4 kroki ku manifestowaniu rzeczywistości według Neville’a Goddarda

śpiąca-kobieta

W książce “Czas siewu i zbiorów” Neville Goddard przedstawił koncept czterech potężnych przymiotów ludzkiego umysłu, które umożliwiają manifestowanie upragnionych rezultatów w rzeczywistości. Są to cztery elementy, które różnią się od siebie, ale wzajemnie się uzupełniają, a każdy musi zostać wykorzystany w procesie manifestowania.

Kim był Neville Goddard?

Neville Goddard był amerykańskim pisarzem i mówcą specjalizującym się w temacie rozwoju duchowego. Żył w latach 1905-1972, a więc jego poglądy były dosyć kontrowersyjne, szczególnie, że interpretował Biblię jako źródło wiedzy o manifestowaniu, gdzie każdy człowiek jest boskością zdolną do nieograniczonej kreacji. Obecnie poglądy te stają się coraz bardziej popularne, a wiedza z jego materiałów jest wykorzystywana na całym świecie do zrozumienia prawa przyciągania i manifestowania upragnionych rezultatów. Goddard był też pionierem prawa założenia, które mówi o tym, że kiedy naprawdę wczujemy się w upragnioną wersję siebie, ona musi się ziścić. Jak najczęściej wchodząc w uczucia i myśli osoby, której marzenie już się spełniło, łączymy się z tą rzeczywistością, która w efekcie staje się naszą prawdą.

   

Cztery aspekty umysłu według Goddarda

Producent

Goddard wyjaśnił swoją koncepcję przyrównując aspekty umysłu do świata teatru czy kina. Pierwszym aspektem, i zarówno pierwszym krokiem przy manifestowaniu, jest wejście w rolę producenta. Producent określa ogólny temat sztuki. Przy manifestowaniu chodzi o wypowiedzi, które brzmią jak życzenie, np. “Chciałbym wyruszyć w podróż” czy “Chciałbym odnieść sukces”. Najpierw pojawia się pomysł, ogólne pragnienie, które chcemy zrealizować. 

Scenarzysta

Kiedy ogólny pomysł został zasugerowany, trzeba zabrać się do jego realizacji. Scenarzysta musi rozpisać sceny i dialogi, które mają nastąpić. W procesie manifestacji chodzi o utworzenie scenariusza spełnionego marzenia. Pomocna będzie w tym technika scripting. Scenarzysta w głowie lub na kartce wymyśla jak będzie wyglądała scena końcowa (scena sugerująca spełnione marzenie) w sposób, który będzie jak najbardziej realistyczny. Kiedy taka scena jest dokładnie wymyślona od początku do końca, praca scenarzysty jest zakończona. 

   

Reżyser

Następnie przychodzi kolej na reżysera. Jego zadaniem jest dopilnowanie, aby aktorzy pozostali wierni scenariuszowi. Każe im uczyć się kwestii na pamięć, ćwiczyć i powtarzać je w kółko, aż scena będzie odegrana idealnie. W życiu chodzi o pilnowanie się, aby wczuwać się w stan osoby, która już ma to marzenie i nie powracanie do zwątpienia i negatywnych myśli. Gdzie kierujemy naszą uwagę, tam płynie energia. Jako reżyser musisz dopilnować, aby energia płynęła w upragnionym przez Ciebie kierunku.

Aktor

W końcu czas na aktora. Jest to odpowiednik ludzkiej wyobraźni. Aktor odgrywa swoją rolę na scenie. Tak samo Ty musisz odgrywać rolę z wyśnionej sceny w swojej wyobraźni. Nie wystarczy wizualizowanie i obserwowanie tej sceny z boku. Musisz być w samym jej centrum, czuć emocje i wierzyć w tę scenę całym sobą. Wiedzieć, że ona jest prawdziwa. Musisz wczuwać się w nią na tyle intensywnie każdego dnia, aż ta scena będzie dla Ciebie czymś całkiem oczywistym. Powtarzać ją do skutku, najlepiej po medytacji albo przed snem (technika SATS). Skupiać na niej swoją energię aż stanie się Twoją rzeczywistością.

Przeczytaj także: Stan szabatu według Neville’a Goddarda – jak odnosi się do manifestowania?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *