3 kroki do stworzenia życia marzeń

kwiaty-w-wazonach-tworzenie-zycia-marzen

Jakie są podstawy tworzenia życia marzeń? Wiemy już, że fundamentem jesteś Ty, ale co dalej? Od czego należy zacząć i jak tę wiedzę wykorzystać? Kreowanie życia marzeń opiera się na trzech krokach. Obejmują one sposób myślenia, źródło wiary i działanie. Są to trzy niezbędne elementy, które sprawiają, że marzenia się urzeczywistniają.

Krok pierwszy – sposób myślenia

Od tego kroku rozpoczyna się cała magia. Krok pierwszy to trzystopniowy proces. Aby spełnić swoje marzenia, trzeba:

 1. Zidentyfikować wszystkie mylne przekonania, w które wierzymy (to one sprawiają, że nadal nie mamy tego, czego pragniemy)
 2. Do każdego mylnego przekonania utworzyć zamienne – dobre i nastawiające na sukces.
 3. Zapisać na nowo swoją historię wiedząc, że zostaliśmy stworzeni, by się rozwijać i osiągnąć wielkie rzeczy.

Zacznijmy więc po kolei. 

Mylne przekonania

Mylne przekonania to na przykład wiara w to, że nie jesteśmy dość dobrzy, żeby na coś zasłużyć, że musimy bardzo ciężko pracować na utrzymanie, że życie jest ciężkie, że jesteśmy ofiarami życia, i tak dalej. Najłatwiej zdefiniować swoje mylne przekonania poprzez wypisanie wszystkiego, czego pragniemy, a potem dopisanie do poszczególnych marzeń negatywnych myśli, które automatycznie się pojawiają. Można również obserwować swoje myśli w ciągu dnia, aby zobaczyć, co sobie najczęściej powtarzamy.

Przykład: Pragnę mieć świetną i dobrze płatną pracę. > Praca jest męczarnią. Nie znam nikogo, kto lubi swoją pracę, więc ja też muszę się męczyć za grosze. W tym kraju nie da się być bogatym.

Nasze obecne życie jest odbiciem naszych myśli. Ludzie zwykli reagować na to, czego już doświadczają. Z reguły te reakcje są negatywne, więc negatywne doświadczenia się powtarzają. Jeśli chcemy stworzyć nowe życie, musimy stworzyć nowe myśli i mieć pozytywne podjeście. Musimy uwierzyć w nowe jutro, zamiast reagować na to, co stworzyliśmy starymi i niekorzystnymi myślami.

W skrócie: to, co jest teraz to efekt przeszłych myśli i wibracji. Przyszłość tworzymy tu i teraz. Jeśli chcesz doświadczać lepszego życia, w każdym momencie dbaj o to, co myslisz i czujesz.

   

Uwolnienie od mylnych przekonań

Kiedy już zdefiniujemy mylne przekonania, musimy się od nich uwolnić. Nie trzeba rozgrzebywać przeszłości i wałkować trudnych tematów. Jeśli nie skupiamy się na jakiejś myśli, to nie ma ona nad nami władzy. Jeśli czujesz, że negatywne schematy powracają, z miłością nakierowywuj myśli na nowe tory. Może to zająć trochę czasu, w końcu przez długi czas były aktywne w Tobie stare przekonania. Ich zmiana wymaga cierpliwości.

Zapisane historii na nowo

Zadajcie sobie pytanie:

Jeśli wierzę, że wszystko jest możliwe i wszystko przychodzi mi z łatwością, jak w takim scenariuszu wygląda moje życie?

Weźcie do ręki notatnik i długopis i piszcie o wszystkim, co przychodzi do głowy. Zapisujcie marzenia, plany i cele. Wszystko. Bądźcie w tym odważni. Nie krępujcie się. To jest Wasz zeszyt, Wasze marzenia. Tylko Wy wiecie głęboko w sercu, czego pragniecie.

Cały kontrast w naszym życiu pokazuje nam, czego pragniemy. Im więcej doświadczamy niekorzystnych rzeczy, tym nasz wizja jaśniejsza, tym lepiej wiemy, co sprawia nam radość i jakie chcemy wieść życie. Znając swoje pragnienia i potrzeby, uwierzcie, że są dla Was możliwe do spełnienia i że na nie zasługujecie. A potem kultywujcie takie myśli i nastawienie, które będą tę wiarę wpierały.

Krok drugi – źródło magii

Jaka jest Twoja magia czy siła dająca Ci życie? Kto lub co zawsze Cię chroni i chce dla Ciebie wszystkiego, co najlepsze? Bóg, Wszechświat, Wyższe Ja, Aniołowe? Określenie tego, w co wierzymy, co utrzymuje świat, jest kluczowe. Dlaczego? Dlatego, że naszym zadaniem w kreowaniu rzeczywistości jest odpowiedzenie na pytania: czego chcę i dlaczego tego chcę. Resztą, czyli kiedy i jak to się stanie zajmuje się Siła Wyższa, energia rządząca Wszechświatem. My musimy się odprężyć, cieszyć chwilą, zająć się rzeczami, które nas uszczęśliwiają i wiedzieć, że bez względu na rezultat i tak będziemy szczęśliwi.

W każdej sprawie i przy każdym problemie pamiętajcie o tym, aby zwrócić się do Siły Wyższej i oddać wszystko w jej ręce. Podziękować za wszystko, co macie i cieszyć się na nowe prezenty od losu. Wiedząc, że jest coś większego od nas, w oczach czego jesteśmy czystą miłością i czego jesteśmy częścią sprawia, że wszystko staje się możliwe.

Określenie czym jest dla Ciebie Siła Wyższa jest kluczowe, bo to na niej oprzesz wiarę w spełnienie swoich marzeń. Mało osób wierzy tak mocno, że wypowiadając prośbę już wie, że Wszechświat ją usłyszał i ją spełnił, a zmanifestuje się ona w boskim czasie. Ludzie najczęściej wątpią i popadają w desperację. a wątpiąc, odsuwa się w czasie spełnienie prośby. Dlatego bądź otwarty na otrzymanie darów.

   

Krok trzeci – podjęcie działania

Po ustaleniu czego chcemy, dlaczego tego chcemy i w jaką siłę wierzymy – następuje czas na działanie. Nie jest to jakiekolwiek działanie, ale takie, do którego czujemy się zainspirowani. Chodzi o to, aby wykonać krok w kierunku naszego marzenia. Nie możemy poprosić o wymarzoną pracę, a potem nie wysyłać CV albo powtarzać, że praca jest beznadziejna. Zaprzeczamy wtedy samym sobie i odbieramy sobie szansę na pozytywny efekt.

Ważne jest, by pamiętać, że to działanie nie może być wymuszone. Musimy wsłuchać się w siebie, pomedytować, a potem zacząć robić to, do czego czujemy się zainspirowani.

Trzy kroki do stworzenia życia marzeń w skórcie

 1. Określ jakie są Twoje ograniczające przekonania, zastąp je pozytywnymi i ciągle na nowo wybieraj pozytywne przekonania.
 2. Określ w co wierzysz. Ta Dobra Siła zajmie się tym, kiedy i jak spełni się Twoje pragnienie.
 3. Podejmij zainspirowane działanie, zrelaksuj się, ciesz się i ufaj, że marzenie się spełni w odpowiednim czasie.

Uwaga na koniec

Pamiętajcie, żeby w prośbach mieć czyste intencje. Ponadto, całość opiera się na zasadach Wszechświata. Nie da się tym zasadom wymknąć. Działają zawsze, wszędzie i na każdego. W związku z tym lepiej poznać je już dzisiaj i wykorzystywać na swoją korzyść.

Przeczytaj także: Jak zaprojektować życie swoich marzeń – ćwiczenia i wskazówki

plannery-plan-with-justine
 

4 komentarze

 1. Bardzo fajnie Pani pisze. Zaraża Pani optymizmem i uczy pozytywnego podejścia do życia.

  1. Dziękuję, bardzo mi miło, taki jest mój cel 🙂

 2. Bardzo potrzebny mi dzisiaj był ten tekst … Dzięki niemu teraz spojrzalam z innej perspektywy na bieg zdarzeń w moim życiu. Zastanawiam się jednak czy nie jest równie ważnym by potrafić dziękować za to co nas spotyka? Tak by OWA siła wiedziała że nie jesteśmy workiem bez dna, że doceniamy to co już mamy, o czym niejednokrotnie zapominamy gdy jest nam źle? Wydaje mi się że ta wdzięczność i docenianie jeszcze bardziej otwiera nasze mozliwosci i może pomóc w kształtowaniu lepszej przyszłości 💞

  1. Dziękuję za piękny komentarz ❤️ Zgadzam się jak najbardziej. Wdzięczność jest niesamowicie ważna – poświęciłam jej nawet cały osobny post https://projektowniazycia.pl/wdziecznosc-najwyzsze-uczucie-jak-kultywowac-bycie-wdziecznym/ 🙂 Sprawia ona, że przyciągamy do siebie jeszcze więcej tego, za co możemy być wdzięczni i jest to przepiękne uczucie. Najważniejsze to cieszyć się życiem i być wdzięcznym, wtedy jesteśmy prawdziwym „magnesem” dla cudów. Pozdrawiam serdecznie i życzę mnóstwo miłości, spełnienia wszystkich marzeń i najpiękniejszego życia 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *