Jak być szczęśliwym? Poznaj podstawę szczęśliwego życia

miasto o świcie

Jak być szczęśliwym? To pytanie zadaje sobie tak wiele osób. Dzisiaj zdradzę największy sekret – podstawę dobrego życia. Na tym fundamencie będzie się opierać wszystko. Będzie on warunkować wszystkie działania, które musicie podjąć do realizacji marzeń. Przyjęcie tej prawdy jest niezbędne to wykonania kroku na przód.

Jak być szczęśliwym: sekret szczęśliwego życia

Nie będę Was trzymać w niepewności. Wiem, że chcecie jak najszybciej dowiedzieć się co to takiego. Sekretem szczęśliwego życia jesteś Ty. Jesteś podstawą wszystkiego. Wszystko, co robisz, mówisz i myślisz warunkuje to, jak wygląda Twoje życie. A dokładniej – to jak się czujesz.

Nie bądźcie tym sekretem zawiedzeni. Nie oznacza to, że trzeba ogromnie ciężko pracować, żeby odnieść sukces, a przy okazji codziennie stresować się milionem drobiazgów w obawie, że powinie nam się noga. Zupełnie nie tak to wygląda.

W sekrecie bycia szczęśliwym chodzi o to, że cokolwiek myślisz i mówisz materializuje się w Twoim życiu. Twoje emocje i myśli tworzą Twoją rzeczywistość. Powtarzanie w kółko, że coś nie wychodzi, sprawia, że to nie wychodzi. I na odwrót. Uwielbiam myśleć o tym jak o magii, ale są to po prostu zasady życia, zasady Wszechświata. Zastosowanie się do nich da Ci odpowiedź jak być szczęśliwym.

Jak być szczęśliwym: eksperyment Masaru Emoto

Przeprowadzono na ten temat mnóstwo eksperymentów. Przykładem jest choćby japoński badacz Masaru Emoto. Poddawał on wodę (czyli substancję, która tworzy większość ziemi i stworzeń, włącznie z ludźmi) różnym czynnikom. Wśród tych czynników były wypowiedziane słowa, napisane słowa, modlitwa, zanieczyszczenia, muzyka i myśli. Następnie zamrażał wodę i obserwował jej strukturę pod mikroskopem.

Te kryształy, które otrzymywały pozytywne dźwięki (muzyka klasyczna) i słowa (kocham cię, jesteś wspaniały, dziękuję, pokój, dusza, anioł, itd.) układały się w piękne struktury przypominające śnieżynki. Te, które były narażone na negatywne czynniki, były bezładne i chaotyczne.

To samo dzieje się z naszym życiem w zależności od tego, jakie emocje w nie wkładamy. Powtarzając sobie negatywne słowa, możemy zacząć chorować lub wylądować w środku jakiegoś wypadku, ponieważ taką wysyłamy sobie energię. Natomiast jeśli karmimy się miłością, radością i dobrem, nagle zaczynamy kwitnąć, wszystko idzie z górki i cieszymy się życiem.

To o czym myślisz, tym się stajesz. To co czujesz, to przyciągasz. To co sobie wyobrażasz, to tworzysz.

Buddha

Jak być szczęśliwym: kolejny sekret

Możliwe, że o pozytywnym myśleniu już wiedzieliście. Teraz jednak czas na coś jeszcze bardziej niezwykłego. Otóż wszystko jest możliwe. Możliwe jest żebyś mało pracował i dużo zarabiał, możliwe jest żebyś kochał swoją pracę, możliwe są ciągłe podróże, posiadanie prywatnego samolotu, możliwe są wakacje na Hawajach pięć razy do roku, jeśli to Ci się marzy. Wszystko jest możliwe.

Kiedy po raz pierwszy to usłyszałam byłam trochę sceptyczna, ale również podekscytowana. Cały czas chciałam się dowiedzieć jak to zrobić. Szukałam, czytałam, słuchałam, napełniałam się wiedzą i ciągle tak robię, bo jest to najbardziej niezwykłe odkrycie mojego życia.

Wiem, co możecie myśleć:

  • to nie jest możliwe, nie wszystkie marzenia się spełniają
  • nawet jeśli się spełniają to pożądanie mnóstwa pieniędzy jest złe
  • nie da się być bogatym bez ciężkiej pracy trwającej 80h tygodniowo
  • inni są szczęściarzami, więc im się udaję, ale ja jestem zwyczajny i to nie dla mnie
  • boję się zmienić i podjąć ryzyko, wolę czuć się bezpiecznie
  • i tak dalej, i tak dalej…

Jak być szczęśliwym: pozbądź się ograniczeń

Taka lista ograniczających przekonań jest w każdym z nas. Naszym zadaniem jest rozwój. To jest cel życia – rozwój. Aby być szczęśliwymi trzeba przerobić wszystkie ograniczające nas przekonania, zapisać nowe zasady życia i w końcu zacząć żyć w pełni i szczęśliwie.

To, co znajduje się w tym wpisie to tylko czubek góry lodowej. Ale spokojnie – czekają na Was kolejne posty. Mam nadzieję, że z chęcią przejdziecie drogę doskonalenia siebie, bo w końcu przyszliśmy na świat po to, żeby rozwijać swoje talenty. Po za tym, przerobienie tego wszystkiego gwarantuje spokojną głowę i naprawdę proste życie. Więc dlaczego nie spróbować?

Pokażę Wam jak usunąć stare schematy myślowe i złe przekonania (np. stawianie się w roli ofiary), jak wygląda proces spełniania marzeń (nie tylko własnymi rękami) i jak z łatwością powracać do stanu szczęścia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *