Cytaty Neville’a Goddarda – źródło inspiracji i wiedzy o tym, jak działa życie

kobieta-czyta-ksiazke-na-kocu

Neville Goddard był znanym nauczycielem duchowym, którego nauki koncentrowały się na niezwykłej mocy umysłu. Jego wykłady i książki opisują działanie prawa przyciągania i zachęcają czytelników do przejęcia kontroli nad swoim życiem i realizacji swojego potencjału. Swoje niezwykłe idee przekazywał w prosty i klarowny sposób, a jego przesłania pozostają dziś tak samo aktualne, jak za jego życia. Odkryj 45 wspaniałych cytatów Neville’a Goddarda.

Goddard uczył, że myśli i przekonania kształtują rzeczywistość i że każdy może zmienić swoje życie, dokonując w nich zmiany. Miał duży wpływ na kształtowanie obszaru rozwoju osobistego i duchowego. Nadal jest często cytowany, a jego dzieła analizowane przez współczesnych zwolenników prawa przyciągania.

Kim był Neville Goddard?

Neville Goddard był amerykańskim pisarzem i mówcą specjalizującym się w temacie rozwoju duchowego. Żył w latach 1905-1972, a więc jego poglądy były dosyć kontrowersyjne, szczególnie, że interpretował Biblię jako źródło wiedzy o manifestowaniu, gdzie każdy człowiek jest boskością zdolną do nieograniczonej kreacji. Obecnie poglądy te stają się coraz bardziej popularne, a wiedza z jego materiałów jest wykorzystywana na całym świecie do zrozumienia prawa przyciągania i manifestowania upragnionych rezultatów. Goddard był też pionierem prawa założenia, które mówi o tym, że kiedy naprawdę wczujemy się w upragnioną wersję siebie, ona musi się ziścić. Jak najczęściej wchodząc w uczucia i myśli osoby, której marzenie już się spełniło, łączymy się z tą rzeczywistością, która w efekcie staje się naszą prawdą.

   

45 cytatów Neville’a Goddarda

Możesz zagłębić się w twórczość i idee Neville’a Goddarda poprzez jego najpopularniejsze cytaty, aby mieć pod ręką dostęp do inspirujących założeń o życiu. Być może cytaty te zachęcą Cię, by jeszcze lepiej poznać jego nauki.

 1. Więc, na czym stoisz? Powiem Ci na czym stoisz. Stan świadomości, do którego często powracasz stanowi miejsce, w którym się znajdujesz. Możesz to obserwować. Rano, w południe i w nocy – ciągle w głowie wracasz do pewnego stanu. Jeśli myślisz, że go przezwyciężyłeś, obserwuj. Obserwuj, co robisz. Złapiesz siebie na ciągłym wracaniu do tego samego stanu, który powoduje w Twoim życiu wciąż te same sytuacje.
 2. Przyciągasz to, w co wierzysz, że jest prawdą.
 3. Świat jest lustrem, zawsze odzwierciedlającym to, czego dokonujesz w swoim wnętrzu.
 4. Zmień swoją koncepcję siebie, a automatycznie zmienisz świat, w którym żyjesz. Nie próbuj zmieniać ludzi; są tylko posłańcami mówiącymi ci, kim jesteś. Doceń siebie, a oni potwierdzą tę zmianę.
 5. Uwierz w siebie i we wszystko, czym jesteś. Wiedz, że jest w tobie coś, co jest większe niż jakakolwiek przeszkoda.
 6. Twoim jedynym ograniczeniem jest to, które sam ustanowiłeś we własnym umyśle.
 7. Kiedy wchodzisz w stan, który pragniesz wyrazić, i wierzysz w jego realność, żadna ziemska siła nie może powstrzymać jego realizacji.
 8. Twoja wyobraźnia jest mocą, dzięki której możesz uratować się od wszelakich okoliczności, w których obecnie się znajdujesz.
 9. Dzięki skupionej uwadze na pożądanym stanie, świat zewnętrzny kruszy się. I wtedy świat, tak jak muzyka z nowymi ustawieniami zmieni wszystkie rozdźwięki w harmonijną melodię.
 10. Nic nie przychodzi z zewnątrz, wszystko pochodzi z wewnątrz – z podświadomości.
 11. Musisz mentalnie zanurzyć się w uczuciu spełnienia swojego pragnienia i w ten sposób żyć w nowym stanie, na zawsze porzucając stary.
 12. Nie trać ani chwili na żale. Żałowanie błędów przeszłości jest jak powtórne infekowanie się nimi.
 13. Uchwyć uczucie wynikające z urzeczywistnionego pragnienia poprzez wyobrażenie sobie, co byś czuł, gdybyś był już w posiadaniu przedmiotu swojego pożądania, a wówczas twoje życzenie się spełni.
 14. Świadomość bycia biednym podczas modlitwy o bogactwo oznacza bycie nagrodzonym tym, czego jesteś świadomy, a mianowicie ubóstwem. Modlitwy, aby były skuteczne, muszą być zgłaszane i przywłaszczane. Przyjmij pozytywną świadomość pożądanej rzeczy.
 15. Poprzez zdolność do myślenia i odczuwania masz władzę nad całym wszechświatem.
 16. Wszystko, czego możesz pragnąć lub potrzebować, już do ciebie należy. Powołuj swoje pragnienia do życia poprzez wyobrażanie sobie i odczuwanie, że twoje życzenia się spełniają.
 17. Życie nie popełnia błędów i zawsze daje człowiekowi to, co człowiek najpierw daje samemu sobie.
 18. Twoja opinia o sobie jest najważniejszym punktem widzenia. Jesteś nieskończenie wspanialszy niż myślisz, że jesteś.
 19. Wszystko, czego możesz potrzebować lub pragnąć, jest już twoje. Urzeczywistnij swoje pragnienia, wyobrażając je sobie i czując, że Twoje życzenie się spełniło.
 20. Już jesteś tym, kim chcesz być, a twoja odmowa uwierzenia w to jest jedynym powodem, dla którego tego nie widzisz.
 21. Nie przyciągasz tego, czego chcesz, przyciągasz to, co uważasz za prawdę.
 22. Wyobraźnia i wiara to sekrety kreacji.
 23. Zmiana nastawienia jest zmianą przeznaczenia.
 24. Jeśli nie czujesz się naturalnie z tym, kim chcesz być, nie staniesz się tym.
 25. Tylko wtedy, gdy ktoś jest chętny do porzucenia swoich obecnych ograniczeń i tożsamości, może stać się tym, kim pragnie być.
 26. Prawo działa poprzez wiarę. Jeśli wierzysz, żaden wysiłek nie jest potrzebny, aby ujrzeć spełnienie każdego twojego pragnienia.
 27. Nie ma ograniczeń dla twojej mocy twórczej.
 28. Aby osiągnąć wyższy poziom istnienia, musisz przyjąć wyższą koncepcję siebie.
 29. Wiara to bycie lojalnym wobec swojej niewidzialnej jeszcze rzeczywistości.
 30. Twoje założenie, aby było skuteczne, nie może być pojedynczym odosobnionym aktem. Musi to być utrzymana postawa spełnionego życzenia.
 31. Jeśli nie podoba nam się to, co się z nami dzieje, jest to pewny znak, że potrzebujemy zmiany naszej diety mentalnej.
 32. Ci, którzy szukają miłości, manifestują jedynie swój brak miłości, a pozbawieni miłości nigdy jej nie znajdują. Tylko kochający znajdują miłość i nigdy nie muszą jej szukać.
 33. Jeśli ktoś wyobraża sobie niemiłe rzeczy dla drugiego, stworzy je – ale nie dla drugiego, tylko dla siebie.
 34. Zignoruj ​​pozory, warunki, a właściwie wszelkie dowody zmysłowe, które zaprzeczają spełnieniu się twojego pragnienia. Pozostań w założeniu, że już jesteś tym, kim chcesz być, ponieważ w tym zdeterminowanym założeniu ty i twoja Nieskończona Istota jesteście połączeni w stwórczej jedności, a dzięki waszemu Nieskończonemu Bytowi wszystkie rzeczy są możliwe.
 35. Największym sekretem jest kontrolowana wyobraźnia i odpowiednio utrzymywana uwaga, mocno i wielokrotnie skupiona na celu, który ma zostać osiągnięty.
 36. Naucz się uwalniać od tego, co świat uważa za jedyną rzeczywistość.
 37. Jeśli osądzasz po pozorach, nadal będziesz niewolnikiem tego, co mówią twoje zmysły.
 38. Świat jest tobą wypchniętym na zewnątrz. Zapytaj siebie, czego chcesz, a następnie daj to sobie! Nie pytaj, jak to się stanie; po prostu idź swoją drogą, wiedząc, że dowód tego, co zrobiłeś, musi się pojawić i tak się stanie.
 39. Twoje wnętrze jest tym, co ludzie nazywają Bogiem.
 40. Przestań próbować zmieniać świat, ponieważ jest on tylko lustrem. Ludzka próba zmiany świata siłą jest równie bezowocna, jak rozbicie lustra w nadziei na zmianę twarzy. Odejdź od lustra i zmień twarz. Zostaw świat w spokoju i zmień swoje wyobrażenie o sobie.
 41. Czego pragniesz? Nazwij to i zmień schemat swoich myśli, aby zrozumieć, że już tego nie pragniesz, ponieważ już to masz!
 42. Ilekroć twoje uczucia są w konflikcie z twoimi życzeniami, uczucia zwyciężą.
 43. Z powodu twojej wiary w zewnętrzne rzeczy, nadajesz i oddajesz im moc, którą jesteś ty sam. Uświadom sobie, że sam jesteś mocą, którą błędnie nadałeś zewnętrznym warunkom.
 44. Stań się świadomy tego, o czym myślisz, a rozpoznasz prawo, mówiące o połączeniu między swoim nastrojem a okolicznościami zewnętrznymi.
 45. Modlitwa to uznanie siebie za to, kim pragniesz być, zamiast błagania Boga o to, czego pragniesz.
 

Przeczytaj także:

 

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *