Jak dbać o zdrowie – lista wskazówek i afirmacji na przyciągnięcie pełni zdrowia

Czytając o manifestowaniu rzeczywistości, pewnie część z Was zastanawia się czy można zmanifestować zdrowie. Mnie to bardzo ciekawiło. Otóż manifestowanie zdrowia jest możliwe i odbywa się na takich samych zasadach jak manifestowanie innych pragnień. Wszystko sprowadza się do podświadomości, wewnętrznych przekonań i podejmowanych działań. Jak żyć w pełnym zdrowiu wykorzystując manifestowanie i prawo przyciągania?

Jak działa manifestacja?

Poprzez pracę z podświadomością można „nastawić” organizm na proces samoleczenia. To, w co wierzymy staje się naszą rzeczywistością, dlatego trzeba wprowadzić do swojego życiowego słownika takie przekonania, które chcemy, by stały się prawdą. Manifestujemy nasze doświadczenia cały czas, najczęściej nieświadomie, czy tego chcemy czy nie, dlatego tak ważne jest świadome podejście – zaobserwowanie co do tej pory sobie wmawialiśmy i zmiana tych przekonań na nowe.

To, co myślimy o świecie zostało nam wpojone, gdy byliśmy dziećmi. Jest to zlepek opinii mnóstwa ludzi, szczególnie tych w naszym najbliższym otoczeniu, którzy mieli na nas największy wpływ. Oni zaś byli ukształtowani przez poprzednie pokolenia. Warto jednak pamiętać, że zawsze te przekonania można zmienić – tak, jak nauczyliśmy się tamtych, możemy nauczyć się nowych. 

Jak manifestować zdrowie?

Jeśli chcemy być w pełni zdrowi musimy nauczyć podświadomość, że już jesteśmy w pełni zdrowi. Pragnienie zdrowia przy jednoczesnym narzekaniu na jego stan nic nie zmieni, a tylko utwierdzi podświadomość w starym przekonaniu. Oczywiście różne sytuacje wymagają podjęcia różnych działań, pomocy specjalistów i zmiany nawyków, ale samego obniżenia stanu zapalnego można dokonać przez zmianę wibracji i przeprogramowanie naszej podświadomości. Już teraz możemy wejść na drogę samoleczenia. Jak dbać o zdrowie? Pierwszym krokiem jest powtarzanie pozytywnych afirmacji (koniecznie z wiarą! inaczej nie zadziałają) związanych z doświadczaniem zdrowia. 

Jeśli uwierzymy już teraz, że jesteśmy zdrowi, nasze ciało po prostu podąży za tym przekonaniem. Otrzymujemy takie rezultaty w jakie wierzymy. 

Zmiana nawyków myślowych i przekonań zajmuje dużo czasu i wymaga konsekwencji, ale jest konieczna, aby zmieniło się też nasze życie. W końcu jak powiedział Albert Einstein „Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów”.

Twoje ciało ma własną wibrację – jak ją podwyższyć?

Wszystko jest energią. Myśli i uczucia mają określone wibracje i tak samo nasze ciało ma własną wibrację. Wysokie wibracje oznaczają zdrowie, a niskie przyciągają choroby. Dlatego naszym celem jest wspinanie się na najwyższe możliwe wibracje. Jak to zrobić?

Należy stale wprowadzać się w najlepsze stany emocjonalne, czyli miłość, wdzięczność i nadzieję. Nasze emocje kumulują się w naszym organizmie i mają na nas realny wpływ – wszyscy wiemy, co robi z nami stres. A kiedy jesteśmy szczęśliwi to czujemy jak byśmy mogli góry przenosić. Utrzymując wysokie wibracje i pozytywne myśli wpływamy dobroczynnie na nasze ciało. Wtedy automatycznie lepiej się odżywiamy, więcej się ruszamy, częściej się uśmiechamy.

5 rzeczy, które można robić przed snem dla idealnego zdrowia:

  1. Stwórz listę afirmacji i powtarzaj je przed snem, np. Doświadczam pełni zdrowia i jestem za to wdzięczny, Zasługuję na idealne zdrowie, Moje ciało jest mądre i samo się uzdrawia, Żyję w idealnej harmonii, Wypełniają mnie zdrowie i witalność.
  2. Pisz w dzienniku – przelej na papier negatywne emocje, ale uwolnić się od napięcia przed snem. 
  3. Chodź spać w dobrym nastroju – pomoże w tym powtarzanie za co jesteś wdzięczny. 
  4. Ustal intencje na nadchodzący dzień – wiedząc, co chcesz zrobić i jakich pozytywnych rzeczy doświadczyć, ta wiedza się „zamarynuje” przez sen i następnego dnia będzie łatwiej przyciągnąć do siebie dobre zdarzenia.
  5. Medytuj przed snem – pozwoli to wyciszyć się i odstresować.

Jak dbać o zdrowie – lista afirmacji

Akceptuję doskonałe zdrowie i wygląd swojego ciała.

Boska miłość wypełnia i uzdrawia całe moje ciało.

Moje ciało i mój umysł są wyrazem doskonałego zdrowia.

Moje ciało z każdym dniem jest coraz zdrowsze.

Zdrowie jest naturalnym stanem mojego ciała i umysłu.

Otwieram się na cudowne, pełne uzdrowienie swojego ciała.

Kocham siebie i swoje ciało, więc otwieram się na doskonałe zdrowie.

Zasługuję na doskonałe zdrowie fizyczne i psychiczne i cieszę się tym.

Zasługuję na zdrową, szczupłą i harmonijna sylwetkę.

Mam prawo do łatwego, lekkiego i przyjemnego życia w godności, zdrowiu i w dostatku.

Wybieram życie w zdrowiu i szczęściu.

Najlepiej powtarzać afirmacje od razu po przebudzeniu i przed snem. Powinno się pracować z 1-3 na raz, nie więcej. Wybrane afirmacje powtarzamy jak najczęściej i codziennie zapisujemy minimum po 10 razy w notatniku. Zapisywanie afirmacji ma wielką moc. 

Im więcej spokoju, miłości, wdzięczności i nadziei będzie w nas, tym będziemy bardziej wypoczęci i radośni, co z kolei ułatwi naszemu organizmowi samoleczenie i da mu szansę na pełnię zdrowia.

plannery-plan-with-justine

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *