Jak żyć z punktu spełnionego marzenia? Prawo założenia w praktyce

kolorowe-kwiaty-w-kwiaciarni

Jakiś czas temu pisałam o tym, czym jest prawo założenia, a dziś chciałabym podzielić się z Wami dogłębniej tym, jak wykorzystywać je w praktyce. Dla przypomnienia, prawo założenia polega na tym, że życie dopasuje się do naszej wizji w momencie, kiedy całkowicie w to uwierzymy i będziemy żyć z założeniem, że to już jest nasza rzeczywistość. Zobaczcie więc, jak żyć z punktu spełnionego marzenia.

O co chodzi w życiu z punktu spełnionego marzenia?

Życie z punktu spełnionego marzenia (ang. living in the state of wish fulfilled) jest jedną z najsilniejszych technik manifestowania rzeczywistości wprowadzoną przez Neville’a Goddarda. Polega ona na tym, aby w tym momencie przyjąć za naszą prawdę to, czego pragniemy.

Ty nie pragniesz szczęśliwego związku. Ty już jesteś w szczęśliwym związku.

Ty nie pragniesz być zdrowy. Ty już jesteś zdrowy.

Ty nie pragniesz zarabiać więcej pieniędzy. Ty już zarabiasz dokładnie tyle, ile chcesz.

Ty nie pragniesz być pewny siebie. Ty już jesteś pewny siebie.

Chodzi o to, by korzystać w jak najbardziej produktywny sposób ze swojej wyobraźni. Możemy sobie wyobrazić dosłownie wszystko, a najczęściej odtwarzamy w głowach to, co nas denerwuje, co nam się nie podoba i czego nie chcemy. Sukces w manifestowaniu wyznacza umiejętność zdyscyplinowanego korzystania ze swojej wyobraźni.

Najczęściej wygląda to tak, że wizualizujemy przez 10 minut, a resztę dnia spędzamy na skupianiu się na naszej obecnej rzeczywistości. I umysł mówi nam – jak możesz w to wierzyć, skoro nadal tego nie ma? Patrzymy na to, co się dzieje teraz i wątpimy. A to, co jest teraz to efekt przeszłych, na okrągło powtarzanych myśli.

Pozostajemy „rozszczepieni”. Z jednej strony jesteśmy w naszej wizji, z drugiej wracamy do tego, co jest. Skaczemy od jednej wersji rzeczywistości do drugiej. I im więcej czasu i energii będziemy nadal poświęcać temu, co jest, tym dłużej będzie ona naszą prawdą.

Chodzi o to, aby wiedzieć, czego się chce, zobaczyć to oczami wyobraźni i w naszej głowie być szczęśliwym wiedząc, że to na 100% jest nasze. Ignorować wszystko, co w 3D mówi nam inaczej. Nie mówię, że jest to łatwe, ale z praktyką i ćwiczeniem wyobraźni staje się łatwiejsze. Najlepiej zacząć testować to na małych rzeczach, które nas nie przytłaczają i wobec których nie mamy dużego oporu. Nabierając tak wprawy, łatwiej nam będzie przejść do tego, co się dla nas najbardziej liczy.

„Zamiast walczyć przeciwko dowodom, które dają nam zmysły, zapewnij siebie, że już jesteś tym, kim chcesz być. Kiedy swoją uwagę kierujesz ku temu zapewnieniu, twoje zmysły zaczynają się zamykać na to, co było (to, czego byłeś wcześniej świadomy).”

Neville Goddard

Przeczytaj także: Cytaty o wyobraźni – odkryj jej nieograniczoną moc

   

Kiedy nie działasz zgodnie z prawem założenia?

Jeśli ciągle zadajesz następujące pytania, oznacza to, że nie żyjesz w swojej wizji:

 • Gdzie to jest?
 • Czemu mi to nie wychodzi?
 • Co robię źle?
 • Czy dobrze korzystam z tej metody?
 • Może za słabo wizualizuję?
 • Czemu innym tak szybko się udaje, a mi nie?

W życiu z punktu spełnionego marzenia nie ma miejsca na wątpliwości ani poszukiwanie. Ty już jesteś/masz, to czego pragniesz, więc po co szukać, rozmyślać, roztrząsać, czy to, co robisz działa. Wszystko zadziałało, bo Ty już to masz.

Jeśli teraz masz mieszkanie, chłopaka, pracę, czy cokolwiek innego, nie zadajesz ciągle powyższych pytań w kontekście tych rzeczy czy osób, ponieważ są dla Ciebie czymś normalnym. Możesz być za nie wdzięczny, możesz się nimi denerwować, ale nie negujesz ich istnienia. Do takiego samego sposobu myślenia musisz dojść z rzeczami, które pragniesz stworzyć. Musi być dla Ciebie normalne, że je masz.

„Wczuj się w spełnienie Twojego marzenia i czuj się tak cały czas, aż Twoje pragnienie się urzeczywistni.”

Neville Goddard

Czym jest stan według Neville’s Goddarda?

Stan w prawie założenia to nie tylko emocje czy myśli. Jest to percepcja samego siebie i to jak doświadczamy życia w swojej skórze. Życie z punktu spełnionego marzenia to życie jako ta wersja siebie, której marzenie już się spełniło.

Tak więc stan to emocje, myśli, ale też przekonania, które nosimy w sobie. Cokolwiek doświadczasz w tym momencie mówi o tym, jaki jest Twój „stan domyślny”. Możemy w ciągu dnia zmieniać podejście, ale docelowo zawsze wracamy do stanu, który jest nam najbardziej znajomy. A prawo założenia uczy nas, jak sprawić, aby nasz wymarzony stan stał się nowym stanem domyślnym.

Zadaj sobie pytania:

 • jak siebie postrzegasz?
 • czy czujesz, że zasługujesz na dobre życie?
 • jesteś singlem czy jesteś w związku?
 • czy czujesz się niezależny finansowo, czy raczej masz kłopoty z finansami?
 • jaką jesteś córką, matką, żoną, itd.?
 • jakim jesteś synem, ojcem, mężem, itd.?
 • jakim jesteś pracownikiem?
 • jak radzisz sobie w swoim biznesie?

Twoje odpowiedzi to Twoja obecna rzeczywistość, czyli Twój stan domyślny. Chodzi o to, by kawałek po kawałku modyfikować to, w co wierzymy o sobie na naszą korzyść.

   

Jak żyć z punktu spełnionego marzenia?

Sprowadzając to do prostego podsumowania, możesz żyć w jednym z dwóch stanów:

 1. Mam to, czego pragnę.
 2. Nie mam tego, czego pragnę.

Stan, który dominuje, wygrywa. Jeśli chcesz zamanifestować swoje marzenia, musisz nauczyć się myśleć, jak w punkcie 1. Z jakiejkolwiek techniki manifestowania nie korzystasz, celem jest właśnie przesunięcie się z myślenia z punktu 2. do punktu 1.

Wybierz więc jedno ze swoich marzeń i zadaj sobie pytania:

 • jak wygląda teraz moje zachowanie, kiedy moje marzenie już się spełniło?
 • jak czuję się sam ze sobą, kiedy moje marzenie już się spełniło?

Twoje odpowiedzi mogą być unikalne, ale zwykle wyglądają one tak:

 • Jestem pewny siebie.
 • Czuję się kochany.
 • Nie muszę się już o to martwić, więc jestem spokojny.
 • Cieszę się moim życiem.
 • Wierzę w siebie.
 • Czuję się spełniony.

Więc zacznij się czuć w ten sposób teraz.

 

„Już jesteś tym, kim chcesz być i tylko Twoja odmowa, by w to uwierzyć sprawia, że jeszcze tego nie widzisz.”

Neville Goddard
   

Techniki na życie z punktu spełnionego marzenia

Oto zadania, które pomogą Ci wdrożyć się w ten nowy sposób myślenia:

 1. Wyobrażaj sobie swoje marzenie – w łóżku, tuż przed zaśnięciem, przeżyj w wyobraźni doświadczenie, którego pragniesz. Wizualizacja nie powinna być tak trudna, żebyśmy nie mogli zasnąć, więc najlepiej ułożyć bardzo prostą scenę trwającą około 5 sekund. Powtarzaj ją wiele razy w swojej głowie aż zaśniesz i rób to każdej nocy, czując przy okazji ten spokój i radość z doświadczenia.
 2. Wzmocnij swoją koncentrację – Neville Goddard radził, aby pod koniec dnia użyć swojej wyobraźni, aby przejść wstecz przez cały dzień, pamiętając jak najwięcej szczegółów. Pomaga to wyostrzyć koncentrację, co bardzo przyda się do manifestowania. Dodatkowo, polecanym przez niego ćwiczeniem jest zmiana sytuacji, które nam się nie podobały w ciągu dnia na takie z pozytywnym zakończeniem – zrobienie takiej edycji dnia na naszą korzyść.
 3. Myśl z końca – staraj się w ciągu dnia myśleć jak osoba, która już ma to, czego pragnie. Jeśli chcesz mieć dużo pieniędzy, nie oznacza to, że masz teraz kupować drogie rzeczy. Chodzi o to, aby w swojej głowie myśleć jak osoba bogata, zamiast narzekać, że na coś Cię nie stać. Niech ten nowy sposób bycia i myślenia stanie się dla Ciebie naturalny.
 4. Stosuj scripting – pisanie w dzienniku o spełnionym marzeniu to kolejna świetna metoda na manifestowanie, więc pamiętaj, aby zajrzeć też do mojego artykułu o scripting.

Przeczytaj także:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *