Descendent – czym jest w horoskopie i jak go obliczyć? Znaczenie descendentu w znakach

descendent-kosmogram-na-stole-obok-zapalonej-swiecy

Można powiedzieć, że descendent to nasza osobowość w obszarze związków. Analiza umiejscowienia descendentu w kosmogramie jest szczególnie pomocna w temacie budowania związków długoterminowych – wskazuje nam jakie cechy są dla nas najbardziej atrakcyjne oraz jaki związek nas uszczęśliwi. Sprawdź, w którym znaku znajduje się u Ciebie descendent i co to oznacza.

Czym jest descendent?

Descendent (DC) to punkt zachodzący w kosmogramie, który daje nam wskazówki odnośnie relacji międzyludzkich. Reprezentuje on bowiem obszar związków i partnerstwa, wskazując, jak jednostka nawiązuje głęboki kontakt z innymi ludźmi i jakie cechy osobowości są dla niej atrakcyjne w potencjalnym partnerze. Analiza descendentu może więc pomóc zrozumieć, jaki partner będzie dla danej osoby odpowiedni i jakie wyzwania mogą się pojawiać w relacjach.

   

Jak obliczyć descendent?

Descendent znajduje się w kosmogramie na linii początkowej siódmego domu astrologicznego, który symbolizuje miłość i relacje partnerskie. Znajduje się tym samym dokładnie na przeciwko ascendentu, który z kolei opisuje nasze najbardziej widoczne cechy, zachowania, zwyczaje i wygląd.

Aby poznać swój descendent, koniecznie trzeba znać do tego dokładną datę i godzinę swojego urodzenia.

Następnie możesz wygenerować na dowolnej stronie swój kosmogram i odnaleźć znak zodiaku na obrzeżu siódmego domu. Innym sposobem jest skorzystanie z kalkulatora, np. https://astrology.findyourfate.com/descendantsign.html

Osie ascendent-descendent

Podczas gdy ascendent mówi o Twoim wnętrzu i zachowaniu (kim jesteś), descendent opisuje relacje ze światem zewnętrznym. Wskazuje także, kim najbardziej chciałbyś być, za kogo chcesz uchodzić w oczach innych oraz jakie cechy podziwiasz. Warto analizować te dwa elementy kosmogramu wspólnie, aby wyciągnąć bardziej dogłębne wnioski.

W związku z tym, że znak wschodzący i descendent znajdują się zawsze naprzeciwko siebie, istnieje dokładna lista określonych połączeń:

 • Baran i Waga
 • Byk i Skorpion
 • Bliźnięta i Strzelec
 • Rak i Koziorożec
 • Lew i Wodnik
 • Panna i Ryby

Descendent w znakach zodiaku

Descendent w Baranie

znak-zodiaku-baran

W obszarze miłości jesteś pełen pasji i szybko nawiązujesz relacje (i często szybko z nich wychodzisz). Zanim się ustatkujesz, możesz mieć długą listę krótkoterminowych relacji. Aby utrzymać zainteresowanie swoim partnerem, potrzebujesz kogoś, kto dostarczy Ci mnóstwo przygód i emocji. Pragniesz niepodzielnej uwagi i adoracji ze strony partnera.

Równie ważne jest jednak zachowanie niezależności. Chcesz, aby Twój partner, tak jak Ty, miał pełne i ciekawe życie. Powinniście jednak stworzyć kilka rytuałów, które są tylko dla Was i bardzo Was łączą, aby zbytnio nie oddalić się od siebie.

Sprawdzi się u Twojego boku partner, który jest:

 • Towarzyski
 • Uroczy
 • Współczujący
 • Ambitny

Descendent w Byku

znak-zodiaku-byk

Aby zatrzymać Cię u swojego boku, Twój partner musi być zmysłowy i razem z Tobą zatrzymywać się, by powąchać kwiaty. Uwielbiasz małe i duże przyjemności życia, i to nimi chcesz się cieszyć ze swoją drugą połówką. Ostatecznym celem jest stworzenie pięknego domu ze swoim partnerem i celebrowanie wszystkich rocznic i specjalnych okazji. Nie lubisz niedopowiedzeń i braku, więc osoba z jasnymi wartościami i solidną etyką pracy będzie dla Ciebie idealna. Potrzebujesz kogoś, kto zapewni stabilność w Twoim życiu. Świadomość, że ktoś Cię wspiera i pomaga się zrelaksować jest na wagę złota.

Sprawdzi się u Twojego boku partner, który jest:

 • Odważny w swoich czynach i słowach
 • Bezpośredni
 • Zdeterminowany
 • Skoncentrowany na celu

Descendent w Bliźniętach

znak-zodiaku-bliznieta

Podstawą relacji jest dla Ciebie komunikacja. Związek prawdopodobnie zaczyna się u Ciebie od nieprzerwanych SMS-ów po całonocne filozoficzne rozmowy o życiu – nigdy nie chcesz, aby zabrakło Ci tematów do rozmów ze swoim partnerem. Przyjaźń jest istotnym elementem romantycznych relacji, więc szukaj najlepszego przyjaciela i kochanka w jednym. Chcesz być z kimś, kto będzie prowadzić z Tobą angażujące rozmowy i kto uwielbia się uczyć.

Spotkania towarzyskie są dla Ciebie koniecznością, więc jeśli Twój partner nie podziela Twojego gustu muzycznego lub pomysłu na dobrą zabawę, możecie mieć trudność z dogadaniem się.

Rozwijaj swoje zainteresowania, co da Ci ciągle nowe tematy do rozmów i będzie wnosić powiew świeżości do związku. Wypełnij Wasz wspólny kalendarz niekończącymi się wydarzeniami kulturalnymi i zabawami.

Sprawdzi się u Twojego boku partner, który jest:

 • Dowcipny
 • Zabawny
 • Ciekawy świata
 • Intelektualista

Descendent w Raku

znak-zodiaku-rak

Jesteś romantyczną duszą. Możesz zakochać się w silnej, a jednocześnie wrażliwej duszy, która zwali Cię z nóg i odciągnie od wszystkich obowiązków. Mimo, że masz delikatne serce, nie ujawniasz szybko swojej delikatnej strony. Zanim się na kogoś otworzysz, musisz mieć pewność, że Twoje emocje zostaną wysłuchane i uszanowane. Właściwy związek stanie się dla Ciebie bezpieczną przystanią, w której możesz się zrelaksować i po prostu być. Pragniesz osoby, która będzie w Twojej obecności otwarta i nie będzie udawać kogoś innego. Osoby, która w pełni otworzy przed Tobą serce.

Jesteś zorientowany na rodzinę i opiekuńczy, więc możesz wchodzić w rolę opiekuna swojego partnera – uważaj tylko, aby nie wpaść w sidła współzależności. Twój idealny romantyczny scenariusz obejmuje domową błogość, dzielenie się niesamowitymi posiłkami i relaksowanie się ze swoim skarbem w wolnym czasie. Przebywanie w pobliżu wody wprawia Cię w miłosny nastrój, dlatego pamiętaj o regularnych wyjazdach na wakacje w takie właśnie miejsca.

Sprawdzi się u Twojego boku partner, który jest:

 • Wspierający
 • Odnoszący sukcesy
 • Idealistyczny
 • Charyzmatyczny

Descendent w Lwie

znak-zodiaku-lew

Twoje relacje mogą być kolorowe, a jednocześnie pełne dramatyzmu – historie godne tabloidów. Ale nie chciałbyś kochać w inny sposób. Descendent w Lwie sprawia, że lubisz, kiedy w Twoim związku się dzieje. Wraz z partnerem będziecie mieć zadatki na najbarwniejszą parę na świecie.

Szukasz osoby, która jest bezwstydnie dumna ze swoich talentów i osiągnięć. Będziecie się do siebie zbliżać przez lata, strojąc się na wspaniałe randki, ciesząc się koncertami, spektaklami i innymi wydarzeniami kulturalnymi. Wspaniałe będą też imprezy organizowane wspólnie, jak grille czy przyjęcia dla znajomych i krewnych.

Potrzebujesz dużo pochwał, uwagi i zapewnień ze strony partnera o jego miłości i oddaniu. Znak zodiaku lew jest także symbolem płodności, więc możecie mieć dużo dzieci dzieci lub razem coś stworzyć (biznes, sztuka?).

Jako partner jesteś szlachetny, hojny i opiekuńczy. Uwielbiasz obdarowywać swojego partnera prezentami i otrzymywać je w zamian.

Sprawdzi się u Twojego boku partner, który jest:

 • Pewny siebie
 • Twórczy
 • Wesoły
 • Przyjazny

Descendent w Pannie

znak-zodiaku-panna

Przysługi i opiekuńcze gesty mogą być Twoim głównym językiem miłości. Chociaż w początkowej fazie związku możesz być nieuleczalnym romantykiem, to potrzebujesz partnera, który jest pragmatyczny i będzie wspierał Twój sukces w świecie zewnętrznym. Szukasz też kogoś, kto potrafi trzymać się planu.

Wspieranie partnera daje Ci silne poczucie satysfakcji. Uwielbiasz czuć się potrzebny i pomocny. Dzięki Twojemu praktycznemu podejściu do związków, cieszą Cię proste rzeczy. Twórz więzi poprzez codzienne czynności, takie jak wspólne picie porannej kawy, wieczorne medytacje, wspólne gotowanie obiadów lub wieczorne spacery.

Twój związek musi sprzyjać dbaniu o siebie i Waszemu dobremu samopoczuciu. Możecie razem obmyślić sposoby na wprowadzenie zdrowego trybu życia, jak np. wspólne treningi i koktajle warzywne.

Sprawdzi się u Twojego boku partner, który jest:

 • Praktyczny
 • Elegancki
 • Wierny
 • Dociekliwy

Descendent w Wadze

znak-zodiaku-waga

Niezależnie od tego, jak bardzo jesteś niezależny, kiedy jesteś gotowy się ustatkować stajesz się romantycznym idealistą, który potrzebuje pełni zaangażowania ze strony partnera. W cokolwiek się angażujesz, robisz to z pasją – a relacje nie są tu wyjątkiem. Jeśli między Tobą a partnerem jest chemia, to Wasz związek może szybko stać się poważny.

Bez względu na ilość wspólnie spędzonych lat, pragniesz nadal romantycznych gestów – otrzymywania kwiatów, miłosnych słów, wykwintnych posiłków, luksusowych wakacji i niespodziewanych randek. Każdą rocznicę i wyjątkowy moment chcesz uczcić stylowo, najlepiej z profesjonalnym fotografem, który uwieczni każdą piękną chwilę.

Sprawdzi się u Twojego boku partner, który jest:

 • Odważny
 • Namiętny
 • Dzielny
 • Wrażliwy

Descendent w Skorpionie

znak-zodiaku-skorpion

„Luźny związek” nie występuje w twoim leksykonie miłosnym. Kiedy naprawdę ktoś Ci się podoba, pragniesz długoterminowego związku i działasz tak, aby to osiągnąć. Nie wystarczy Ci powierzchowna relacja. Pragniesz połączenia dusz i więzi tak głębokiej, jakby pochodziła z poprzedniego życia. Do tego, seks jest dla Ciebie integralną częścią związku. Potrzebujesz kogoś, kto jest tajemniczy i zmysłowy.

Zaufanie i pożądanie idą u Ciebie w parze – potrzebujesz swobodnie dzielić się swoimi sekretami i uczuciami bez poczucia, że jesteś oceniany. Jesteś bardzo oddanym partnerem, ale możesz się przez to zmagać się z zazdrością i kontrolowaniem partnera.

Sprawdzi się u Twojego boku partner, który jest:

 • Spokojny
 • Tajemniczy
 • Zmysłowy
 • Wierny

Descendent w Strzelcu

znak-zodiaku-strzelec

Jesteś niezależny i żądny przygód w sferze miłosnej. Jeśli zdecydujesz się ustatkować, potrzebujesz osoby, który zapewni Ci dużo przestrzeni, a także wniesie do Twojego życia mnóstwo emocji. Twój idealny partner będzie światowy, mądry i gotowy zainspirować Cię barwną historią ze swoich podróży.

Descendent w Strzelcu sprawia, że świetnie odnajdziesz się w związku międzykulturowym. Studia lub nawet rozpoczęcie działalności gospodarczej razem ze swoim partnerem może być satysfakcjonującym przedsięwzięciem.

Bez względu na to, z kim będziesz się spotkać, musisz mieć poczucie, że Twoje horyzonty będą stale poszerzane. Dobrze odnajdziesz się w związku z kimś, kto lubi dużo rozmawiać i dużo się uczyć. Idealny związek da Ci poczucie otwartości i nieograniczoności, z dużą ilością ekscytującego miejsca na rozwój.

Sprawdzi się u Twojego boku partner, który jest:

 • Nieszablonowy
 • Utalentowany
 • Optymistyczny
 • Podejmujący ryzyko

Descendent w Koziorożcu

znak-zodiaku-koziorozec

Mając descendent w Koziorożcu masz obsesję na punkcie osiągnięć i potrzebujesz partnera, który wniesie poczucie sukcesu do związku. Być może będzie to osoba odnosząca sukcesy finansowe lub z imponującą wiedzą. Najprawdopodobniej przyciągają Cię ambitni ludzie, którzy pracują nad swoimi celami. Będąc w związku ze swoim partnerem będziecie prawdopodobnie mieli listę romantycznych kamieni milowych do odhaczenia.

Patrzysz na miłość oczami tradycji: struktura, konsekwencja i lojalność są koniecznością. Czujesz się w obowiązku troszczyć się o ukochaną osobę. Uważaj tylko, aby się nie spalić próbując zadowolić partnera w każdym aspekcie. To, że potrafisz poradzić sobie ze wszystkim, nie znaczy, że powinieneś nieść wszystko na swoich barkach.

Szukasz partnera na całe życie, nawet jeśli oznacza to przetrwanie trudnych czasów. Zakończenie związku jest dla Ciebie szczególnie trudne, dlatego mądrze jest poświęcić czas na poszukanie odpowiedniego partnera, zanim w pełni się zaangażujesz.

Sprawdzi się u Twojego boku partner, który jest:

 • Dojrzały
 • Sprytny
 • Silny
 • Pewny siebie

Descendent w Wodniku

znak-zodiaku-wodnik

Relacje to największy eksperyment, jakiego kiedykolwiek się podejmiesz. Fascynujące jest dla Ciebie poznawanie różnych osobowości i odkrywanie, co motywuje ludzi do działania. Dzięki temu znajdujesz różne ciekawe sposoby na łączenie charakterów.

Możesz preferować niekonwencjonalne relacje. Kiedy miłość staje się zbyt przewidywalna, nudzi cię, zamieniając cię w romantycznego buntownika bez powodu. To może jednak zabić zaufanie, a nawet stać się destrukcyjne dla długoterminowego związku.

Dlatego jeśli jesteś albo chcesz być w zaangażowanym związku, ważne, aby wraz ze swoim partnerem tworzyć doświadczenia budujące zespół. Ponieważ uwielbiasz spotykać się z ukochaną osobą, posiadanie wspólnej grupy znajomych lub społeczności może pomóc Ci utrzymać zaangażowanie na dłuższą metę.

Potrzebujesz jednak swojej przestrzeni, dlatego możesz preferować nietradycyjną strukturę związku: oddzielne miejsca zamieszkania, brak ślubu, a nawet układ niemonogamiczny.

Sprawdzi się u Twojego boku partner, który jest:

 • Buntowniczy
 • Wyjątkowy
 • Szczery
 • Uduchowiony

Descendent w Rybach

znak-zodiaku-ryby

Jesteś nieuleczalnym romantykiem i marzycielem, dla którego idealny związek będzie stanowił ucieczkę od codzienności. Wspólnie z partnerem stworzycie swój mały świat, w którym będziecie mogli się zrelaksować i cieszyć sztuką, poruszającą muzyką, wspaniałymi posiłkami i mnóstwem słodkich gestów.

Jeśli Twój partner wprowadził Cię w olśniewający nowy świat, zawsze będziesz go trochę ubóstwiać. I to jest dobra rzecz. Nawet lekko baśniowy początek, może pomóc utrzymać to magiczne uczucie wnoszące zmysłowość do Waszego związku przez lata. Uważaj jednak, by nie wynieść swojego partnera na piedestał tak wysoki, że rzeczywistość szybko to zweryfikuje.

Potrzebujesz silnego, uduchowionego i twórczego partnera, więc może spodobać Ci się ktoś o artystycznej duszy. Uwielbiasz być potrzebny i jesteś dumny z poświęceń dla prawdziwej miłości. Ale pamiętaj, że relacje to nie misja ratunkowa.

Sprawdzi się u Twojego boku partner, który jest:

 • Słodki
 • O wrażliwym sercu
 • Intuicyjny
 • Troskliwy

Aby sprawdzić pozostały układ planet, zajrzyj do całej serii o tym, jak czytać kosmogram.

Przeczytaj także: Medium coeli (MC) – jakie znaczenie ma w astrologii?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *