosować słowa takie jak Wszechświat, Bóg, Siła Wyższa, itd. wymiennie, ale poprawiłam fragmenty, które mogły razić. Moje przekonanie jest takie, że Siła Wyższa jest w każdym z nas -musimy odkryć swoją moc i nauczyć się z niej korzystać. Ale każdy ma oczywiście prawo do swoich przekonań i wyciągnie z tej treści to, co jest mu potrzebne 🙂 Pozdrawiam serdecznie

  2. To kwestia jedynie nazewnictwa… samo słowo bóg zostało nam tak wypaczone, że rzeczywiście odczuwalny jest zgrzyt mentalny dopóki się od tego nie uwolnimy… zmień sobie słowo bóg w tekście na… 'źródło/wszechwiedza/energia wszechświata/wszechobecna, wszechmocna energia życiowa…’ czy cokolwiek innego co odpowiada Tobie i tekst od razu nabiera genialnej prostoty i przejrzystości 🥰 caly tekst jest napisany genialnie i bardzo przystepnie 🙂 nie podobało Ci sie jedno słowo, a co Ci sie spodobało? Przecież w taki sposób zmieniamy nasz wszechświat… odwracamy się od tego, co nam się nie podoba w kierunku cudowności… pozdrawiam serdecznie 😁

 3. Szokujące jak wiele z tych praw faktycznie się sprawdza w naszym życiu jeśli się zastanowimy głębiej.

 4. najważniejszą zasadą psychologii jest przecież to, że zmieniając swoje myślenie zmienisz całe swoje życie! pamiętaj o tym.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *