10 prostych nawyków szczęśliwych ludzi

kobieta-w-wannie-czyta-ksiazke-pozytywne-nawyki

Szczęśliwi ludzie wybierają szczęście każdego dnia. Będąc intencjonalnym i kultywując pozytywne myślenie, osiągają życiową satysfakcję. W końcu bycie szczęśliwym to nawyk, ponieważ szczęście nie wynika z warunków życiowych. Jest dokładnie na odwrót. Najpierw jest czas na bezwarunkowe poczucie szczęścia, a dopiero potem widzimy jego efekty w naszym życiu. Jakie są więc nawyki szczęśliwych ludzi, które można wprowadzić do życia już dzisiaj?

Jak być szczęśliwym? Zawsze pierwszym krokiem jest pozwolić sobie na szczęście. Nieważne na jakim etapie życia jesteś, możesz być szczęśliwy już teraz. Co więcej, Twoje obecne życie jest odzierciedleniem tego, co myślałeś do tej pory. Kiedy zaprosisz do swojego życia pozytywne myśli i czystą radość niezależną od warunków zewnętrznych, Twoje życie zacznie się zmieniać na lepsze. Musisz tylko odnaleźć to miejsce wewnątrz siebie, które jest pełne wiary, szczęścia i cudów. Aby nie zwątpić, najlepiej pielęgnować nawyki, które pomagają prawdziwie cieszyć się życiem.

1. Kultywuj wdzięczność

Szczęśliwi ludzie każdego dnia skupiają się na tym, co dobre. Zauważają te drobne momenty i gesty, dzięki którym życie jest cudowne. Nie biorą niczego za pewnik, ale praktykują wdzięczność. Postaraj się każdego dnia szukać rzeczy, które Cię uszczęśliwiają. Za każdym razem kiedy czujesz, że zaczyna się negatywna spirala, zacznij tworzyć w głowię listę wdzięczności. Poznaj więcej sposobów na przywołanie uczucia wdzięczności czytając artykuł: Wdzięczność – najwyższe uczucie. Jak kultywować bycie wdzięcznym?

   

2. Próbuj nowego i nie czekaj na wyjątkowe okazje

Każdy dzień jest wyjątkowy. Każdy dzień to nowa szansa, nowe płótno, na którym możesz namalować nowy obraz. Traktowanie każdego dnia jako coś wyjątkowego i unikalnego sprawia, że bardziej cieszymy się życiem. Postaraj się codziennie robić jedną nową rzecz albo wykonaj jakiś obowiązek trochę inaczej. I już teraz korzystaj z rzeczy, które oszczędzasz na ważniejsze okazje.

3. Romawiaj ze sobą

Rozmawianie ze sobą każdego dnia jest niezwykle istotne. Często ludzie zagłuszają swoje myśli telewizją, radiem, ciągłą rozmową i boją się być sami. Ale dopiero w samotności i ciszy mogą dojść do głosu wszystkie rzeczy, które przez cały ten czas tłumiliśmy i w końcu się uwolnić. Postaraj się codziennie zadawać sobie pytania:

  • jak się dziś czuję?
  • jak naprawdę się dziś czuję?
  • co mogę zrobić dziś dla siebie?
  • czego potrzebuję?
  • jak mogę poprawić sobie humor?
  • co sprawia, że jestem szczęśliwy?
  • jakie są moje marzenia?
  • czy idę w dobrym kierunku?

4. Myśl pozytywnie

Szczęśliwi ludzie wiedzą, że mają wpływ na swoje życie. A podejście do życia ma fundamentalne znaczenie, bo to od naszej energii wszystko się zaczyna. Cokolwiek się teraz dzieje jest manifestacją przeszłych myśli i emocji. Jeśli chcesz zbudować coś nowego, innego, lepszego, dokładnie w tym momencie zadbaj o swoje samopoczucie i pozytywne podjeście. To ono da Ci nowe owoce. Pamiętaj, że zawsze jest szansa na lepsze jutro.

5. Utrzymuj kontakt z ludźmi, którzy rozświetlają Twoje życie

Jeśli w Twoim życiu są negatywne relacje, które sprawiają, że po prostu źle się czujesz psychicznie, rozważ szczerą rozmowę lub ich zakończenie. Zadaj sobie też pytanie, co ta sytuacja Cię uczy. Czy może sam siebie traktujesz negatywnie, co odwierciedla się w danej relacji? Czy czujesz, że nie zasługujesz na coś lepszego, dlatego akceptujesz taki stan rzeczy?

Osoby, którymi się otaczamy powinny wnosić mnóstwo światła do naszego życia i być dla nas wsparciem. Nie akceptuj więc nic poniżej tego, ponieważ zasługujesz na to, co najlepsze. Wszystko zaczyna się jednak od nas samych i naszej relacji z samym sobą. Często kiedy prawdziwie pokochamy siebie, negatywne relacje same znikają, bo już z nami nie rezonują.

Szczęście nie jest stacją, do której przyjeżdżasz, lecz sposobem podróżowania.

Margaret Lee Runbeck

6. Bądź sobą

Jesteś najlepszy w byciu sobą. Zaakceptuj to kim jesteś, pokochaj siebie i żyj po swojemu. Brzmi prosto, chociaż dla wielu wcale proste nie jest. Na szczęście mamy dużo czasu, aby każdego dnia się tego uczyć krok po kroku. Pamiętaj, że jesteś ważny, wartościowy i zasługujesz na życie, jakiego pragniesz.

7. Spędzaj czas w naturze

Jednym z nawyków szczęśliwych ludzi jest spędzanie czasu w naturze. Pomaga nam to uspokoić umysł i zatrzymać się w pędzie życia. Spacerowanie poprawia kondycję i fizyczną, i psychiczną, więc rozważ chodzenie na spacer każdego dnia, choćby na 10 minut. Najlepiej jednak wybrać się do lasu, gdzie możemy pobyć na świeżym powietrzu i w spokojnym otoczeniu.

   

8. Słuchaj swojego serca

Szczęśliwi ludzie nie robią niczego na przekór sobie. Słuchaj swojej intuicji i wybieraj to, co sprawia, że czujesz się dobrze. Nie staraj się dostosować do innych ludzi. Stawiaj siebie na pierwszym miejscu. Chociaż może się to wydawać egoistyczne, to takie nie jest. Dopiero, kiedy Ty jesteś szczęśliwy, możesz być lepszym przyjacielem i przykładem dla innych.

9. Medytuj

Medytacja zmienia życie na lepsze. Skutecznie wycisza rozgadany umysł, relaksuje i pozwala zagłębić się w siebie. Kiedy już nabierzemy wprawy, dzięki medytacji będziemy w stanie przerwać negatywny ciąg myśli, usunąć wszelkie blokady i łatwiej manifestować dobre doświadczenia. Aby dowiedzieć się więcej o medytacji zajrzyj do artykułu: Medytacja: podstawy. Jak medytowanie zmienia życie?

10. Ciągle się ucz

W życiu jest tak wiele rzeczy, których można spróbować. Jeśli zaczynasz popadać w rutynę i nudzić się życiem, próbuj nowych rzeczy. Naucz się nowego hobby, pójdź do nowej restauracji, pojedź w nowe miejsce. Nowa perspektywa będzie jak powiew świeżego powietrza.

Przeczytaj także: Cytaty o szczęściu – 25 sentencji, które warto mieć w pamięci

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *