Afirmacje na kreatywność – poznaj 22 mantry i afirmacje na rozbudzenie kreatywności

kobieta-tworzy-bukiety-kwiatow

Pozytywne afirmacje, jeśli są właściwie używane, mogą dać impuls do rozpoczęcia realizacji marzeń i spełniania się kreatywnie. Poznaj te 22 ważne afirmacje na kreatywność i skorzystaj z ich niesamowitej mocy.

   

Jak afirmacje wpływają na życie?

Aby odnieść sukces w dowolnej dziedzinie, Twoje nastawienie jest kluczowe. Jeśli brakuje Ci weny lub prokrastynujesz, ponieważ nie wiesz, jaki powinien być następny krok, afirmacje na kreatywność mogą przyjść Ci z pomocą. Regularna praca z nimi tworzy nowe przekonania, bowiem przekonania to tylko często powtarzane myśli.

Afirmacje pomagają więc zyskać nową perspektywę i dokonać wewnętrznej przemiany. Dzięki nim skupiamy się na tym, czego pragniemy zamiast na tym, co jest. A skoro energia podąża za uwagą, zaczynamy tworzyć nową rzeczywistość.

W związku z tym, że nasze słowa, myśli i wibracje tworzą naszą rzeczywistość, musimy zadbać o to, by były jak najbardziej pozytywne i zgodne z naszą wizją.

Regularnie powtarzane afirmacje stają się dla nas coraz bardziej znajome i coraz bardziej oczywiste aż w końcu stają się naszą prawdą. A wtedy nasz świat zaczyna się zmieniać, ponieważ zaczynamy dostrzegać coraz więcej dowodów na prawdziwość naszych nowych przekonań.

Aby wzmocnić działanie afirmacji, możesz przypisać jej konkretną wizualizację, np. moment, w którym Twoje marzenie się spełniło. Napełnij się pozytywnymi uczuciami, a powtarzana wtedy afirmacja zyska na swojej mocy.

Jeśli nie wiesz jak prawidłowo korzystać z afirmacji, przeczytaj najpierw artykuł: Afirmacje – czym są i jak sprawić, by były skuteczne?

Podejście do kreatywności

Jeżeli myślisz, że coś możesz lub czegoś nie możesz, za każdym razem masz rację.

Henry Ford, Moje życie i dzieło

Kreatywność odności się do procesu twórczego, na końcu którego stoi konkretny produkt. Może dotyczyć to malowania obrazu, komponowania muzyki, ale także każdej życiowej sytuacji, w której myślimy nieszablonowo i wymyślamy nowe rozwiązania. Kreatywność to przyjęcie świeżej perspektywy, pozwolenie sobie na zadawanie pytań i znajdywanie ciekawych odpowiedzi. Rozbudzenie w sobie tej umiejętności pomaga na każdym poziomie życia. Otwarta głowa i bujna wyobraźnia prowadzą do łatwiejszego rozwiązywania problemów, nowych pomysłów na życie i powrócenia do poczucia wolności osobistej.

Oprócz kreatywnego podejścia do codziennych obowiązków, pamiętaj, że Twoje marzenia i aspiracje nie są losowe. To właśnie podążanie za pragnieniami serca pozwoli na znalezienie prawdziwego spełnienia. Jeden mały krok do przodu jest o wiele lepszy niż brak działania. To właśnie małe rzeczy, które robisz, składają się z czasem na coś większego. Pamiętaj, że zasługujesz na spełnienie swoich marzeń, dlatego wzmocnij swoją wiarę w siebie i rozbudź w sobie kreatywność, by cieszyć się życiem i realizować swoje pragnienia.

   

22 afirmacje na kreatywność

Poniżej znajdują się 22 potężne mantry, które wesprą Cię w tworzeniu tego, czego pragniesz. Przeczytaj je, regularnie powtarzaj i obserwuj, jak zmienia się Twoja rzeczywistość.

 1. Widzę życie, którego pragnę, i wiem, że mogę je zrealizować.
 2. Wszystko, czego potrzebuję już jest we mnie.
 3. Dostrzegam nieograniczone możliwości, które istnieją wokół mnie.
 4. Mój potencjał twórczy jest nieskończony.
 5. To, co robię w miłości, jest dobrze zrobione.
 6. Jestem radością tworzenia.
 7. Pozwalam kreatywności przepływać przeze mnie.
 8. Wszędzie dostrzegam inspirację.
 9. Jestem twórcą swojego życia.
 10. Doceniam to, co tworzę.
 11. Moja kreatywność inspiruje innych.
 12. Moje pomysły są unikalne i inspirujące.
 13. Puszczam wolno moje myśli. W ten sposób odkrywam nowe pomysły.
 14. Im jestem szczęśliwsza, tym bardziej jestem kreatywna.
 15. Kocham moją potężną i bogatą wyobraźnię.
 16. Jestem wolna, by podążąć za swoją pasją.
 17. Wena pojawia się w najlepszych dla mnie momentach.
 18. Moje życie jest coraz lepsze, dzięki mojej kreatywności.
 19. Kiedy zamykam oczy, widzę nieskończone możliwości.
 20. Genialne pomysły przychodzą do mnie z łatwością i w obfitości.
 21. Czuję ekscytację na myśl o tworzeniu nowych rzeczy i doświadczeń.
 22. Kiedy wyrażam się kreatywnie, naprawdę czuję, że żyję.

Przeczytaj także: 50 afirmacji atrakcyjności i uroku osobistego

 

2 komentarze

 1. Dziękuję za artykuł

 2. Dziękuję za artkuł, bardzo mi się przydał.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *