12 cytatów o życiu, które zmieniły moje życie

Każdy z nas na pewno pamięta niejeden cytat o życiu, który utkwił mu z tyłu głowy. Wiele osób umieszcza je na tapecie telefonu lub komputera, aby ciągle pamiętać o tym, co ważne albo co motywuje do działania. Ja często wynotowuję sobie w zeszycie takie „złote myśli” z książek, które czytam i często do nich wracam. Uwielbiam kiedy ktoś wywraca moje myślenie do góry nogami i otwiera nowy świat tam, gdzie go wcześniej nie widziałam. Dzisiaj podzielę się z Wami listą cytatów, które są dla mnie ogromnie wartościowe, ponieważ zmieniły moją perspektywę patrzenia na życie.

Cytaty, które zmieniły moje życie

Świat jest odbiciem naszych emocji. Kiedy nienawidzimy siebie, nienawidzimy też wszystkich dookoła. Kiedy kochamy siebie i dobrze czujemy się we własnej skórze, świat jest piękny. Sposób, w jaki postrzegamy siebie, warunkuje nasze zachowanie, wpływa na to, z kim się kontaktujemy, do czego dążymy i czego staramy się unikać. (…) Jesteśmy tacy, za jakich się uważamy.

Andrew Matthews „Bądź szczęśliwy”

Wolność to stan wewnętrzny. Czy wiesz, że najbardziej ograniczają cię twoje wewnętrzne przekonania i uprzedzenia, także wobec samego siebie? Jesteś wolny kiedy czujesz, że możesz kochać i być kochany. Jesteś wolny kiedy czujesz, że możesz podejmować decyzje. Jesteś wolny kiedy czujesz, że możesz żyć na równi z innymi.

Beata Pawlikowska „W dżungli codzienności”

Czując się zdrowymi, tworzymy zdrowie; czując się bogatymi, bogacimy się. A ty jak się czujesz?

Joseph Murphy „Potęga Podświadomości”

Od nas zależy, co pakujemy sobie do głowy, od tego zaś zależy, co otrzymamy jako konsekwencję. Znasz ludzi, którzy są autentycznie szczęśliwi, lecz spodziewają się od życia wszystkiego, co najgorsze? Nie znajdziesz takich. Znasz takich, którzy są nieszczęśliwi, lecz oczekują od życia tego, co najlepsze? Takich też trudno będzie znaleźć. Od życia dostajemy przeważnie to, czego oczekujemy.

Andrew Matthews „Bądź szczęśliwy”

Jeśli twoje pragnienia są sprzeczne z wyobraźnią, ta ostatnia zawsze zwycięży.

Émile Coué

Jedna zła myśl przyciąga następne. Jedna dobra myśl przyciąga kolejne. Zanim zacznie się inwazja, zadaj sobie pytanie: „a jakie są dobre strony tej sytuacji?”.

Andrew Matthews „Jak działa życie”

Każde osiągnięcie na świecie zaczęło się od twórczego pomysłu. Najpierw pomysł, potem wiara w niego, potem środki do wprowadzenia go w życie. Taka jest droga do sukcesu.

Norman V. Peale „Moc pozytywnego myślenia”

Bóg nie da ci błogosławieństwa większego niż takie, w jakie potrafisz uwierzyć. On chce cię obdarzać wielkimi rzeczami, ale nawet On nie może Cię zmusić, byś przyjął coś większego niż to, na co pozwala twoja wiara.

Norman V. Peale „Moc pozytywnego myślenia”

Ja opiekuję się moim życiem i moją duszą. Ja dostarczam sobie poczucia bezpieczeństwa, bezwarunkowej akceptacji i miłości. Ja świadomie dbam o to, żeby być zdrowa i silna. Ja troszczę się o to, żeby mieć marzenia i je spełniać. Ja codziennie poświęcam czas na rozmowę z samą sobą. Ja znam moje pragnienia i potrzeby i staram się, żeby zostały spełnione. A ponad wszystko – ja dbam o to, żeby utrzymywać w sobie stan wewnętrznej równowagi, patrzeć pozytywnie na siebie, świat i innych ludzi, i cieszyć się z tego, co mam. Jestem świadomie odpowiedzialna za moje szczęście. Nie przerzucam tej odpowiedzialności na mojego partnera i nie oczekuję, że będzie umiał mnie uszczęśliwić.

Beata Pawlikowska „Jestem szczęśliwym singlem”

W tym samym czasie przyszły do mnie dwa zdania, które znalazłam w książce Sanayi Roman. Napisałam je na kartce dużymi literami i powiesiłam na lodówce, aby spoglądać na nie jak najczęściej: „Dawajcie innym to samo, co chcielibyście otrzymać – miłość, wsparcie, uznanie, uzdrowienie, szacunek – a zostanie wam to zwrócone.” oraz „Gdy koncentrujecie się na tym, co jest w ludziach dobre, pozwalacie im to osiągnąć.”

Agnieszka Maciąg „Miłość. Ścieżki do wolności”

Według starożytnej wiedzy świat, który możemy zobaczyć, odczuć na podstawie pięciu zmysłów – świat materii – jest zaledwie drobną cząstką rzeczywistości. W ogromnej, przeważającej części otacza nas świat energii – świat ducha – którego nie widzimy. Potwierdza to współczesna nauka, między innymi fizyka kwantowa. Ten świat wykracza poza tak pojmowaną materię. Nie jest gdzień tam, daleko oddalony od nas, w niebie. My jesteśmy w nim skąpani, zatem nie powinno dziwić nas, że nasze myśli kształtują rzeczywistość.

Agnieszka Maciąg „Miłość. Ścieżki do wolności”

Jestem przekonana, że sami tworzymy w naszym ciele wszelkie tak zwane choroby. Ciało, jak wszystko w życiu, jest lustrzanym odbiciem naszych myśli i przekonań. Ciało zawsze do nas mówi, jeśli tylko spokojnie go posłuchamy. Każda komórka naszego ciała odpowiada na każdą myśl, jaką tworzymy, i na każde wypowiadane przez nas słowo.

Louise L. Hay „Możesz uzdrowić swoje życie”

Mam nadzieję, że przemówiły do Was przynajmniej niektóre z tych cytatów o życiu. Jeśli chcecie podzielcie sie swoimi w komentarzach, żeby poszerzyć listę o kolejne wartościowe słowa. Zachęcam też do zajrzenia tutaj:
Cytaty o szczęściu – 25 sentencji, które warto mieć w pamięci
Cytaty o uśmiechu – zbiór najpiękniejszych sentencji
Cytaty o wdzięczności – najpiękniejsze i inspirujące sentencje
Cytaty motywacyjne – zyskaj siłę do działania
Cytaty o prawie przyciągania – 20 najbardziej inspirujących myśli

8 komentarzy

  1. Dziękuję za cytaty, na pewno daja do myslenia

    1. Cieszę się 🙂

  2. Ładnie przedstawione

  3. Dziękuję za te cytaty. Nie tylko dają do myślenia, ale wręcz proszą aby wcielić je w życie. Dawno nie poczułam się tak zmotywowana. Jeszcze raz dziękuję za to co robisz.

    1. Bardzo się cieszę. Dziękuję za wiadomość, to miód na moje serce 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *