Co zrobić z pustym zeszytem? 15 pomysłów na co przeznaczyć notes

puste-bezowe-zeszyty

Czy Ty też masz obsesję na punkcie pięknych zeszytów i kupujesz ich na pęczki? Wchodzisz do sklepu i dział z papeterią jest obowiązkowym przystankiem? Nie chcesz nawet słyszeć o robieniu notatek na komputerze lub w telefonie? Jeśli tak, to pewnie masz pokaźną ilość pustych zeszytów czekających na swoją kolej i zastanawiasz się na co je przeznaczyć. Poznaj 15 pomysłów na to, co zrobić z pustym zeszytem.

Moja obsesja na punkcie książek, zeszytów i papeterii trwa odkąd tylko pamiętam. Obecnie wykorzystuję większość do journaling. Zapisuję w nich codziennie rano moją intencję na dany dzień i za co jestem wdzięczna. Pojawiają się tam afirmacje, marzenia, plany i odpowiedzi na journal prompts. A kiedy potrzebuję coś przemyśleć to też są moim sprawdzonym sposobem na rozpracowanie problemu.

To jest moje ulubione przeznaczenie dla zeszytu. Co jednak kiedy szukacie innego pomysłu na pusty notes? Poniżej znajdziecie moje propozycje.

   

O czym można prowadzić zeszyt?

1. Notatnik od wszystkiego

Pierwszym najprostszym pomysłem na wykorzystanie pustego zeszytu jest zapisywanie w nim wszystkich pomysłów, zadań, ulubionych cytatów, złotych myśli czy porad. W ciągu dnia często jesteśmy zasypywani mnogością informacji, więc przelanie ich w pierwszej kolejności na papier, by potem je uporządkować może być niezwykle pomocne. Przyczynia się do tego, że pamiętamy o wszystkim bez zbędnego stresu.

2. Zeszyt z przepisami

Czy tylko mi zeszyty z przepisami kojarzą się z przytulnym domem wypełnionym aromatem pieczonego ciasta? Stworzenie takiego notatnika pozwoli mieć wszystkie ukochane przepisy pod ręką, a każdą stronę można ozdobić jak tylko dusza zapragnie.

https://pl.pinterest.com/pin/453104412516024254/

3. Planner podróży

Idealne rozwiązanie dla miłośników planowania i podróżowania. W nowym zeszycie można zrobić listę wymarzonych destynacji, a na kolejnych stronach wypisać zabytki i atrakcje do zobaczenia, restauracje do odwiedzenia i estymować koszty podróży. Z drugiej strony można dokumentować przeszłe podróże wklejając na pamiątkę bilety i inne pamiątki oraz opisując swoje wrażenia.

4. Filmy do obejrzenia / książki do przeczytania

W pustym zeszycie można zbierać kolekcje rzeczy do obejrzenia, przeczytania, zobaczenia, zebrania, itd. Mogą to być książki, filmy, seriale, komiksy, miejsca, kawiarnie, albumy muzyczne i wiele innych.

5. Zeszyt do nauki języka

Uczenie się nowego języka wymaga robienia notatek. Może już czas podjąć się nauki i wykorzystać do tego jeden z zeszytów?

6. Zeszyt dobrych myśli

Na co jeszcze przeznaczyc pusty notes? Można codziennie zapisywać w nim afirmacje, robić listy wdzięczności, spisywać pozytywne cytaty i wypełniać go wszystkimi dobrymi myślami. Kiedy będziemy potrzebowali pocieszenia, możemy zajrzeć do takiego zeszytu wypełnionego dobrą energią.

7. Szkicownik

Jeśli macie do dyspozycji gładki zeszyt możecie go użyć jako szkicownika. Dobrym pomysłem jest też zeszyt na bazgroły i wszelakie rysunki. Pomaga to odblokować przepływ kreatywności.

8. Zeszyt pisarza

Życie stale dostarcza nam inspiracji. Jeśli lubisz pisać wiersze albo marzysz o napisaniu książki, możesz w pustym zeszycie notować pomysły lub fragmenty książki, które nagle przyjdą Ci do głowy.

9. Planner lub bullet journal

Pusty zeszyt można przeznaczyć na planowanie swoich dni, tygodni i miesięcy. Zapisuj swoje miesięczne cele i zadania na każdy dzień.

10. Pamiętnik

A jeśli nie planowanie to może dokumentowanie? Nieużywany zeszyt można przekształcić w pamiętnik, by zapisać ważne wydarzenia i wrócić do wspomnień po latach.

11. Ćwiczenie kaligrafii

Kolejnym sposobem na prowadzenie zeszytu jest ćwiczenie kaligrafii. Poćwicz różne style i wybierz swój ulubiony.

12. Zeszyt z mapami myśli

Mapy myśli polegają na rozpisywaniu pomysłów w bardziej graficzny sposób. Pomagają uporządkować sobie dany temat w głowie. Pusty zeszyt można wykorzystać na tworzenie mapy myśli dla różnych projektów – szkolnych, zawodowych i prywatnych.

13. Scrapbook

Wspaniałym hobby jest scrapbooking. W zeszycie można stworzyć własny świat stworzony z kolaży, wycinanek, rysunków i wpisów.

14. Zeszyt treningów i diety

Co zrobić z pustym zeszytem? Zamień go na dziennik treningów. Ustal cel i zapisuj swoje miesięczne postępy wraz z samopoczuciem i dietą. Dzięki temu łatwiej wypracujesz zestaw ćwiczeń i styl żywienia, który najbardziej będzie Ci odpowiadał.

15. Dziennik rozwoju osobistego

Ostatnim pomysłem jest zeszyt poświęcony rozwojowi osobistemu. Zapisuj swoje sukcesy, postępy, lekcje życiowe, wykonuj ćwiczenia rozwojowe, twórz listy wdzięczności i spisuj najważniejsze informacje z książek rozwojowych i podcastów.

Przeczytaj także: Jak zaplanować miesiąc – poznaj listę przydatnych wskazówek

plannery-plan-with-justine

1 Comment

  1. 🩷🩷🩷

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *