Jak spełniać marzenia w 9 krokach?

turystka robi zdjęcie

Jak spełniać marzenia? Większość ludzi nie wierzy, że ich marzenia mogą się spełnić, ponieważ nie znają zasad, które prowadzą do ich urzeczywistnienia. Tak naprawdę najważniejszym elementem, który odpowiada za to czy marzenie się spełni, czy nie jesteś Ty sam. Poniżej znajdziesz 9 kroków, które prowadzą do spełnienia marzeń.

   

Jak spełniać marzenia krok po kroku?

1. Pozwól sobie na marzenia

Spełnianie marzeń rozpoczyna się od nastawienia. Nie nakładaj na siebie niepotrzebnych ograniczeń. Pozwól sobie na duże marzenia i wyjdź od przekonania, że jesteś w stanie je urzeczywistnić. Jeśli brakuje Ci wiary w siebie, zacznij od mniejszych celów i stopniowo je rozszerzaj.

Dodawaj na swoją listę marzeń to co przynosi Ci najwięcej radości. Nie staraj się podporządkowywać pod innych i osiągać rzeczy, dzięki którym ktoś spojrzy na Ciebie z uznaniem. Niech Twoje marzenia będą wyrazem Ciebie i spełnieniem Twoich pragnień. Uwierz, że mogą się one spełnić.

2. Wiedz, czego chcesz

Spełnianie marzeń wymaga jasnego stwierdzenia, czego tak naprawdę chcesz. Zastanów się co sprawia Ci radość i co chciałbyś poprawić w swoim życiu. Możesz przygotować sobie listę marzeń dla każdego obszaru życiowego, np.:

  • relacje
  • rozwój osobisty
  • duchowość
  • nauka
  • podróże
  • dom i otoczenie
  • zdrowie
  • kariera

3. Wierz, że marzenie się spełni

Marzenie urzeczywistni się wtedy, kiedy przyjmiesz je już za sprawę dokonaną. Musisz wierzyć, że jesteś w pełni godny spełnienia marzenia, że ono już zostało Ci dane i niedługo do Ciebie przyjdzie. Skuteczna jest wizualizacja, ponieważ wpływa ona na podświadomość.

Poświęć czas na wyobrażanie sobie swojego wymarzonego stylu życia i tego, że faktycznie je prowadzisz. Wczuj się w emocje, które Ci przy tym towrzyszą. Wyćwicz się w tym aż stanie się to dla Ciebie naturalne, a obrazy w Twojej głowie zaczną się wydawać coraz bardziej realne.

Niech Twoje marzenia będą jasno nakreślone w Twojej wyobraźni. Zacznij od ogólnych stwierdzeń i scen. Później wizualizuj wymarzone scenariusze. Im pewniej będziesz się czuł, tym więcej szczegółów dodwaj do swojej wizji – co widzisz, co czujesz, co masz na sobie. Włącz w wizulizację swoje zmysły.

Mając przed oczami obrazy, w których już cieszymy się z realizacji pragnienia, dają one znak podświadomości, że to jest możliwe i jest częścią naszego życia. Dlatego podświadomość zaczyna pracować w taki sposób, aby faktycznie nam tego dostarczyć.

   

4. Stań się osobą, która już to ma

Poczuj się jak osoba, która już ma to, czego pragniesz. Jest to najszybszy sposób na przyciągnięcie upragnionych rezultatów. Jeśli pragniesz więcej pieniędzy nie powtarzaj, że Cię na coś nie stać, że jest kryzys i że wszystko drożeje. Mając dużo pieniędzy czułbyś raczej spokój i pewność, co do swojej sytuacji finansowej. Zauważ to, co mówisz do siebie w myślach i stopniowo zmieniaj te stwierdzenia na takie, które wspierają życie, które pragniesz zbudować.

Możesz patrzeć na coś, czego pragniesz z ekscytacją na myśl, że niedługo będzie Cię na to stać. Jeśli myślisz, że to za drogie, to Twoja podświadomość rozumie to dosłownie i dopilnuje, żebyś zawsze był w takiej sytuacji materialnej, w której to będzie dla Ciebie za drogie. 

Tak samo jeśli teraz nie podoba Ci się Twoja figura, nie patrz do lustra i nie katuj się wyzwiskami, bo ciągle podtrzymujesz ten stan. Kochaj siebie, patrz na siebie jak na przepiękną istotę, a Twoje ciało zacznie się zmieniać, bo nie będzie się czuło zagrożone, tylko będzie rozkwitać pod wpływem Twojej własnej miłości. Taka zmiana nastawienia i myśli wymaga praktyki, regularności i czasu, ale czas i tak upłynie. Warto więc go pozytywnie wykorzystać.

5. Podejmij działanie pod wpływem inspiracji

Kiedy już ustalisz jakie jest Twoje marzenie, uwierzysz w jego spełnienie i będziesz odczuwać radość, wykonaj krok pod wpływem inspiracji. Chodzi tu o działanie, które wydaje się być naturalnym krokiem ku spełnieniu marzenia. Nie musi się wiązać z wydatkami ani wysiłkiem. Wystarczy mały gest, który pokaże Wszechświatu, że zaczynasz iść w danym kierunku, a Siła Wyższa odpowie i poprowadzi Cię do celu lub przyniesie Ci to, czego pragniesz.

6. Nie uzależniaj szczęścia od swojego marzenia

Aby marzenia przychodziły do Ciebie z łatwością, musisz być szczęśliwy już teraz. To nie wygrana w Lotto czy wyjazd na Bahamy Cię uszczęśliwi, bo pieniądze zostaną wydane, a z wyjazdu w końcu wrócisz do domu. Szczęśliwym trzeba być już teraz poprzez docenianie dokładnie tego, co mamy w życiu. Czy to zdrowia, zmysłów, miłości, ludzi, którzy są w naszym życiu, dachu nad głową, jedzenia, wolności, i tak dalej. Robienie listy fantastycznych rzeczy, które dają nam radość każdego dnia sprawia, że ciągle mamy więcej za co możemy być wdzięczni.

   

7. Odpuść odpowiedź na pytanie „Jak?”

Czasem martwimy się jak spełnić marzenia, które wydają się tak odległe. Przecież nie mamy tego czy tamtego. Wyobrażamy sobie jak wiele musimy zrobić, aby czegoś dokonać. W takich sytuacjach naucz się odpuszczać. Ustal to, czego chcesz, ciesz się na myśl o tym i oczekuj tego w swoim życiu. Reszta historii sama się rozwinie. Krok po kroku dowiesz się, co należy zrobić, a Wszechświat w odpowiednim czasie przyniesie okoliczności, możliwości, środki i pomoc.

8. Nie poddawaj się

Chwile zwątpienia są naturalne. Są dni, kiedy coś idzie ciężej lub coś wytrąca nas z równowagi. Być może ktoś podważy zasadność naszych pragnień i chcemy się poddać. Pamiętaj wtedy, że to Ty decydujesz o swoim życiu. Jeśli ciężko Ci jest podtrzymywać wiarę w swoje marzenia w niektóre dni, nie walcz ze sobą tylko chwilowo odpuść. Zamiast tego skup się na czymś innym, co sprawia Ci radość, zrelaksuj się i wyraź wdzięczność za to, co już masz. Postaraj się być szczęśliwy tu i teraz. 

9. Zbuduj nowe przekonania

Czasem po zastosowaniu się do powyższych kroków marzenia nie przychodzą. Dzieje się tak, ponieważ nadal jest w naszym myśleniu coś, co te marzenia blokuje. Te ograniczające przekonania to na przykład wiara, że nie jesteśmy dość dobrzy, że nie zasługujemy na tyle dobra, że mamy tak wiele i nie możemy prosić o więcej, że byliśmy źli i nie zasługujemy na prezenty od losu, że takie jest życie, że jest ciężko i tyle, że pieniądze są złe i bogaci ludzi są bez serca i oszukują, że dobra materialne nie są najważniejsze i nie wolno ich pragnąć, że tyle już próbowaliśmy zrobić, żeby wyzdrowieć, ale nic nie pomaga, że to co, dzieje się w życiu to pewnie zasłużona kara, itd. 

To jest wszystko prawda, tylko jeśli wierzycie, że to jest prawda – takie myślenie trzyma Was w sytuacji, która potwierdza Wasze przekonania. Im częściej i dłużej to powtarzacie, tym więcej otrzymujecie dowodów, że takie właśnie jest życie. Można to wszystko przepracować i zapisać w sobie nowe przekonania, tak jak tamte zostały kiedyś zapisane w Was przez to, co słyszeliście dookoła od innych ludzi. Teraz to Wasze zadanie napisać nową historię.

Przeczytaj także:

 

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *