Cytaty o nowym początku – celebruj rozpoczęcie nowego rozdziału

kobieta-w-polu-wolność

Czasem to Nowy Rok daje nam okazję na rozpoczęcie nowego etapu w naszym życiu, a czasem to my w dowolnym momencie czujemy, że pora na nowy rozdział. Cytaty mogą rozbudzić w nas motywację potrzebną do przełamania starych schematów i podjęcia działania. Niech ten poniższy zbiór cytatów o nowych początkach zainspiruje Cię do zmiany, jakiej pragniesz.

Jak rozpocząć nowy rozdział?

Kiedy dochodzimy do punktu w życiu, kiedy rzeczy zdają się iść w złym kierunku i nie potrafimy ich zmienić lub kiedy szczęście i zadowolenie z życia wydają się odległe o lata świetlne, desperacko pragniemy zmiany. Jak jej dokonać?

Krok 1: poznaj swoją moc

Pierwszym krokiem jest zrozumienie jak działa życie i że to my jesteśmy twórcami tego, co nas spotyka poprzez działanie prawa przyciągania. Czy sobie to uświadamiamy czy nie, to co myślimy, czujemy, mówimy i robimy ma bezpośredni wpływ na nasze przyszłe doświadczenia. W każdym momencie kreujemy nasze jutro. Zrozumienie tego, że mamy realny wpływ na nasze życie otwiera tak wiele drzwi.

Krok 2: wyraź intencję

Drugim krokiem jest stanowcza intencja zmiany. Wypowiedz w myślach lub na głos swoje pragnienie i postanowienie zmiany na lepsze w określonym obszarze lub ogólnie w całym życiu. Zrób to z przekonaniem i intensywnym pragnieniem, które obudzi w Tobie radość i wiarę w Twoje marzenie.

Krok 3: odpuść, co nie służy

Kiedy uświadomimy sobie nasz twórczy potencjał i wyrazimy intencję zmiany, trzecim krokiem jest zaakceptowanie tego, co było i odpuszczenie. Trzymając się mocno tego, co nas boli lub nam nie odpowiada sprawia, że przyciągamy więcej podobnych zdarzeń i nie dajemy sobie szansy na nowe i lepsze doświadczenia. Musimy też wybaczyć sobie nasze wcześniejsze wybory i ruszyć naprzód. Kiedy odpuszczamy to, co nam nie służy, to tworzymy przestrzeń, by stać się lepszą wersją siebie i zapraszamy do swojego życia lepsze doświadczenia.

Krok 3: pozwól sobie na zmianę

Czwarty krok to pozwolenie sobie na zmianę i zaproszenie jej do życia. To czas na podtrzymywanie wiary, cieszenie się każdym dniem i działanie w sposób, który jest dla nas wspierający. Zmiana wymaga czasu. Po poprawieniu jakości naszych myśli, często nadal pojawiają się negatywne doświadczenia i tracimy wiarę. Są to jednak doświadczenia, które pojawiają się na skutek starych myśli, dlatego nie należy się zniechęcać. Kiedy przez dłuższy czas będziemy pielęgnować nasze myśli, wtedy zmieni się także jakość naszego życia.

Pamiętaj, że zmiana zaczyna się od zmiany nastawienia, zmiany myśli, a dopiero potem przychodzi czas na działanie, nie na odwrót. Inaczej dalej będziemy przyciągać doświadczenia na podstawie starych myśli i przekonań.

Dodatkowo możesz wyposażyć się w symbol zmiany, który będzie Ci pomagał utrzymywać pozytywne nastawienie. Może to być dowolna rzecz, która Cię inspiruje, np. ozdoba, kryształ czy notatka z rozpisanym planem.

Zainspiruj się także poniższymi cytatami o rozpoczynaniu nowego rozdziału.

   

Cytaty o nowym etapie w życiu

Choć nikt nie może cofnąć się w czasie i zmienić początku na zupełnie inny, to każdy może zacząć dziś i stworzyć całkiem nowe zakończenie.

Carl Bard

Nigdy nie jest za późno, by stać się tym, kim chcesz być. Mam nadzieję, że będziesz żył życiem, z którego będziesz dumny, a jeśli odkryjesz, że tak nie jest, to że będziesz miał siłę by zacząć na nowo.

F. Scott Fitzgerald

Nie, to nie jest początek nowego rozdziału w moim życiu; to początek nowej książki! Ta pierwsza książka jest już zamknięta, skończona i wrzucona do morza; ta nowa książka jest nowo otwarta, właśnie się rozpoczęła! Spójrz, to pierwsza strona! I jest piękna!

C. JoyBell C.

Odkryłam, że nowy początek to proces. Nowy początek to podróż – podróż, która wymaga planu.

Vivian Jokotade

Niektórzy z nas myślą, że to trzymanie się czyni nas silnymi, ale czasami jest to odpuszczenie.

Herman Hesse

Cytaty o nowym początku

Nie musisz widzieć całej klatki schodowej, po prostu zrób pierwszy krok.

Martin Luther King Jr.

Możesz uczyć się nowych rzeczy w dowolnym momencie swojego życia, jeśli chcesz być początkującym. A jeśli naprawdę nauczysz się lubić być początkującym, cały świat się przed tobą otworzy.

Barbara Shur

Zmiana może być przerażająca, ale wiesz co jest jeszcze straszniejsze? Pozwolić, żeby strach powstrzymał Cię przed wzrostem, rozwojem i postępem.

Mandy Hale

Twoje życie nie staje się lepsze przez przypadek. Staje się lepsze dzięki zmianom.

Jim Rohn

Ciężkość odniesienia sukcesu została zastąpiona lekkością bycia znowu początkującym, mniej pewnym wszystkiego. Pozwoliło mi to wejść w jeden z najbardziej twórczych okresów w moim życiu.

Steve Jobs

Nic nie jest z góry przeznaczone. Przeszkody z twojej przeszłości mogą stać się bramami prowadzącymi do nowych początków.

Ralph Blum

Trzymaj się z dala od tego, co mogło być, i zobacz, co może być.

Barbara Shur

Zadowolenie można znaleźć, gdy na nowo zaczarujesz swoją codzienność.

Catherine Gray

Jeśli nie podoba ci się droga, którą idziesz, zacznij brukować inną.

Dolly Parton
   

Cytaty o nowym dniu

Bądź gotów być początkującym każdego ranka.

Meister Eckhart

Każdy dzień to nowy początek, szansa na zrobienie z nim tego, co należy zrobić, a nie postrzeganie go jedynie jako kolejna kartka w kalendarzu.

Catherine Pulsifer

Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę, że każdy dzień to dla Ciebie nowy początek. Że każdy wschód słońca to nowy rozdział w Twoim życiu, który czeka na napisanie.

Juansen Dizon

Witaj każdy ranek z uśmiechem. Potraktuj nowy dzień jako kolejny wyjątkowy prezent od swojego Stwórcy, kolejną wspaniałą okazję na dokończenie tego, czego nie mogłeś skończyć wczoraj.

Og Mandino

W tym dniu tkwi piękno, bądź na tyle odważny, aby je znaleźć, bądź na tyle uprzejmy, aby się nim dzielić, a na koniec dnia bądź na tyle mądry, aby odpuścić.

Steve Maraboli

Obejmuj każdy nowy dzień z wdzięcznością, nadzieją i miłością.

Lailah Gifty Akita

Cytaty o nowym początku po angielsku

The beginning is the most important part of the work.

Plato

Dreams are renewable. No matter what our age or condition, there are still untapped possibilities within us and new beauty waiting to be born.

Dale Turner

No matter how hard the past is, you can always begin again.

Buddha

Begin today. Declare out loud to the universe that you are willing to let go of struggle and eager to learn through joy.

Sarah Ban Breathnach

The first step towards getting somewhere is to decide you’re not going to stay where you are.

J.P. Morgan

Holding on is believing that there’s only a past; letting go is knowing that there’s a future.

Daphne Rose Kingma

Celebrate endings—for they precede new beginnings.

Jonathan Lockwood Huie

Sometimes we can only find our true direction when we let the wind of change carry us.

Mimi Novic

Do not wait until the conditions are perfect to begin. Beginning makes the conditions perfect.

Alan Cohen

Przeczytaj także:

plannery-plan-with-justine
 

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *