Intencjonalne segmenty – czym jest segment intending i jak korzystać z tej praktyki?

kolorowy-zeszyt-dlugopis-i-kwiaty

Intencjonalne segmenty (ang. segment intending) to praktyka przekazana przez Abrahama Hicksa, która ma pomagać w pozytywnym kształtowaniu naszego życia. Pomaga ona żyć intencjonalnie każdego dnia i wypracować lepszy punkt przyciągania. Dowiedz się na czym polega i jak z niej korzystać, aby bardziej cieszyć się życiem.

Czym jest segment intending?

Segmenty w tym znaczeniu to po prostu fragmenty dnia, w których wykonujemy konkretną czynność. Na przykład, powtarzającym się segmentem będzie parzenie kawy lub szykowanie się do snu.

Intencjonalne segmenty to proces, w którym określasz swoje intencje dotyczące segmentu dnia, w którym się obecnie znajdujesz lub który za chwilę ma nastąpić. Jest to forma skupienia energii na tym, co chcesz osiągnąć i kształtowanie swoich doświaczeń chwila po chwili. Najczęściej ludzie obserwują to, co dzieje się w ich otoczeniu i reagują na te zdarzenia. Praktykowanie intencjonalnych segmentów ma na celu wyjście poza to, co jest i sięgnięcie ku temu, czego pragniemy, aby zmienić nasz punkt przyciągania.

To, na czym się skupiamy nabiera rozpędu – nieważne czy jest to coś, czego pragniemy, czy nie. Energia podąża za uwagą. W ten sposób działa prawo przyciągania. Intencjonalne segmenty są więc sposobem na kierowanie energii ku pożądanym rezultatom i doświadczeniom jak najczęściej w ciągu dnia.

   

Jak korzystać z intencjonalnych segmentów?

Podziel dzień na segmenty

Praktyka 'segment intending’ rozpoczyna się od podzielenia dnia na wiele segmentów. Takimi segmentami są np.

  • czas spędzony w łóżku po przebudzeniu
  • szykowanie się rano
  • jedzenie śniadania
  • podróż samochodem
  • ćwiczenia fizyczne
  • rozmowa

Ustal intencję dla danego segmentu

Następnym krokiem jest przygotowanie się na każdy segment i ustalenie intencji. Przed rozpoczęciem danego segmentu odpowiedz sobie na pytania:

  1. Co teraz będę robić?
  2. Co chcę osiągnąć?
  3. Jak chcę się czuć?

Na te pytania wystarczą jednozdaniowe odpowiedzi. Możesz ich udzielać w głowie albo zapisywać w notatniku.

Te trzy pytania pomogą Ci stać się świadomym obecnej chwili i Twoich pragnień. W każdym momencie wysyłamy z siebie konkretne wibracje, o których dają nam znać nasze uczucia. Jeśli są one pozytywne, przyciągamy to, czego pragniemy. Jeśli negatywne, przyciągamy niechciane doświadczenia. Aby stworzyć lepszą rzeczywistość musimy zadbać o naszą energię. Intencjonalne segmenty dają nam okazję, aby wielokrotnie w ciągu dnia przyjrzeć się naszym emocjom i pragnieniom, ustalić intencje i podnieść dzięki temu nasz punkt przyciągania – czyli wyjść z negatywnych wibracji albo wzmocnić te już pozytywne.

Dostrzegaj jak zmienia się twoja rzeczywistość

Kiedy regularnie będziesz stosować tę praktykę i z każdą kolejną pozytywną intencją będziesz czuć się coraz lepiej, zmiana, która zacznie następować w Twoim życiu będzie zachwycać i motywować. Stanie się także inspiracją dla innych, ponieważ Twoje życie będzie łatwiejsze i wszystko zacznie się pomyślnie układać.

Pamiętaj, że zmiana następuje stopniowo. Raczej nie przejdziemy z dnia na dzień z depresyjnych myśli do zachwytu nad życiem. Dlatego nie należy się zniechęcać, tylko segment po segmencie starać się wybierać myśl, która sprawi, że poczujemy się chociaż troszkę lepiej. Taka mała zmiana każdego dnia prowadzi do ogromnych rezultatów. Jeśli wypadniesz z rytmu albo napotkasz trudności, to nic. Zawsze możesz zacząć ponownie.

Przykłady stosowania segment intending

Segment: podróż samochodem

  1. Rozpoczynam teraz podróż samochodem, by dotrzeć do pracy.
  2. Pragnę dotrzeć bezpiecznie z punktu A do punktu B i z łatwością znaleźć miejsce parkingowe. Chcę na swojej drodze spotkać jedynie dobrych kierowców.
  3. Podczas jazdy chcę czuć się bezpieczny, szczęśliwy i wolny.

Segment: budzenie się rano

  1. Budzę się właśnie po nocy regenerującego snu i witam nowy dzień.
  2. Pragnę doświadczyć dziś cudownych i pozytywnych chwil. Pragnę, by rozmowy, które będę dziś toczyć były inspirujące. Chcę się dziś dużo uśmiechać. Chcę, aby mój dzień przebiegał pomyślnie i abym doceniał to, co sprawia mi radość.
  3. Pragnę czuć się pełen energii, zainspirowany, wdzięczny i szczęśliwy.

Segment: joga

  1. Wchodzę teraz na matę, by ćwiczyć jogę.
  2. Pragnę się zrelaksować, zadbać o swoje ciało, wzmocnić swoje zdrowie i odpuścić to, co już mi nie służy. Dzięki tym ćwiczeniom moje ciało staje się zdrowsze, silniejsze i piękniejsze.
  3. Czuję się zrelaksowana, zdrowa i spokojna.

Przeczytaj także: Manifestowanie rzeczywistości: co to jest i na czym polega?

Zalety intencjonalnych segmentów

Na początku rozróżnianie segmentów i ustalanie dla nich intencji będzie wymagało praktyki. Zwykle pędzimy przez każdy dzień i nie zastanawiamy się dłużej nad powtarzającymi się czynnościami. Ta praktyka ma pomóc to zmienić, aby żyć bardziej świadomie i sprawować większą kontrolę nad swoimi dniami. Zaletami praktyki 'segment intending’ są także:

  • większa uważność, bycie obecnym tu i teraz
  • docenianie każdej chwili
  • podnoszenie poziomu szczęścia i zadowolenia z życia
  • poprawa jakości życia
  • świadome tworzenie swojego życia

Jeśli przy konkretnej czynności zwykliśmy myśleć w negatywny sposób, to zmiana tych domyślnych myśli będzie wymagać czasu. Aby poprawić stare schematy myślowe, dla powtarzających się segmentów musimy świadomie i intencjonalnie wybierać nowe, pozytywne myśli i stosować je regularnie. Jeśli poświęcimy temu tylko kilka prób to nic się nie zmieni, ponieważ nawet jeśli 5% naszych myśli stanie się pozytywna, to nadal 95% jest negatywna lub neutralna. Trzeba dzień po dniu poprawiać te proporcje na korzyść optymizmu.

Segment intending to praktyka, którą podzielił się z nami Abraham Hicks – grupa nie-fizycznych bytów przedstawiająca swoje nauki poprzez Esther Hicks. Więcej o intencjonalnych segmentach możecie przeczytać między innymi w książce „Potęga Świadomej Intencji” napisanej przez Esther i Jerry’ego Hicks.

Przeczytaj także:

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *