Poranne afirmacje – czyli słowa, od których warto zacząć dzień

kobieta-spiaca-w-lozku-poranne-afirmacje

Poranne afirmacje to cudowny sposób na rozpoczęcie dnia. Rano mamy najbardziej otwarty umysł. Budzimy się i zaczynamy na nowo. Dzień po dniu jesteśmy w stanie zaprogramować w sobie coraz lepsze nastawienie, które zaowocuje wspaniałymi doświadczeniami. Dowiedz się, dlaczego rano afirmacje są najbardziej skuteczne i odkryj zestaw afirmacji na dobry dzień.

   

Dlaczego rano łatwiej zacząć na nowo?

Każdego dnia doświadczamy ciągu myśli, emocji i energii, który jest pozytywny albo negatywny. Jeśli wydarzy się jedna negatywna rzecz to tak bardzo się na niej skupiamy, że tworzymy negatywną energię, która zgodnie z prawem przyciągania przynosi nam więcej podobnych zdarzeń. Wtedy nakręcamy się coraz bardziej, a powrót na pozytywne tory staje się coraz trudniejszy.

Na szczęście kiedy śpimy, ten pęd myśli i emocji się redukuje (to samo możemy osiągnąć podczas medytacji). Każdy poranek to czysta karta. Mamy wybór – możemy zacząć z pozytywnym nastawieniem i wtedy łatwiej będzie je podtrzymywać cały dzień. Albo możemy od razu przypomnieć sobie to, co nas denerwuje i kontynuować negatywną spiralę. Zawsze mamy wybór na czym skupiamy swoją uwagę.

W trakcie dnia często pojawia się w nas opór – w stosunku do ludzi lub spraw, którymi nie chcemy się zajmować albo w stosunku do naszych marzeń, w których spełnienie zaczynamy wątpić. Rano, zanim przypomnimy sobie wszystkie zdarzenia dnia poprzedniego i wszystkie inne tematy, jesteśmy cudownie zrelaksowani. Ten pierwszy moment po przebudzeniu to najlepszy moment na wypowiedzenie swoich porannych afirmacji, ponieważ bez oporu dopuszczamy je do naszego serca. Dzień po dniu wychodzi nam to coraz lepiej i dni stają się zauważalnie lepsze.

Jeśli nie wiesz jak korzystać z afirmacji zajrzyj do artykułu: Afirmacje – czym są i jak sprawić, by były skuteczne?

Lista porannych afirmacji

 1. Jestem wdzięczna za ten nowy dzień.
 2. Wierzę w siebie i w moje marzenia.
 3. Otwieram się dziś na cuda.
 4. Czuję się wspaniale.
 5. Wszystko w moim życiu układa się w magiczny sposób.
 6. Jestem cudownie wypoczęta i cieszę się na ten dzień.
 7. Dzisiaj tworzę życie moich marzeń.
 8. Celebruję ten dzień i każdą jego cudowną chwilę.
 9. Kocham siebie bezwarunkowo.
 10. Najlepsze jeszcze przede mną.

Po wymówieniu afirmacji uwielbiam zadawać sobie pytanie „Co pragnę dzisiaj stworzyć?” i staram się, by moja uwaga, energia i działania były zgodne z moją intencją.

Czy macie swoje ukochane afirmacje na dzień dobry?

Przeczytaj także: Idealny poranek: czy na pewno dobrze rozpoczynasz dzień?

plannery-plan-with-justine
 

3 komentarze

 1. Piękne sentencje, które są ze mną każdego poranka.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *